Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Ne znam koja je fora s brojem motora?? Vidim da i na ZMAJ kombajnima na plocici na limariji ima podatak s brojem motora. To kod nas nitko ziv ne gleda, kakve veze ima broj motora s icim? Treba biti bitan broj sasije cjelog stroja kojeg je motor sastavni dio. Kompliciraju bez veze. Pricali su mi kako je i kod nas to bilo pa kad mjenjas motor trebas kupiti motor s papirima, da ga mozes upisati u svoj auto npr... Glupost ziva.
 
Ne znam koja je fora s brojem motora?? Vidim da i na ZMAJ kombajnima na plocici na limariji ima podatak s brojem motora. To kod nas nitko ziv ne gleda, kakve veze ima broj motora s icim? Treba biti bitan broj sasije cjelog stroja kojeg je motor sastavni dio. Kompliciraju bez veze. Pricali su mi kako je i kod nas to bilo pa kad mjenjas motor trebas kupiti motor s papirima, da ga mozes upisati u svoj auto npr... Glupost ziva.
kod vas nepiše u saobracajnoj ali uveden je broj u policiji,kad se desi kradja ili nesto slicno imaju podatke o broju
 
Tako je, samo ako je benzinac izvadjen, stavljas drugi benzinac i to je to... Jasno, ides na eko test prilikom registracije pa ti mjere za motor 1.4 koji je upisan u knjizicu a tvoj motor 2.0 daje puno vise necistoca i ne prolazis tehnicki.

Recimo kolegi zaribao motor, otisao u italiju po drugi, isti takav, namontirao i teraj, nitko te ne pita nista. A u slucaju veceg motora, samo moras na tehnickom prijaviti da je mjenjan motor, upise se druga kubikaza i snaga u knjizicu i teraj... Znam za slucaj gdje je u golfu 4 mjenjan s benzinca na dizela, zajebancija sa strujom cjelo cudo al su ga sklopili i dan danas se vozi ;)

Za traktor te nitko ni ne pita, kakav broj motora na traktoru ili kombajnu... glupost.

Gorane, mislim da NIGDJE ne pise broj motora pa cak ni u policiji. Prilikom kupovine novog auta, odes na tehnicki, registraciju i gledaju samo VIN broj (broj sasije) i to je sve. odes u policiju, popunis sve papire a za auto te nitko ni ne pita ni da ga vide. nazad na tehnicki, podignes tablice i teraj...
 
jel ovo mindjušar? :osmeh:
http://novavest.blogspot.com/2014/10/kako-da-registrujete-stari-traktor.html?spref=fb
2029097506544b9fc122347253079866_640x427.JPG

Da, u stvari nije mindjusar nego gospodin Milinski, nesto ga nema ovde, da nije opet otisao na Karibe?
 
Глупост једна око серијског броја мотора и његове провере. У свету је исти тај мотро резервни део и рецимо у швабији се не ради генерална као код нас, већ се цео мотор лепо замени са новим, који наравно нема серисјки број. А такав ауто се регситрује сасвим нормално. У целој ствари је битан сер. број шасије, не и мотора. Ово само у Србији има.

- - - - - - - - - -

По овом новом закону како ја да регситрујем тањирачу. Еј бре зауставила ме полиција пре неки дан и оће казну да пишу, зато што нисам имао таблице на тањирачи и она није регистрована. Питам ја њих, јел ви то мене малко зајебавате, јер знам да је њихов начелник или шта већ рекао да се не кажњавају сељаци са прикључним машинама на путу. Њихов одговор је био: Да је то остављено од ПУ до ПУ. У преводу има и ово мало пара да вам истерамо из џепа. Пуситше ме уз упозорење. Дошло ми да им од кола направим један кабрио у палачинка верзији, колко сам попиздео....
 
I u Republici Srpskoj je tako. Kad je stari kupovao pežoa nije mogao registrovati jer nisu našli broj motora. Jednostavno ga nije bilo i tražili su da se unese novi i sa njim registruje.

Srećom na tehničkom bio neki čovjek koji je od prije znao za taj problem da nema broja na francuzima i riješeno je tako što je upisan broj sa pločice koji ustvari predstavlja tip motora (162).
Pločica zakačena jednom nitnom i ako se mijenja motor samo razbušiš onu staru i staviš na novi ako već ne postoji. :)
 
I celo selo da istera traktor,ja nemam tih problema ali 50% sela ima.Pa verovali ili ne komsija kupio od komsije i ovaj nece da mu prevede a kuca pored kuce.
Moje pitanje je bilo kako prevoditi na dva svedoka ako je vlasnik ziv i ja ili neko drugi u toj situaciji ima saobracajnu i tablice od traktora.Bice potrebno upisati u izjavi zasto vozilo nije moglo da se registruje.Sta napisati?

