Kombajnski motori

Ucinilo mi se kao dobra kupovina.Jer gde god sam trazio, ili je c3 ili je otvoren skroz.
Hebes ga i svi ih imaju na lager stanju ali kad ga trayis e onda ga nemaju.
 
Tu ne bi trebalo da ima nekog većeg lufta(zazora)jer će doprineti bržem stradanju spojničke osovine ali pošto su one danas u žnj kvalitetu i lako dostupne neka ide dok ide.
 
Ako to nije fabricki predvidjeno(biksna),ja to ne bi radio.Kish,zasto nisi stavio lezaj istih karakteristika kakav je bio stari?
 
Zato sto sve treba da ostane savrseno u pravcu i u centru.Ako nesto malo omane imace jos vise problema nego pre.Koliko ja citam njemu nije bio problem lezaj ni spojnicka vec je menjao ceo motor zbog pohabanosti.Ako je to dobro radilo do sada i nije bilo problema, zasto menjati?
 
Tu je sad došo drugi motor sa drugim merama i mora sve da pregleda sad kad je dole,nije to čep od rezervoara da ga skidaš svaki dan.:ppozdrav:
 
To treba da je sve u centru i bez lufta,bez saniranja lufta nemoj ni krećati iz avlije.:ppozdrav:
...................
Onda da na svakih 20ha menja se spojnička :osmeh:
spojničku u centru drži flajšna (prirubnica) i ležaj na drugoj strani
pošto je kaiševi zatežu sponičku na jednu stranu pri pojavi i minimalnog lufta ona neće biti u centru... zato treba taj dodatni oslonac u zamajcu
Pisao sam ne vezano za Kišov problem
 
Čovek je menjao motor ali ne i tip motora. Nema tu drugih mera. Štiftovi-vodiči ostaju na svom mestu i drže pravac spojničke sa zamajcem. A dodatni ležaj sigurno ne bi škodio,ili biksna.
 
Sve to staro je trcalo 10 godina.
Jedino pojedeno je srce(zenski deo) spojnice,pomalo osovina,a lezaj je kao nov,gpz ruski.
 
A zato si ti uzeo Timkena ne voli covek Ruse pa stavio Amerikanca pa sve da i nevalja i nek ima lufta!:osmeh:
 
e11a1937b232265ec885cedbf1a75387.jpg

Levo je gvozdeni ventilator i vuce od hladnjaka,a desno je plasticni i duva prema hladnjaku.Dimenzije su priblizne,oba odgovaraju i oba su od mercedesa.
Kojeg staviti?
 
Nazad
Vrh