Cena tovljenika na tržištu

Da vas pitam,treba da se skusuram sa prijateljem,tj ja sam mu radio usluge obrade zemlje,a uzimam svinjče od njega,godišnjaka (pa malo jače) oko 320kg,koja je realna cenaza takvu robu?
Da napomenem,ovakvo koljem od njega godinama,i prezadovoljan sam odnosom masnoće i mesa,a i kvalitetom mesa
 
Blagi porast u Cantaviru kod Lacike...sa 145-150,kaze malo veca potraznja mu je uticala na porast cene.
 
Da vas pitam,treba da se skusuram sa prijateljem,tj ja sam mu radio usluge obrade zemlje,a uzimam svinjče od njega,godišnjaka (pa malo jače) oko 320kg,koja je realna cenaza takvu robu?
Da napomenem,ovakvo koljem od njega godinama,i prezadovoljan sam odnosom masnoće i mesa,a i kvalitetom mesa
Ako si mu naplacivao prave cene kao sto rade i ostali onda bi cena bila oko 150 do 160 dinara. Sigurno da nije realna cena tovljenika u prvoj klasi 140 do 150 dinara koliko sada nude pohlepni klanicari. Pa krmace koje su stare po 3 4 godine su 130 dinara. Od vog tvog godisnjaka ima da bude mesa ko blata, a i svega ostalog.
 
160 din je cena vec nedeljak dana... svinja ponestaje potraznja krece, niko nece da probije sa vecom cenom e zato su se danas vratili polu-natovareni kamioni!!!:bravo::veseljak::
 
Da vas pitam,treba da se skusuram sa prijateljem,tj ja sam mu radio usluge obrade zemlje,a uzimam svinjče od njega,godišnjaka (pa malo jače) oko 320kg,koja je realna cenaza takvu robu?
Da napomenem,ovakvo koljem od njega godinama,i prezadovoljan sam odnosom masnoće i mesa,a i kvalitetom mesa
Ako ti je prijatelj i ako si zaista zadovoljan kvalitetom tu nema dileme ,obracunaj redovnu cenu tovljenika trenutno 160/170 din. Da napomenem da bi se utovilo takvo svince da ne kazem grdosija, treba mnogo vise vremena i hrane nego za recimo 3 kom. 100kilasa. Opet da napomenem bavimo se i tovom i uslugama.
 
Nazad
Vrh