Cena tovljenika na tržištu

Kako se koji menjaju sve gore I gore po nas.
 
kad treba da krene otkup?

Ostaje samo da se dogovori koje klanice ce vrsiti otkup, sa njih 5,6 se pregovara,a otkup mozda pocne cak i sledece nedelje. Ko ima svinje neka ne daje jos ,moraju i ovi otmicari poceti da placaju vecu cenu, u Macvi danas i juce otkupljeno vise od 2000 svinja,otmicari su imali dojavu o interventnom otkupu.

- - - - - - - - - -


Pa jel malo 170?
 
Ostaje samo da se dogovori koje klanice ce vrsiti otkup, sa njih 5,6 se pregovara,a otkup mozda pocne cak i sledece nedelje. Ko ima svinje neka ne daje jos ,moraju i ovi otmicari poceti da placaju vecu cenu, u Macvi danas i juce otkupljeno vise od 2000 svinja,otmicari su imali dojavu o interventnom otkupu.

- - - - - - - - - -
jel to 25000 tovljenika za celu srbiju,ili nas region?:sta:mozes li da pojasnis?sta ce biti sa viskom preko 25000?
 
Naravno da je malo, trebalo je da se trazi 195, pa da se dodje do cifre od 180. Sve je to sada nevazno, pogledajte prosvetare i advokate koji nisu ni makac popustili, tj. ne popustaju.
I to je cena po kojoj ce da otkupe, a sta ce biti posle...
 
Druze I prosvetari I advokati su popustili... pa advokati rade a prosvetari dva sindikata potpisala dva jos strajkuju... strasno... nije malo al dok dodje do otkupa svima ce preci bar tih 110 I eto ti manja cena. . Joooj pa nisu oni ludi bre.. vec smo mi
 
jel to 25000 tovljenika za celu srbiju,ili nas region?:sta:mozes li da pojasnis?sta ce biti sa viskom preko 25000?

Najvise za region srema i macve,a verovatno i za ostatak zemlje gde ima veca kolicina tovljenika,nisam siguran sad jer na pregovorima nisam bio a li treba da se nadjem sa dvojicom ljudi koji su bili. Po mom misljenju nece ni biti 25000 svinja.

- - - - - - - - - -

Dobro , majku mu,do juce ste cutali na 120,sad kad smo dobili ove cene,vama opet malo,ne znam sta da vam kazem,pa ja sam u selu 300 takvih sreo koji su mi rekli nema od protesta i blokada nista a sad mi opet kazu malo je to,moglo je vise. Nije otkup toliko ni bitan koliko podizanje prelevmana i izjednacavanje rokova mesa kod nas i u EU,to bi trebalo da stabilizuje trziste da ne dolazi do velikog pada cena.
 
Ja bi potpisao ladno da je 170 za stalno:osmeh:nije mi jasno dali ce se otkupljivati i u mom kraju, ili ce trebati nositi u odredjene klanice, kao i psenica za robne rezerve, kada moja nikada, samo necija stize
 
Da se ne desi da deo otkupe po toj ili pribliznoj ceni, a za ostale ostane 120-130 dinara. Da ne bude kao I sa zitom, neko u zetvi po 20, a neko po 17.
 
Najvise za region srema i macve,a verovatno i za ostatak zemlje gde ima veca kolicina tovljenika,nisam siguran sad jer na pregovorima nisam bio a li treba da se nadjem sa dvojicom ljudi koji su bili. Po mom misljenju nece ni biti 25000 svinja.

- - - - - - - - - -

Dobro , majku mu,do juce ste cutali na 120,sad kad smo dobili ove cene,vama opet malo,ne znam sta da vam kazem,pa ja sam u selu 300 takvih sreo koji su mi rekli nema od protesta i blokada nista a sad mi opet kazu malo je to,moglo je vise. Nije otkup toliko ni bitan koliko podizanje prelevmana i izjednacavanje rokova mesa kod nas i u EU,to bi trebalo da stabilizuje trziste da ne dolazi do velikog pada cena.

Nemoj narednih par godina kupovati bolji auto,bice " pokr'o pare kad je bio protest,a nama samo 150 dinara".
 