- - - - - - - - - -

Nemojte biti lakomisleni da ce ova registracija na dva svedoka biti jednostavna kao ona predhodna,malo ce biti onih koji ce ovo iskoristiti.Gde su traktori u sporovima,ostavinske rasprave,pokloni,nasledstva....
Ko ce da utvrdjuje godinu proizvodnje traktora,tip....vecina IMT traktora nema broj ukucan na trupu samo na plocici na haubi a dosta njih nema ni haubu a o plocici da ne pricamo,pa menjani motori pa se taj broj motora javlja odjednom na dva mesta jer neko drugi tamo nije ojavio iz registra taj broj.
Mislim da ce ici cupavo,nece biti kao prosli put 533 sa jednostepenim kvacilom dobija papire IMT 533 1980 godiste,ili kao moj komsija IMT 555-RODA dobija saobracajnu IMT 558 1985 godina.


Druze nemoj da se ljutis ali prvi deo posta ti je malko glup da tako kazem. Kako mislis da prepises bilo sta ako vlasnik nece da prepise nesto sto je njegovo? Njegovo je u papirima i sve ostalo nije vredno jer je on po zakonu vlasnik toga. Svaku izjavu koju das stojis iza toga i odgovaras za to sto si izjavio pa mozes i samim tim da se uvalis, kao ono americko: Sve sto kazete moze i bice upotrebljeno protiv vas... :)

Sve ce moci lako da se registruje sto je redovno i legalno radjeno, a ovih drugih je uvek bilo i bice ali svako svoj krst nosi pa tako i ovde rizik. Ovaj primer koji si naveo jeste legalno sve ali o tome je trebalo razmisljati kada se kupuje traktor a ne cekati ko zna koliko pa onda se sve zakomplikuje normalno. Ali nas narod po obicaju, da komsiji krava i tako to...
 
Druze nemoj da se ljutis ali prvi deo posta ti je malko glup da tako kazem. Kako mislis da prepises bilo sta ako vlasnik nece da prepise nesto sto je njegovo? Njegovo je u papirima i sve ostalo nije vredno jer je on po zakonu vlasnik toga. Svaku izjavu koju das stojis iza toga i odgovaras za to sto si izjavio pa mozes i samim tim da se uvalis, kao ono americko: Sve sto kazete moze i bice upotrebljeno protiv vas... :)

Sve ce moci lako da se registruje sto je redovno i legalno radjeno, a ovih drugih je uvek bilo i bice ali svako svoj krst nosi pa tako i ovde rizik. Ovaj primer koji si naveo jeste legalno sve ali o tome je trebalo razmisljati kada se kupuje traktor a ne cekati ko zna koliko pa onda se sve zakomplikuje normalno. Ali nas narod po obicaju, da komsiji krava i tako to...
Ja mora da pisem kineski kad ne razumes sta sam napisao.Jednostavno ima ljudi koji su legalno kupili svoj traktor pre 20 godina i nisu ga preveli,imaju saobracajnu od traktora,vlasnik iz saobracajne jos ziv,nece da prevede jer mu se tako oce zabole ga za traktorom nece da se cima ili ima situacija gde je takodje vlasnik iz saobracajne jos ziv ali nemoze da ga uhvati neko ili neznamo gde zivi jer je promenio 44 adrese do sad.Po tebi ispada da to nemoze da se registruje na dva svedoka i da je to sve sumljivo.
Kod mene u selu je ovakvih traktora jakooo mnogooo.

U razgovoru sa mnogima ovih dana po pitanju registracije na dva svedoka vidim da u selu ako bude 10% traktora registrovano to ce biti premija.Jednostavno svako od njih kaze zabol....e me za registraciju,sve trcim da ga registrujem,nepada mi na pamet i najvise komentara je kad ova poludrzava meni da pare i ja cu njima.
Ja mogu moje traktore da prevedem normalnim putem ali su me ukucani ubedili da ne bacam pare bezveze na to i da mi je mnogo pametnije nesto da priustim detetu za te pare nego vlastima sto cu i da uradim.Imam mnogo vaznijih stvari da uradim u zivotu
 
Meni danas bili da slikaju kombajn,prikolice dve i traktor za registraciju jedino me jebe traktor nema nigde plocicu sa brojem sasije a kazu da negde na njemu mora da pise pa kada ga pronadjem da im javim pa ce i njega da zavedu za registraciju u pitanju je IMT 5106! Zna li iko gde bi jos mogao da se nalazi broj sasije sem na onoj plocici na kontrolnoj tabli?
 
Nazad
Vrh