Subvencije za tov junadi

Zovi , vidi sta se desava sa predmetom , to bi trebalo da je davno isplaceno.
 
Zna li neko do kog datuma su stigli sa isplatom subvencija za tov?' Predao sam negde krajem maja i jos nisam dobio...
 
Meni stiglo pred novu god.da posaljem zahtev ponovo na novom obrascu,poslao sam,ali ne vidim neku bitnu razliku u podatcima na novom obrascu.Inace sam prvi zahtev poslaio krajem avgusta.
 
I ja sam bio poslao na obrascu za 2015 godinu za dva grla.
Obavestili su me da uradim ispravku, a kasnije (u roku jedno mesec dana) isplatili i poslali resenje.
 
Ne znam sta bih ti rekao.. Zakon o poljoprivredi je izmenjen, pa se sada ceka pravilnik koji ce da utvrdi uslove oko tova junadi.
Ti bi na zahtevu trebao da napises koliko je to novca po jednom grlu, pa da pomnozis sa brojem grla. A sada ne znas bez pravilnika koju sumu da stavis..
Evo pisao sam u drugoj temi pa da samo iskopiram.

Promenili su zakon o poljoprivredi iz 2013. godine. Sad moras imati oba ispred i pratiti gde su izmene.
Kada govorimo o tovu junadi koji pominjete, on jeste izmenjen. Evo zakona iz 2013. a evo posle citat izmene iz kraja 2016. vezano za ovaj deo. Takodje, moras znati i protumaciti ovo. Promenjen je ceo stav 2. Posto se vise ne ide na tov junadi, napravljena je izmena i vise nije potrebno da june provede na gazdinstvu 185 dana vec 120 dana zato sto sada govore o teladi a ne o junadi i mozes ostvariti podsticaj za prodaju tog teleta. Posto nisam pravnik, ne mogu ovo da tvrdim vec ja to tako tumacim.

Тов јунади
Члан 25.
Подстицаји за тов јунади утврђују се у минималном износу од 10.000 динара по грлу у тову.
Подстицаји из става 1. овог члана остварују се ако је товно грло произведено у сопственом запату, купљено, односно увезено у години у којој се подноси захтев, ако је провело или ће провести у власништву тог лица најмање 185 дана и ако је намењено за производњу меса и по завршетку това ће бити предато у кланицу или је намењено извозу.
Подстицаји из става 1. овог члана остварују се једанпут за период трајања това.

Члан 6.
У члану 25. став 2. мења се и гласи:
„Подстицаји из става 1. овог члана остварују се ако је товно грло намењено за производњу меса провело у власништву лица из члана 20. став 1. овог закона најмање 120 дана, након чега је предато кланици или је намењено извозу.”.
 
Postovani , markokg1982,

kad se ocekuje novi pravilnik,
nesto se pominje veci iznos za nerazvijena podrucja, da li je to tacno?
 
Ne znam kada ce biti, ali verujem da ce uskoro izaci. Cim su izmenili zakon o poljoprivredi i "cacnuli" tov junadi, to znaci da vec znaju sta ce da stoji u pravilniku.
 
Pravilnici se izradjuju , verovatno kao i prethodnih godina bice poznato nesto blize u martu... Novina je da ce biti uvedena subvencija u visini od 5000 din po muskom teletu registrovanom za tov . Ostaje nejasno ko ce dobiti tih 5000 din, da li onaj ko drzi krave , ili onaj ko registruje tovno tele tj. tovljac.
 
Ja sam u utorak predao za subvencije 3 komada , koje sam inace prodao krajem novembra nekih promena samih na obrascu zahteva .
 
Nazad
Vrh