Cene teladi

Ja sam predhodnih godina dobijao telad iz Leskovca 550 -570e komad oko 120kg. Ali nisam imao nikakvih nikad problema sa njima ni proliv, ni lecenja, ni da se puse... Sad mi opet nude da doteraju po 570e. Ali ne ubacujem do avgusta.
Koliko se tebi onda isplati da tovis bikove kad toliko placas telad....kod nas za te pare moze da se kupi tele od 180kg,a moze da se naleti i na tele od 200kg na 3e po kg,mada je to retko ali ima par puta u godini....

Ja sad imam jedno oko 170kg trazim 550e,ali tele jede koncenmtrat,silazu i seno i ne pije mleko,znaci nema da boluje kad ga ubacis u tov:ppozdrav:
 
Znam da je mnogo, zato sada i ne planiram sa njima da radim tj. da mi oni nabavljaju. Iznajmicu od nekog kamion pa sam lutati i traziti.
 
550-570e za tele od 120kg,jel to sa prevozom do Sapca ili ne???
Ne mogu da verujem sta citam do je 4.5e po kg,kod mene su telad 3.2e muska.
 
Ma o kakvom prevozu pricamo ljudi,koliko to izgori kamion 40-50e ,pa to je na 8-10 teleta po 10e po teletu,al jedno je cena od 3.2 a drugo je 4,5e....
 
Pa nemam pojma ali to je stvarno puno velika cena.Nije malo kilometara Leskovac-Sabac i jos putarine.Naravno i opet je mnogo.Zar tamo toliko nema teladi?
 
Ja sam od ove godine batalio da tovim bikove,sad da izbacim ovu turu i samo cu da cuvam telice da spremam za tov i zensku za klanje u 200kg,kad budem imao grupu preko 5kom,prvo tebe zovem:ppozdrav:
 
Voze 80 dinara po kilometru. Toliko mi trazio covek da odemo po telad. Neznam da li bi bila ista cena kada bi i nosili nesto dole tipa kukuruz ili derelina ili nesto trece.
 
Kod nas voze 1e po km,ali svako ima nekog drugara ko bi ga vozio za naftu plus 20-30e dnevnicu.....
 
Nazad
Vrh