Kombajnski motori

Jel se remontuje vodena pumpa na om352?
Curi u leru i to dosta, nudio mi drugar pre izvesnog vremena pumpu skinutu iz kamiona ja reko ima kade, ja ga pitam juce kaze dao je, bem ti srecu!
Vrlo lako i dosta jednostavno, i sto je najvaznije za jako malo novaca se to odradi. Mi smo dalove nasli u Temerinu u Neptunu, a verujem da ih ima u svakoj bolje snabdevenoj prodavnici delova.
 
Pred sezonu sam nosio vodenu pumpu na remont u Inđiju.Remont je koštao 5.000 rsd sa garancijom.Delove nisam mogao da nađem za moj tip pumpe a nova je 120 eura i mora da se čeka dok ne stigne.
 
Skupe nesto te vodene pumpe. Pa ja sam za FAPA 13ku platio 15000+pdv, pobjeda tesanj.
Na otpadu u Badanji dugo bio mb motor, ali blok radjen u Famosu (FSO je pisalo, a takvu oznaku sam video na korpi od mog fapa) i imao je oznaku OM 362 (mozda mi se od broje 5 ucinilo da je broj 6). Falile usisna i izduvna grana i alternator. Ostalo bilo kompletno, a sam motor je bio u losem stanju. Nisam se setio da napisem ovde, mozda su nekom trebali delovi, a mogao se kompletan uzeti povoljno. Ovako je rastavljen i otisao na pretapanje.
 
Ljudi, jel zna mozda neko zapreminu motors S46, sto je na 142ojci? Treba mi zbog registracije. A sajtu Rakovice pise nesto 5,8l po cilindra. Pa ne znam da li je to ukupno ili treba da se mnozi sa 6?
 
Kada bih menjao standardni kombajski motor S46 na z 143 koji staviti a da se ne moraju raditi velike prepravke? Vidim da svi hvale i stavljaju OM352A cuvenu mecku,da li ima jos neka solucija osim nje,na primer neki perkins i slicno?
 
Kada bih menjao standardni kombajski motor S46 na z 143 koji staviti a da se ne moraju raditi velike prepravke? Vidim da svi hvale i stavljaju OM352A cuvenu mecku,da li ima jos neka solucija osim nje,na primer neki perkins i slicno?
Dali mu je slab s46 kada ih menjate ili zbog potrosnje i dugovecnosti.
 
Mečka ti je od svih gore pomenutih najzahvalnija po pitanju potrošnje.
Maticu, kolika je zapremina filtera za gorivo na tvom Zmaju sa Meckinim motorom? Treba da radim servis na kamionu sa tim motorom. Mogu vam reci da je 352A mali zvrk. Nije veliki potrosac, pali ko mina, ostar na gasu a jos ima i turbinu:osmeh:. Kod mene ima jedan problem da kada je hladan prvih minut-dva ne moze da radi lepo na leru i dimi bas dosta dok ne dostigne radnu temperaturu. Posle je sve ok.
 
Izbacio sam fabričke prečistače(imao je one sa uloškom)jer nisam mogao da pronađem kvalitetne koji neće praviti probleme.Dole na izlazu iz rezervoara namešten filter sa navojem(kao na Golfu 2)a gore pre PVP klasični filter sa čašicom(kao na IMT traktorima).Kod mene kada je malo hladnije nakon prvog paljenja turbina zviždi dosta glasnije nego kada su letnji uslovi.
 
A secas li se kolika je zapremina fabrickih ulozaka koje si izbacio? 0,5l ili 1l? Trebalo bi da ih promenim.
Ja nisam primetio da zvizdi turbina. Do duse stigao je pre nekoliko dana tako da ne mogu da uporedim. Sad treba servis da se uradi i moze u rad:osmeh:
 
OM 352 (bez turba) nosi MB i Fap 1213, dok OM 352A (turbak) ima na 1217 i 1317. Pratis po zadnja broja te starije Mercedese. Ako je XX13 ili XX17, u vecini slucajeva je motor OM 352 tj. 352A. Ovo kod mene je Mercedes Pribojac. Sve je na njemu original nemacko (motor, menjac, el. instalacija...) osim cisterne koja je Utva pancevo, ali je sklapan u Priboju i u saobracajnoj se vodi da je fap.
 
Nazad
Vrh