Cene junadi i gotovih bikova

To su lagana junad da bi se davala na toplu polutku ,jos posebno H.F. randman kod njih je oko 52-53 maksimalno.
I kod simentalca vazi da najbolji randman izbacuju kad predju 600kg.
 
I to je ok, na tom procentu smo na nuli, plaćamo živu vagu 210kg a prodajemo kao toplu polutku po 3,4 EUR. Cene su bez PDV-a.
Ne idu preko te težine jer im se ne isplati da ih hrane više, u pitanju je farma orjentisana ka proizvodnji mleka, ovo im je samo dodatno, a imaju ih dosta.
Puno ste mi pomogli, hvala :)
 
I to je ok, na tom procentu smo na nuli, plaćamo živu vagu 210kg a prodajemo kao toplu polutku po 3,4 EUR. Cene su bez PDV-a.
Ne idu preko te težine jer im se ne isplati da ih hrane više, u pitanju je farma orjentisana ka proizvodnji mleka, ovo im je samo dodatno, a imaju ih dosta.
Puno ste mi pomogli, hvala :)

A da nisu grla sa PKB-a? Znam kad sam bio, bilo je dosta skartiranih HF krava....
 
Jesu, sa PKB-a. Za sad ne uzimamo ekonomski škart krava, samo tovnu junad. Bilo bi mi idealno da uzimamo EŠ muzne krave jer mogu da ih prodajem kao grla žive stoke, tu nemam rizik, kakve god da su. Tovna junad kupujem na kg žive vage a prodajem na toplu polutku.

Još jedno pitanje, da li imate preporuku za neku pouzdanu klanicu koja plaća avansno po utovaru? U principu smo ih kontaktirali većinu ali ne znamo kakva su iskustva ljudi sa kojom klanicom.
 
Poslednja izmena:
Drugari može li broj neke klanice imam jednog bika od nekih 500 kg na prodaju pa me zanima koji će mi cenu ponuditi.
 
Nazad
Vrh