Centralno i etazno grejanje.

North Army ovo je isto šporet ima plotnu a ima izgled kamina. Kod mene se nalazi u dnevnom boravku. Imaš ga u pet boja , 5 god garancije,32 lit vode možeš razmisliti i o njemu kao varijanti.http://www.abcproizvod.rs/concept-2-mini.html
 
Mene izašlo 2450 evra sve + ispravljač za struju u slučaju nestanka, da dodam da su radijatori od aluminijuma a cevi bakarne i stavio sam i radijator u prostoriju gde je šporet ali je isključen.
 
Cena zavisi od matrijala,kvaliteta....Mozes da prodjes za 3000 e. a moze ista povrsina i za 10000.Zavisi sta covek hoce.Podno,radijatorsko,kombinovano....Vrsta peci....
 
Ja sam dobio peć za etažnu prošle sedmice za kilu kafe.

Za te 'pare' mi bilo šteta ne uzet, pa makar godinama stoji u rezervi.
 
Obavezno ako se sada radi citava instalacija,tako namestiti da pec greje sanitarnu vodu,ustedi se na struji bas dosta.
Nama su sada racuni za struju veci leti nego zimi.
 
Ja sam na prolece ugradio sa alfa term 20, mogu reci da sam zadovoljan, imam dnevni bor 7*4 tu su 2 radijatora dve sobe 4*4.5, kupatilo , bojler na parno, a pec mi je u hodniku. izaslo je sa pretvaracem i akumulatorom i zidanjem novog odzaka 2500e. e sad me zanima ako neko zna jel ozracni loncici treba da budu zavijeni ili da su otvoreni?
 
Gorane koliko te kostalo to zadovoljstvo ?
Moje je drage ukucane neko nalozio da za max 1500e "kljuc u ruke" za 4 sobe + velika dnevna,meni to nesto malo.

Dobro ih je naložio.
Ja sam u fazi da uvučem centralno ali ću se najverovatnije opredeliti za gas sa kondenzacionim bojlerom i to bi za oko 100-120 kvadrata iznelo oko 2500 pod uslovom da kotao kupim iz Mađarske gde košta 1000.Sa konvencionalnim bi iznelo oko 2000.
Ako se opredeliš na čvrsto-sa kotlom od 35kw bi izašlo oko 300000 din ali računaj na minimum 15 kubika drva ako ti tačno izmere i moraš biti odžačar.
 
JA to nemogu da razumem,ti peet pustas u sistem 60 stepeni u kuci ti 24 meni takodje 24,25 a voda mi u kotlu 55 a u mesni je zatvnren na oko 1 trecinu do prvog radijatora imam od kotla oko 20metara.kuca malterisana spolja.

Kad je temperatura vani oko - 15 u kotlu dizem temperaturu i na 80 stepeni sto znaci da je u sistem uvek za 10 stepeni manja. Taj ventil je uvek otvoren skoro do kraja ima tri stepena.
Grejem oko 240 m2. non stop rade 11 radijatora koji su vecina sa termo glavama plus jedan resetkasti u jedno manje kupatilo, po potrebi se ukljucuju jos dva radijatora. Kuca je malterisana + granit na strani do ulice. Izolacije imam samo na tavanu stirodur od 20 mm. Spoljna strana kuce je bez izolacije i to mnogo zeza stvar. Druga stvar prozori nisu PVC vec drveni (Slovenijales) i ne dihtuju idealno pa se tu gubi dosta toplote u slucaju da duva hladan vetar.
 
Ja sam na prolece ugradio sa alfa term 20, mogu reci da sam zadovoljan, imam dnevni bor 7*4 tu su 2 radijatora dve sobe 4*4.5, kupatilo , bojler na parno, a pec mi je u hodniku. izaslo je sa pretvaracem i akumulatorom i zidanjem novog odzaka 2500e. e sad me zanima ako neko zna jel ozracni loncici treba da budu zavijeni ili da su otvoreni?
Na odlaznom vodu [ vruca cev] mora biti otvoren a na riklof [ dolazna cev ] zatvoren. Ako radi bez pumpe onda oba otvorena.
 
Jedno pitanje: Da li bi mogao pretvarač-akumulator da tera muzilicu u slučaju nestanka struje.
 
Naravno da moze, s tim sto pretvarac mora da ima 50% vise snage nego sto treba muzalici.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Gorane koliko te kostalo to zadovoljstvo ?
Moje je drage ukucane neko nalozio da za max 1500e "kljuc u ruke" za 4 sobe + velika dnevna,meni to nesto malo.
Мене је коштало толико. Термо Роки као пећ (шпорет):
постављен у дневни боравак, са радијаторима у две собе, предсобљу и купатилу (панелни радијатори, челичне цеви), око 80 квадрата, с тим што се испоставило да морам додати и један радијатор у дневни боравак, то је плус 100/120е.
 
Da li se ovakva peć što je savle postavio može i u spratnim kućama postavljati (u prizemlju se loži, a da radijatori budu i na spratu) ili je idejno rešenje samo za prizemne kuće?
 
Jedno pitanje: Da li bi mogao pretvarač-akumulator da tera muzilicu u slučaju nestanka struje.

Ako misliš na ovakav pretvarač, on je slab i nema šanse da pokrene el. motor od 1kw ili više. Možda neki jači.......

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Da li je neko krpio već peć na čvrsto gorivo sličnu ovoj (tam stadler)
serija_fk.jpg
i može li mi reći ima li nečeg zavarenog sa unutrašnje strane bočnih limova? Mislim da je procurila. Gubi pritisak u sistemu jako brzo i na desnom ispustu za čišćenje kaplje vruća voda.
 
Bolje razmišljaj o novom kotlu nego o krpljenju. Možda ga i zakrpiš ali vrlo brzo će procuriti na drugom mestu pošto je kondez učinio svoje...
 
Nesko samo novi, sve i jedna krpacina jos jedna glavabolja.Dukej je apsolutno u pravu,meni je isto jedan majstor krpio slovenacki pa sam najebao kao nikad. Vise mi je predstavljala voda kada je iscirila da pokupim ne go sto sam platio novi radijatorov.
 
Nazad
Vrh