Subvencije.rs:

Кретање цена на тржишту домаћих животиња од 09. до 16. марта 2015. године

у Вести март 17, 2015

ТРЕНД ЦЕНА НА ТРЖИШТУ ДОМАЋИХ ЖИВОТИЊА
Од 09. до 16. марта 2015.
Прочитајте у документу:

  • Цене свиња
  • Цене говеда
  • Цене оваца и коза
Прошлонедељне цене на тржишту стоке бележе промене у односу на цене из претпрошле недеље. И даље за исту животињу на југу и северу Србије купци плаћају различиту цену. Када је реч о платформи www.фармиа.рс приметили смо да је у прошлој недељи већа активност у постављању понуда фармера била у Војводини, западно од Велике Мораве и у Расинском округу.
Цене свиња
У недељи за нама цене товљеника бележе раст. На нивоу целе Србије просечна цена товљеника 80-120 кг износила је 139.2 рсд/кг што је за 2.2 % јача цена него претпрошле недеље. Највиша цена товљеника за прошлу недељу измерена је у Смедереву, Врању, Зајечару и Панчеву, 150 рсд/кг, а најнижа у Крагујевцу, Краљеву, Лозници и Пожаревцу, 130 рсд/кг. У Војводини је просечна цена товљеника износила 140 рсд/кг, што је за 1 динар јача цена у односу на остатак Србије где је просечна цена износила 139 рсд/кг.
Цене прасића тешких до 15 кг, у недељи за нама, бележе пад. На нивоу целе земље просечна цена је пала за 1.7 динара и прошле недеље је износила 229.2 рсд/кг. Највиша цена прасића до 15 кг за прошлу недељу измерена је у Панчеву, 260 рсд/кг, а најнижа у Крагујевцу, 200 рсд/кг. У Војводини је просечна цена износила, као и прошле недеље, 250 рсд/кг. Остатак Србије у односу на претпрошлу недељу бележи пад у просечној цени од 1.7 динара, па је просечна цена забележена у прошлој недељи износила 225 рсд/кг.
Прасићи од 16-25 килограма бележе раст цене за 4.6 динара у односу на претпрошлу недељу и њихова цене ја у прошлој недељи на нивоу целе Србије износила 218.6 рсд/кг. Минимална цена прасића била је забележена у Крагујевцу и износила је 190 рсд/кг док је максимална забележена цена у прошлој недељи била у Пироту и Панчеву, 250 рсд/кг. У Војводини је просечна цена прасића 226.7 рсд/кг, што је за 4.5 % јача цена у односу на остатак Србије где је просечна цена износила 216.4 рсд/кг.
Цена товљеника тешких преко 120 кг у недељи за нама бележи раст. На нивоу целе земље просечна цена је порасла за 3.2 динара и прошле недеље је износила 127.3 рсд/кг. Највиша цена ових товљеника за прошлу недељу измерена је у Београду, Врању, Зајечару и Смедереву, 140 рсд/кг, а најнижа у Краљеву, 110 рсд/кг. У Војводини просечна цена је порасла за 5 динара у односу на претпрошлу недељу те је забележена цена 120 рсд/кг. Остатак Србије у односу на претпрошлу недељу бележи раст у просечној цени од 1.7 %, па је просечна цена забележена у прошлој недељи износила 128.9 рсд/кг.
Цене крмача за клање у недељи за нама бележе промене. На нивоу целе Србије у односу на претпрошлу недељу цена је пала за 6.6 динара и износила је 116.7 рсд/кг. У Војводини цена је остала иста као и претпрошле недеље, 110 рсд/кг. Цена на нивоу остатка Србије у односу на претпрошлу недељу бележи пад од 6.3 % и цена је износила 118 рсд/кг. Највиша забележена цена у прошлој недељи је била у Чачку, 150 рсд/кг, док је најнижа забележена у Краљеву, 100 рсд/кг.
Назимице за приплод у односу на претпрошлу недељу бележе промене у цени. Просечна цена на нивоу целе Србије у прошлој недељи износила је 38300 динара по грлу. Највиша забележена цена у прошлој недељи је била у Сомбору, 40000 рсд/кг, док је најнижа забележена у Краљеву, 36600 рсд/кг. У Војводини је просечна цена износила 40000 динара по грлу док остатак Србије бележи цену од 36600 динара по грлу.
%D0%A1%D0%B2%D0%B8%D1%9A%D0%B5-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0.jpg

