Otkup, transport i plasman jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

meni je sada krenula madlena kao i ostalima sigurno a fala je bogu na :cool: :cool: :cool: pa ce da bude robe...
Sto se tice prodaje srednja klery na veliko 450 kgx 100 din :bravo: :sta: :sta:
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

Jeftino si dao na kvantasu je 140+ traznja je poprilicna nedajte ispod 120-130 jer su toliko nakupci spremni da plate
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

milus je napisao(la):
macosd je napisao(la):
meni je sada krenula madlena kao i ostalima sigurno a fala je bogu na :cool: :cool: :cool: pa ce da bude robe...
Sto se tice prodaje srednja klery na veliko 450 kgx 100 din :bravo: :sta: :sta:
Jeftino si dao na kvantasu je 140+ traznja je poprilicna nedajte ispod 120-130 jer su toliko nakupci spremni da plate
Ja se u potpunosti slazem , danas prodavao u Kuli i Novom Sadu kleri na malo po 150. Opsti utisak
je da jagode nema ( bar one kvalitetne). Po kojoj ceni prodajete madlenu na malo?
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

ljudi ne zanosite se velikim cenama, za par dana stize i ks koji ima preko 150h jagoda tj poceo je a kad to navali gore ima da bude i 50din veerujte mi, znam kako je bilo prosle god, sad malo vade rusi ove prve ture a posle kad navrne ima da probiraju a ostatak ide za bg. ja sam danas prodao 410 kg na otvoreno, a to je 80-90din pa ce da vidimo sta ce biti
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

milus je napisao(la):
Jeftino si dao na kvantasu je 140+ traznja je poprilicna nedajte ispod 120-130 jer su toliko nakupci spremni da plate
Ovakve informacije su totalno bezkorisne za sve na forumu.
Cena jagode svuda (i na malo i na veliko) zavisi iskljucivo i samo iskljucivo od ponude i potraznje koja se menja iz sata u sat a ne iz dana u dan ili iz nedelje u nedelju.Tako da to ne pije vodu.Jos nesto nije isto ako si izneo 20 gajbi da prodas i ako si izneo 150 gajbi. Sto veca kolicina manje je cinculiranje oko cene.
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

Danas ,a bogami i sutra na malo prodajem po 150 i ide kao alva cak ljudi kupuju nekoliko gajbi za dzem po toj ceni na veliko a to je oko300 gajbi za sada dobijamo 110-120 svi u okolini.Jeste da ce cena verovatno padati zbog vece ponude,ali je problem i u tome sto nakupci uplase pojedine ljude pricama o ogromnim kolicinama u ponudi pa nas ubijaju sa cenama.Dobre jagode ce biti vrlo malo zato ne nasedajte.Jedno pitanje,da li je nekom prosle sezone ostala jagoda NEPRODATA?
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

ma taman posla da je ostala neprodata samo je pitanje cene. . . neznamkod vas gore ali ovde kad stigne okolina ks-a znam da cene naglo padaju ali katastrofalno, jos da nema rusa veruj mi da bi jagode na pijaci bilo i po 40din, prosle godine posle one kise ljudi su davali i na 30 jer je niko nije hteo a videcemo za ovu, ja se nadam da se scenario nece ponoviti jer sam tek poceo berbu :cool: :cool: :cool:
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

@ boomsyte
Nek je sa srecom pocetak berbe da bude kolicine i dobre cene i narravno ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: Jedno pitanje koje taj "KS" sto ima 150 ha jagode? Je li to neki iz vasih krajeva?
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

ks skracenica za krusevac :haha: , ni jedno domacinstvo u 5 sela nema ispod 50a, to kad stigne svugde pravi pometnju, ja sam to prosle god srecom zaobisao, jer mi je kasnije stigla ali ove god neznam sta ce biti :udri:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

u okolini svi dobijamo izmedju 65 i 75 din na veliko,na malo i dalje 120 a Nektar iz B.Palanke placa industrijsku jagodu 32+pdv.PS Svi smo mi prilicne budale zato sto se ne udruzujemo ,nego se svako zabavio sa svojim nakupcem... ::lose::
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

milus je napisao(la):
u okolini svi dobijamo izmedju 65 i 75 din na veliko,na malo i dalje 120 a Nektar iz B.Palanke placa industrijsku jagodu 32+pdv.PS Svi smo mi prilicne budale zato sto se ne udruzujemo ,nego se svako zabavio sa svojim nakupcem... ::lose::
Udruzivanje :bravo: nego sta ja sam za i javljam se kao zastitar u udruzenju :bravo:
Ja sam danas prodao srednju za 65 ali mislim da sam se zaje...... ali sta da radim a da li nektar uzima i sitnu jagodu ili samo krupnu ??
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

koliko ja znam nektar uzima svu jagodu, njima kad ide za mlevenje ne ide kalibrator, sve mi to pijem , i sitnu i krupnu, i budjavu i trulu :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

@macosd
Nektar uzima sve sto lici ili mirise na jagodu,zato mi je i zao sto lepu jagodu prodajemo narodu \[ krajnjem kupcu] po 120 dinara od cega mi kao proizvodjaci vidimo sesti deo neto,a mogli bi rusima ili zapadu,sto da ne
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

