Kombajnski motori

E dobro kazes za njega.Nisam se setio njega ni na kraj pameti,a redovno se cujemo.
 
Imaš više vrsta vodenih pumpi za 352.... Turbina prečnika 88 i 95mm,visina pumpe 120 i 145mm..... Dobro bi došao O.E. broj ili slika iste pa da tačno vidimo koja je u pitanju.
 
Pušta mi semering ulja motora na Dominatoru 98sl..
Motor je Mercedes 170ks,semering je na ljevoj strani gdje ide pogon cjelog kombajna..

Zanima me dal treba skidat motor s kombajna da se to zamijeni ili ne ??
 
Dal ima tko kaakav katalog djelova za mercedes OM 366A,trebao bi vidjet gdje se nalazi semering od radilice..
Jer smo rastavili sve i došli do radilice sa vanjske strane i nema semeringa,izgleda da treba skidat karter dolje..
 
Dal ima tko kaakav katalog djelova za mercedes OM 366A,trebao bi vidjet gdje se nalazi semering od radilice..
Jer smo rastavili sve i došli do radilice sa vanjske strane i nema semeringa,izgleda da treba skidat karter dolje..

Nemam katalog al posto je mercedes u pitanju vrlo lako je moguce(narocito ako je zadnji) da semeringa ni nema vec se stavlja azbestna traka koja da bi se promenila mora da se skine karter a isto tako i radilica da se digne kako bi se to zamenulo,najcrnje je to da kad se ta traka kupi nova dobije se duze i sam seces na meru pa ako uprskas ajmo ispocetka kao prica"bili baba i deda i imali jednu bastu....."moli Boga da se semering tu negde sakrio.....
 
E jest zajeban mercedes...
Zadnji semering je u pitanju,ili vrlo lako moguče ta azbestna traka..
Ne preostaje nam ništa drugo osim skidanja motora s kombajna,e sad če mi se Merc zamijerit ::lose::
 
U katalogu za moj ford kombajnski motor stoji da u njega staje 14+1litra motornog ulja ako se menja i filter.Kad ispustim ulje na ono crevo sto ide iz kartera ne iscuri ni celih 10lit.U katalogu gledam i nema vise nigde da se ispusta.Sta bi tu moglo biti?
 
U mnogo slucajeva ti motori, kombajnski, imaju, zavisi od namene i mesta ugradnje, vise vrsti kartera, tako da ne mora da znaci da je podatak 100% tacan.
Samo ti nalij do zadate kolicine na meracu...
 
Poslednja izmena:
Mercedes danas opet zaigrao..:bravo:
Promjenjeni semeringi,i vračen na kombajn,
32964.jpg
 
Nazad
Vrh