* Цена свиња у Србији измерена од 09. до 16. марта 2015. године
Цене говеда
У недељи за нама цене сименталских телади бележе промене у цени. Забележена цена на нивоу целе земље је износила 390 рсд/кг. Највиша цена ових телади за прошлу недељу измерена је у Београду, 450 рсд/кг, а најнижа у Пожаревцу, 350 рсд/кг.
У недељи за нама забележена цене херефорд телади на нивоу целе земље је износила 355 рсд/кг.
Јунад тежине од 350-480 килограма бележи промене у цени. На нивоу целе земље просечна цена јунади износила је 210 рсд/кг што је за 4.5 % слабија цена него претпрошле недеље.
У недељи за нама краве за клање бележе пад у цени у односу на претпрошлу недељу. На нивоу целе земље цена је пала за 2.5 динара и у прошлој недељи је износила 142.5 рсд/кг. Најјача цена измерена је у Пожаревцу и Пироту, 150 рсд/кг, док је најнижа цена забележена у Краљеву, 130 рсд/кг. У Војводини просечна цена бележи пад у цени од 10 динара у односу на претпрошлу недељу те је цена износила 140 рсд/кг. Остатак Србије у односу на претпрошлу недељу не бележи промене у цени те је цена остала 143.3 рсд/кг.
Цена приплодних јуница у недељи за нама бележи промене у цени у односу на претпрошлу недељу. Цена је порасла за 14 % у односу на претпрошлу недељу па је просечна цена за Србију износила 207400 динара по грлу.
У недељи за нама бикови симентал расе не бележе промене у цени. На нивоу земље цена је износила 220 рсд/кг.
Бикови херефорд расе не бележе промене у цени у односу на претрошлу недељу па је забележена цена у недељи за нама износила 235 рсд/кг.
%D0%88%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%B4-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0.jpg

* Цена говеда у Србији измерена од 09. до 16. марта 2015. године
Цене оваца и коза
У недељи за нама цене јарића бележе промене у цени. На нивоу целе Србије просечна цена јарића износила је 208 рсд/кг што је за 4 динара јача цена него претпрошле недеље. Највиша цена јарића за прошлу недељу измерена је у Лозници и Сомбору, 230 рсд/кг, а најнижа у Крагујевцу, 170 рсд/кг. Измерена просечна цена у Војводини од 230 рсд/кг јача је за 11.9 % у односу на цену остатка Србије, 202.5 рсд/кг.
Цене јагњића у недељи за нама бележе раст. На нивоу целе земље просечна цена је порасла у односу на претпрошлу недељу за 6.1 динара и прошле недеље је износила 304 рсд/кг. Највиша цена јагњића за прошлу недељу измерена је у Нишу и Суботици, 360 рсд/кг, а најнижа у Крагујевцу, Пироту, Зајечару и Сомбору, 280 рсд/кг. У Војводини је просечна цена износила 312.5 рсд/кг што је за 11.6 динара јача цена у односу на остатак Србије где је забележена цена у прошлој недељи износила 300.9 рсд/кг.
Цене коза у односу на претрошлу недељу не бележи промене у цени на нивоу земље и износила је 131.7 динара. Минимална цена коза забележена је у Крагујевцу и износила је 120 рсд/кг док је максимална цена, забележена у прошлој недељи, била у Лозници, 145 рсд/кг.
Цене оваца у недељи за нама бележе промене. На нивоу целе земље просечна цена је порасла за 2.2 динара и прошле недеље је износила 134.4 рсд/кг. Највиша цена оваца за прошлу недељу измерена је у Београду, Смедереву и Врању, 150 рсд/кг, а најнижа у Крагујевцу, Краљеву и Новом Саду, 120 рсд/кг. У Војводини је просечна цена износила 120 рсд/кг што је 11.9 % слабија цена у односу на остатак Србије, 136.3 рсд/кг.
Овнови за припрлод бележе просечну цену од 24625 динара по грлу у прошлој недељи. Најнижа цена забележена је у Београду и износила је 18000 по грлу а највиша цена је забележена у Краљеву, 30500 динара по грлу.
%D0%9E%D0%B2%D1%86%D0%B5-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B5-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0.jpg