Pazi majku mu ! Zaradjujes samo 1/6 od 120 din neto ? Nesto bas i nisam sklon da poverujem u to.
Jos ako imas veliku kolicinu pod jagodom .......... ihaaa..... .
20 godina radim ovaj posao (nakupac sto bi ti rekao i ako to nije tacno) i 20 godina se druzim sa ljudima koji gaje jagodu i odlicno znam koliko kome ostane od jagode,samo je pitanje kakva je godina.Ako je losa (kisovita ) kao ova onda zarade solidno ,a ako je susna zaradi se mnogo vise.
To udruzivanje u zadruge radi boljeg plaasmana robe na druga trzista imas primer kod malinara pa se raspitaj kako su prosli. :nono: ::lose:: ::lose:: Za vasu informaciju prekljuce je u Beogradski "kvantas" usao sleper jagode koji je vracen iz Rusije jer ne odgovara dogovorenom kvalitetu i prodat je za 30 do 40 din po kg.Kako su koga uhvatili.To je poremetilo citavu pijacu sa cenom jer je sveza jagoda ostala da cami na pijaci po onoj kisi tako da je i ona sutra dan morala da ide po smesnoj ceni.
milus je napisao(la):
zato mi je i zao sto lepu jagodu prodajemo narodu \[ krajnjem kupcu] po 120 dinara
Nemoj da zalis.Dao bi narod i vise da ima .Svi smo mi ipak jedna veeeeelika sirotinja.
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

radzmen care sta su navrli ovi sa ruskim sleperima :sta:
Ruje mislili da i pored kisa ce da dobiju lepu robu a ono :udri:
samo da prekinu da salju mozda se ustali neka cena
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

jeli redzmen da nije bio kamion mozda od dragana jovanovica iz zalagovca ili globodera:haha: , sve upakovano u palete i sestice gajbice :haha: i da slucajno nije bila marmelada :haha: , znam za taj kamion samo sto je on proveo mnogo dana u hladnjaci i dobro je prosao sa cenom od 40din
Rusi uzimaju i dobro placaj ali je problem kod nas sto hocemo i sljam i trulo da damo po 1e e dok taj problem ne resimo sami sa sobom nikad necemo imati ozbiljnog kupca :udri:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

kakve su ove jagode sto reklamiraju ? Ove penjacice? Sto idu u vis uz mrezu ? Vidim leklamiraju ih pa reko da vas pitam za misljenje
Post je spojen: [time]1275684865[/time]
_________________________________________________
:sta: :sta: :sta:
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

@Radzmen
Dragi moj nakupce,posto proizvodjaci jagoda tako dobro zaradjuju,predlazem ti da udjemo u zajednicku proizvodnju,ja cu uloziti zemlju ,traktore,frezu,plug,bunar,pumpu,stajnjak,prikolice,supe,moja porodica i ja cemo pripremiti zemlju,postaviti foliju,creva,razvesti sistem,posaditi jagodu,zalivati,prskati,prihranjivati,trovati miseve,plasiti vrane,pleviti,seci brkove,pleviti,seci brkove,pleviti,seci brkove,pratiti stanje useva i reagovati kad god treba,cime treba,naravno i to cemo nabaviti,doneti,uraditi,ti ulozi dve trecine kesa,a uzmi sebi sav povracaj od drzave.Svu zaradu,ali i sav rizik delimo na pola,i tvoje je jos cisto 10 din po prodatoj kili,posto ces verovatno uloziti i kamioncic od 1000 evra pa da ne propadnes...Ako se slazes stojim na raspolaganju...
PS Oko rutave bube cemo se naknadno dogovoriti... :ppozdrav: ::novac::
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

milus je napisao(la):
@Radzmen
Dragi moj nakupce...
Strasno je glupavo sto si toliko cinican ,ali to je vec tvoj problem. :cao: Shvatam da je nekim ljudima uvek malo,ali ne shvatam zasto imaju potrebu da kukaju.Da bas je sramno sto nemozes narodu prodati jagudu za cenu vecu od 120 din. :D Mozda je narod u tvom kraju bogatiji samo te bojkotuju sa cenom .Neznam.
Nema veze zaboravi da sam napisao bilo sta u vezi tvog posta. ::super::

Post je spojen: [time]1275854977[/time]
_________________________________________________
boomsyte je napisao(la):
jeli redzmen da nije bio kamion mozda od dragana jovanovica iz zalagovca ili globodera...
Neznam tacno ciji je to bio kamion ali znam da nam je svima zajebao cenu za bar naredna 3 dana.Tacno tako .Nas je narod cudo kad treba da proda robu.Misle neko je lud pa stavljaju sve i svasta ,a hoce cenu po prvoj klasi.I naravno uvek im je malo kolko god da im neko plati. Polako i Rusi odlaze na druga trzista jer im je jeftinija i roba a i prevoz ,a niko ne misli sta ce onda nasi proizvodjaci da rade sa robom.Trziste je u zadnjih 15 godina i onako visestruko smanjeno pa ce tek onda biti robe bud zasto.Niko ne gleda u napred,uski interesi i sebicnost preovladjuju jos uvek. ::lose::
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

Pozdrav svima koji uzgajaju jagode, interesuje me da li neko ima iskustva sa jagodama u plasteniku u saksijama, kako su se pokazale i koja je cena rasada, koje je vreme najpogodnije za sadanju i nesto vise o tome.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh