lle de france rasa ovaca

Pa samo to toliko najbitnije radis kako treba a imao si srecu da u startu uzmes proverenu genetiku, ja se lepo osecam zato sto se uvek odusevim kad izbacis slike dace Bog da me nekad put navede u tvoj kraj da uzivam uzivo pozzzz:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
Jesam imao srece u pravu si sa genetikom. Daj boze da tebe ovamo ili mene tamo nanese put. Bujrum dobro si dosao prijatelju kao i ostali clanovi foruma naravno ako vas put nanese, bio bih vrlo sretan da te ugostim.
 
Dobro vece svima!
25p5kq8.jpg

1z1a1p4.jpg

Ovnic kupljen od Pavela Tordaja, star oko sedam mjeseci, otac mu je ovan kupljen od Miljka! Pozdrav i svako dobro:ppozdrav:
 
Iako se preterano ne razumem u idf moram ostaviti komentar.
Culeticu rekao bih da je jako perspektivno grlo. Sada kada sam mu video dedu sigurno je prava roba.::super::
Miljkooo ovan izgleda zaista, zaista fantasticno :bravo:
 
Jel to onaj "moj" sa sajma? Dobar je stvarno, pozdrav druze!
prepoznao si ga, jeste taj samo sada sa par meseci vise. Nisam ga merio ali cenim nekih 140-150kg a stomaka nigde. Nisam ga odavno video van boksa a danas sam mu sekao papke i kad sam zavrsio bas me je pozitivno iznenadio kako se razvio. Mislim da je u vecini parametara bolji od oca jedino ce mu mozda neko zameriti da ima manje nabora na njusci od njega ali neka. Ovaj se ne stidi zadnje dvojice uvezenih ciji su ocevi direktni francuzi
 
cule i miljko svaka vam cast za slike ovnova ekstra ,cisto da vidim koliko sam ispod vas ,sto se tice kvaliteta.sve najbolje-pozdrav.
 
ne nisu ni u kakvom srodstvu, to je potpuno druga linija. Imaju slicnosti ali se dosta i razlikuju ako se bolje zagledas. Ovnic o kome pricas je sada skoro godinu dana
 
pozdrav kolegama ovčarima nisam se do sad uključivao na forum ali sad samo da vam kažem nekoliko stvari ,vjerovatno imam više iskustva sa idf rasom od većine vas na forumu i gledajući ove slike ovog miljkovog ovna ću vam reći da je on sve samo idf nije da ima malo duže uši izgledao bi kao čist virtermberg sve više se od idf rase prave neki melezi još jednom pozdrav i bez ljutnje nisam ovo napisao zlonamjerno
 
pozdrav kolegama ovčarima nisam se do sad uključivao na forum ali sad samo da vam kažem nekoliko stvari ,vjerovatno imam više iskustva sa idf rasom od većine vas na forumu i gledajući ove slike ovog miljkovog ovna ću vam reći da je on sve samo idf nije da ima malo duže uši izgledao bi kao čist virtermberg sve više se od idf rase prave neki melezi još jednom pozdrav i bez ljutnje nisam ovo napisao zlonamjerno
ja svakako nemam toliko iskustva sa idf-om ali prva pomisao mi je bila da ovako izrazenu grudnu kost je imao moj ovan wirt prodat pre par godina.glavu ne vidim najbolje ali visina i duzina tela ukazuju na wirt.rasu,zatim pogledaj te usi ovaca na prethodnim slikama a pogledajte njegove.jos jednom da kazem da nisam prvi smeo napisati sugestiju da ne ispadnem idiot,cekao sam da se javi neko od iskusnijih kolega.
svakako ova prica ni malo ne umanjuje vrednost ovog ovna i siguran sam da bi se svako ponosio da ga ima u svom ovcarniku.
 
pozdrav kolegama ovčarima nisam se do sad uključivao na forum ali sad samo da vam kažem nekoliko stvari ,vjerovatno imam više iskustva sa idf rasom od većine vas na forumu i gledajući ove slike ovog miljkovog ovna ću vam reći da je on sve samo idf nije da ima malo duže uši izgledao bi kao čist virtermberg sve više se od idf rase prave neki melezi još jednom pozdrav i bez ljutnje nisam ovo napisao zlonamjerno

Iskren da budem ja nemam puno iskustva sa ovom rasom jer je gajimo tek nesto vise od 4 godine ali ono sto imam jesu oci, internet, intereosovanje da vidim kako ova rasa izgleda u svetu gde se i dalje razvijala u odnosu na vreme kada su zadnji primerci dosli u Srbiji pre par decenija. Nemam potrebe da bilo sta objasnjavam niti da se pravdam samo cu reci da kad vec imate racunr i pristup internetu, malo pogledajte slike IDF ovaca u svetu. Srbija nije napravila ovu rasa, ona je ovde pretvorena inbridingom u bonsaji verziju koja ima male kratke usi i to je vec sve. A da li ovan vredi ili ne to ce reci njegovo potomstvo. :cao:

- - - - - - - - - -

Mika i ovaj tvoj ima krvi virtemberga cim ima ovako siroke grudi a mislim da je i previse dugacak :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ne znam sta ce strucna javnost reci za ovog ovnica u prvom planu da li lici na IDF ili ne? :sta:

11w8owg.jpg
 
Ljudi batalite se prepucavanja balkan je veliki za prodaju i za svakog ima mesto da proda...kupac koi zna on ide i bira i kupi de oce a pljuvanje jedno drugog ne prilici vise ni deci a kamoli odraslim ljudima...javno tvrdim kad je tordaj izlago na sajmu i dobijo pehare nas 95% nije znalo sta je ovca a sad svi znaju Ne branim nikod od sviju sam po nesto kupovo ako ne licno od njih ali imam to poreklo tako da nije bilo nekih nebi ni to sad imali u srbiji...nikad se mi necemo udrziti posto smo mi srbi najgori narod prodali bi se za saku buva...nemoj da mi zamerite nikom nije nista licno napisano pisem u mnozini...svako dobro
 
ja se u potpunosti slazem sa miljkovim postom i bilo bi dobro da prosledi sajtove gde se vide gla slicna njegovim i da sva prepucavanja na tu temu zavrse ,prosto se na slici vidi da je eksterijerno ovan potpuno u tipu idf (mislim na ovna koji je sam na slici )
 
Nazad
Vrh