Teske drljace

Kod Tupanjca klin za tesku drljacu je 10 eura/kom. Ne pravi ih on nego neki kovac koji radi klinove i za ostale proizvodjace teskih drljaca tako da je to sve isto.
Tako je,10 eura,stim da je klin ok...jedino bi dodao da ipak nisu svi isti,jer kod jednog drugog proizvodjaca drljaca klinovi nisu nikakvog kvaliteta.
 
Taman ovih dana lepo vreme da se isproba jedna novo-stara sprava.Sa mog spremaca od 4m skidam S opruge i tockove.Clan Gruja radi cetiri krila od grabulje.Kacimo ih na taj ram.Sto bi rekli bice 2u1.Klinovi 30 x 30 i radne duzine oko 255mm.I do sada je spremac bio potaman kinezu.Ne brine me vuca vec nosenje.Skidam 40 opruga i dva tocka a kacim krila tezine oko 400kg.Bice veselo.
 
Taman ovih dana lepo vreme da se isproba jedna novo-stara sprava.Sa mog spremaca od 4m skidam S opruge i tockove.Clan Gruja radi cetiri krila od grabulje.Kacimo ih na taj ram.Sto bi rekli bice 2u1.Klinovi 30 x 30 i radne duzine oko 255mm.I do sada je spremac bio potaman kinezu.Ne brine me vuca vec nosenje.Skidam 40 opruga i dva tocka a kacim krila tezine oko 400kg.Bice veselo.

Kolega,
koji je u pitanju setvospremac?
 
Satexov ram spremaca je muski.Tu problema nece biti.Jedino da kinez nema problema dok ne dodje veci.Gruja reno je dobar majstor i nije tvrdoglav.Hoce da usvoji i neko moja misljenje.Na ram spremaca ide osam uski napred i osam nazad.Kad treba grabulja treba kad ne skidamte srafove i montiram S opruge.
 
Evo bio danas Gruja Renault i odradili posao.Nije mozda teska ali kinez tesko skrece u krivini usled proklizavanja prednjih tockova.Znaci da teza ne bi smela ni za 100kg.Kad se ja sa mojih 120+kg naslonim nazad na rotore i cimnem odizem prednji kraj traktora.Od sada imam masinu 2u1.Preporuka svakom za saradnju sa ovim Becejcem.
2zebek2.jpg

107jr7r.jpg

wqon41.jpg

34ytbm8.jpg

ostw9c.jpg

20jp6rb.jpg

160q841.jpg

2ljm0au.jpg
 
Drize djordje pobedili smo danas.sedim i mislim svaka cast sto si to zatrazio da uradim.sa malo para imas dve masine.ali kako sam ti rekao danas neces S-ove vise ni vracati ;-)

Kod mene je klin 30x30,265 mm radnoh hoda 6,5e
 
Jeste digli rotore od spremaca gore , pretpostavljam da ova krila od drljace nisu ista visina kao "S" ovi od spremaca?
 
Visina od rama do zemlje kad je na S oprugama bila 41cm.Sad kad se spusti visina je 40,5cm.Majstor je i na to mislio.
 
Nazad
Vrh