Ursus

Nije ni to iskljuceno.
Ne razumem koju cev.
Jeste teska, mi koristimo dizalicu, pa spustimo na bure, i gurnemo malo napred "sasiju" pa kad zavrsimo, gurnemo nazad, pa spustimo.
 
d48d8502fcb80b2e920c5cffc6929755.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Oke, moracu cim budem imao vremena, hvala na pomoci, bice da je to, zaboravio sam da napomenem da na traktoru nije koriscen hidraulik sve do pre par godina dok nije dosao kod mene, cudilo me da u opste radi posle toliko vremena, samo sam ulje promenuo, bilo je nekako zuto..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Danas stavljeni novi dihtunzi. Duvao je u vodu i u ulje.
b1ff59dcbf3413e8373b2fdfb0dcb7e4.jpg

3ff3bde031ccc9dcdb43b2645b2db48a.jpg

236d0d8f44ddb56671a58cd85548484a.jpg



Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Jao ljudi sto danas videh muke sa mojim Ursulom. Ja do sad sa njim nisam nikad orao, ali kupim nov 755.20 VK pa ajde da ga malo isprobam. Prvo sam imao problem jer mi plug samo ceprka zemlju i cim oce malo dublje hidraulika ga sama podigne. Posle pomerim onu malu rucicu do sedista u zadnji polozaj, kad uopste nece da dize. Samo malo mrdne plug i stane. Posle sam vratio u prednji polozaj i nekako mucio muke. Medjutim sad otkacim plug i nabacim vitlo na traktor, ali sad poluge nece da se spuste skroz. Dodju do negde i ostanu dosta visoko. Kad ih nagazim ponasaju se kao gumene. Kao da imaju neku oprugu. Ako neko zna koja je tu boljka molim da mi objasni. Ja pojma nemam, a sjutra idem u sumu da vitlam pa ovako ne mogu.
 
Mozda je problem u polugama ispod poklopca ili u razvodniku

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ja uopste nemam predstavu sta je i kako je to kod njega odradjeno i sta treba da gledam.
Cudi me sto mi je do danas normalno podizala i spustala hidraulika dok nisam cackao onu ruckicu, a sad nece da spusti skroz poluge.
 
Kada se ore poluga odmah do sedista treba da je ka napred tj na S a to je plivajuca hidraulika ili regulacija snage . Probaj da ru malu rucicu cimas vise puta napred nazad posto je sigurno do poluzja ispod sica.a topling spusti na drugu rupu od gore . Imas jos jedno podesavanje poluzja od spolja a to je sraf od nazad koji se izvrne a unutra je sraf kao osgurac i srafciger u sredini al to bolje ne diraj da se ne desi karambol . Ako ti ovo ne pomogne trazi nekog ko se razume u ro poluzje ... Ja sam skoro izremontovao to poluzje posto je moja hidrulika bila toliko rastresena da je cudo da je i radila al tek sada vidim kako to lepo radi .
 
Kod mene na c-360 malo curka dizela na odusku pumpe vp. Ako se dobro secam negde sam procitao na forumu da je moguce da fali ulja. Koju kolicinu da dospem? Odvrne se onaj plasticni poklopac i tu se sipa?
 
Ispusti prvo gorivo iz regulatora pa onda sipi sae 30 na sraf koji ima glavu za ravan srafciger. On je jedini takav na pumpi. I na njemu imas merac

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Kada se ore poluga odmah do sedista treba da je ka napred tj na S a to je plivajuca hidraulika ili regulacija snage . Probaj da ru malu rucicu cimas vise puta napred nazad posto je sigurno do poluzja ispod sica.a topling spusti na drugu rupu od gore . Imas jos jedno podesavanje poluzja od spolja a to je sraf od nazad koji se izvrne a unutra je sraf kao osgurac i srafciger u sredini al to bolje ne diraj da se ne desi karambol . Ako ti ovo ne pomogne trazi nekog ko se razume u ro poluzje ... Ja sam skoro izremontovao to poluzje posto je moja hidrulika bila toliko rastresena da je cudo da je i radila al tek sada vidim kako to lepo radi .

Pa meni je poluga bas tako bila okrenuta, ka napred na oznaku S. Medjutim u tom slucaju nije htela hidraulika da pusti dublje plug vec je islo bas plitko i zato sam je posle pomerao. Topling sam i zakacio na drugu rupu odozgo.
 
Ako moze jos jedno rezime. ::pomoc:; Evo slika pa ce biti lakse. Mislim da znam gde se sipa i gde se ispusta, ali bolje da mi oznacite na slikama.

aK2Ylnu.jpg


vTzon6C.jpg


FDQgUcE.jpg
 
Treca slika na jedan se sipa a na dva ispusta .

Aca da ti nije slucajno raonik potrosen ? Ako je vrh raonika vislji od pete pluga onda naravno da nece u zemlju jer se sila prenosi na topling i onda hidraulika dize pa nece ni toliko . Probaj da skroz skupis topling ako onda hoce onda su raonici mada je to samo za probu jer prva brazda ide dublje .
 
Raonici nisu potroseni jer sam kupio nov plug. Probao sam sve moguce kombinacije duzine tiplinga kao i rupa gde se kaci topling, ali nema vajde. Kad sam zakacio topling na najdoljnju rupu onda je plug otiso dublje i onda ga podize i skoro ga izbaci iz zemlje i ne spusta ga vise. Tako da ni to nije dalo rezultate. Najgrdje mi je sto sad uopste nece da spusti skroz poluge pa ne mogu nista da radim sa hidraulikom.
 
Evo juce sam krcio neku sikaru na prilicnom usponu i zakacio jednobrazni plug bez daske da pokida zile i kada sam se spustio naidje na panj i nikud . Ja da dignem plug on nece a ne moze ni napred ni nazad i tad skontam da je pumpa ostala bez ulja koje se salilo u prednji deo kucista a ima ga preko minimuma . Cim vamo tamo i jedva izadjem .

Dali je do poluzja ili do pumpe dole ne znam treba pregledati . Sad mi pada na pamet dali kada povuces polugu za kip opterecuje motor ako da onda je po meni u redu pumpa i pogon pumpe onda krivca treba trazit gore a ako ne tereti motor skidas okruglu deklu ispod diferencijala i tamo se nalazi pumpa sito i ventil preko-pritiska . Hoce se desiti da spadne zupcanik pogona pa pumpa ne radi . A mozes probat preko brzina pumpu pa videt dali funkcionise hidraulik .

>Sad sam puno napisao al probaj sve ovo sto sam nabrojao ako nista javi se pa cu ti poslati broj od coveka pa dalje vidite sta i kako ...
 
Nazad
Vrh