* Цене коза и оваца у Србији измерена од 09. до 16. марта 2015. године
 
Kuka@ Niko ne kaze da je malo, vec je moglo vise da se trazi. Svakako da je mnogo bolje 170 nego 110-120, ali stvar je u tome sto ce se sada otkupiti po toj ceni, i posle toga opet na staro. Seljak je dobar samo kada treba da se glasa.
Znaci, nemoj pogresno da me shvatis, samo kazem da je u startu trebalo traziti vecu cenu, jer se znalo da ce se oni `cenkati`, pa bi dosli do onih 180 dinara koliko je trazeno. I videces vec, koliko ce stvari biti ispostovano.

Pitanje je samo koliko ce ljudi dati po toj ceni, jer je dosta vec prodato, a ima ih dosta kojima su presle meru.
 
Moj Sale,sta god da uradis opet ispadnes kreten,najlakse je sedeti kuci i pametovati.
A jesam ja nekoliko stranica nazad lepo napisao da smo mi izdrkan i zajeban narod....Ti idi protestj pa ako iscupas nesto i meni ce biti dobro,a ako ne bude nista nije toliko strasno i ti si lose proso....A ako i uradis nesto,e onda si mogo malkice i bolje da prodjes....
Meni je vise pun k... tih takvih nista im ne odgovara,a ima ih i kod mene u selu dosta,....Te mu malo 200din na prase,te mu se ne isplati toviti na 160din,te mu svinja mnogo jede ,te ovo-ono...najbolje da spavaju do 10h i da im neko uplacuje po 400e mesecno na racun,nije nego...

Po meni realno 20e na prase 30 na tovljenika+ subvencija i nema zime,a ti sam odredi i napravi kalkulaciju sta i koliko ti se isplati i da drzis i da radis....
 
Svaka cast ljudi, to je odlicna cena. A ovi sto im je malo samo znaju da pricaju, na protestu nema nijednog. Imam i ja takvih kod mene koliko hoces. Moji tura u januaru ode po 130 dok sacekah utovar sedam dana sa 150 na 130. Bio sam zadovoljan i sa 150 ali sta mozes. A njima sada malo 170... a nista pametno da kazu predloze. Kome svinje jedu mnogo taj ne zna da hrani svinje pa ne treba ni da se bavi time... Ima nas hvala Bogu koji smo u tom poslu i po 20 godina pa cemo raditi... Jos jednom puna podrska od mene...
 
Rts.rs:

Влада доноси мере за заштиту узгајивача свиња




Влада Србије најавила је да ће сутра донети одлуку о интервентном откупу товних свиња и да ће увести посебне дажбине на увоз свиња како би заштитила домаће узгајиваче свиња.


Домаћим призвођачима товне свиње ће се плаћати новчано или разменом за кукуруз, прецизира се у саопштењу, преноси Бета.
Svinje.jpg

Предвиђено је да се свиње откупљују по 170 динара по килограму за прву класу, 150 динара за другу класу и 140 динара за трећу класу, са урачунатим порезом на додату вредност.
Код размене за меркантилни кукуруз за прву класу узгајивачи свиња ће добијати 11 килограма кукуруза, за другу класу 10 килограма, а за трећу класу девет килограма мекрантиног кукуруза.
Влада Србије ће истовремено пооштрити услове за увоз, промет и употребу замрзнутог меса. Замрзнуто месо, како се истиче, више неће моћи да се продаје као свеже и да се на тај начин потрошачи доводе у заблуду.
Најављено је и да ће пољопривредним произвођачима бити убрзана исплата пренетих обавеза из претходне године, као и исплата текућих подстицаја за сточарску производњу.
С обзиром на то да одрживост млекарског сектора зависи од низа фактора, Влада Србије је са представницима млекарских удружења постигла сагласност да се конкретне мере у овој области донесу следеће недеље како одлука не би била преурањена.
Истакнуто је да је тим за пољопривреду Владе Србије на тај начин посао који је раније трајао два, три месеца завршио за недељу дана, захваљујући доброј координацији више министарстава и директној комуникацији са произвођачима и прерађивачком индустријом.

 
Nazad
Vrh