Jagode-opšta tema

@ moje selo-Koja ti je sorta u pitanju i kada si zatvorio plastenik....
 
Ja mislim da ih nije ni cistio jer je kasno sadio pa nije imao sta da cisti.
Ivan43, zasto si pustao 3 puta humistart? Zasto nisi stavljao 10:40:10, ili berry?
Ne znam da li kod vas dolazi neko iz fitoferta, jer ja isto koristim njihova djubriva i po njihovoj preporuci radim prihranu. Nije ni malo slicna ovome sto si ti radio.
Ne znam ni zasto tri puta bormax 20, meni su rekli maksimalno dva puta. Ja sam bormax20 isao folijarno.
Ev njihov program prihrane koji ja pratim, samo dajem drugacije kolicine jer su mi tako rekli prema analizi zemljista i vode.
http://www.fitofert.com/wp-content/uploads/2014/08/voce-005-x.jpg

Druze i ja koristim ovu prihranu i radim po ovoj tabeli ali neznam za sta i kada se konkretno koristi ovaj bormax20 pa mozes li mi odgovoriti ja sam ga prosle godine kupio ali nisam koristio.Pozdrav
 
9da85300d264beb0aeaa14a6953e087a.jpg
 
Kod mene bilo mraza Ali jagode netaknute bar zasad ne pokazuju .

- - - - - - - - - -

A evo i jednog pitanja,dali krupnocaploda zavisi od velicine cveta.To jest ako je cvet mali dali je za ocekivati krupan plod ili to zavisi od neceg drugog.
 
Krupan cvet daje krupnu jagodu i obrnuto

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Na preparatu pise da se prska pre cvetanja. Pogledaj na pakovanju. Ja nisam mesao, uvek sam prskao samo njega.
 
Ja sam Bormax20 koristio fertigaciono,jer na kesici pise da moze.Smatram da tako biljka bolje usvaja nego folijarno.
 
Jeste bolje ali i skuplje. Ali treba imati u vidu i kvalitet zemljista, narocito pH, jer moze doci do blokade bora u zemljistu. Bora ima u vodotopivim djubrivima, plus folijarno kad najvise treba i to je to

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ima i kod mene takvih listova ali samo po krajevima, ja sam mislila da je od vjetra i težine listova, prvo sam mislila da ih muž zakači prskalicom ali sada vidim da svaki dan nađem po neki list puknut visi.
 
ja imam zengu i jos neku vrstu jagode,ne znam koja je ,jedno 1000 komada i interesantno na zengi nema ni jedan list presjecen a ova druga vrsta svaki dan nadjem po nekolko listova presjeceni.. cvjetojeda ne vidim da ima a ni drugo nista ne mogu naci a listovi vise :(
 
Taj insekat se zove cvetojed, ženka polaze jaja u cvet i onda presece drsku.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Verovatno slomljen list od vetra. Ima toga i kod mene. Meni nije poznat ni jedan insekt koji dodje, presece lisnu drsku i tako je ostavi. Drugo je cvetojed koji presece cvetnu drsku

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Јагоде увелико цветају и већ зелене бобице се формирају. Дајте неки предлог којом формуалцијом да залијем.
 
ni jedna cvjetna drska nije presjecena ,zato mi i cudno ako je cvjedojed sto presjeca lisne drske a ne cvjetne .

- - - - - - - - - -

a i kod mene ljepo cvjeta ,vrjeme ljepo, ako ovako potraje reklo bi se da ce biti jagodica :D
 
Nazad
Vrh