Elektro instalacija

Imaju seme al trebo bi svu temu ponovo proc...hvala na brzom odgovoru
 
Pa meni koji nisam autoelektričar ne izgleda baš naivno skidati (svlačiti) kolektor jer je lemljen sa namotajem iz rotora pa sam zbog toga i postavio pitanje.....

Pa i nije baš naivno, priznajem...
Doduše, ja sam skidao sa Zastavinog alternatora, kopija Bosch-a...
KAMENI, koje "marke" je ovaj tvoj alternator?

18-12-14_1336.jpg


- - - - - - - - - -

Imaju seme al trebo bi svu temu ponovo proc...hvala na brzom odgovoru
Copy-Paste sve relevantno iz Tema koje me zanimaju, pa u neki Word editor, i kada mi nešto, ili nekome zatreba, copy-paste na Forum, i svi sretni....:ppozdrav:
Ja to radim već godinama...:osmeh:
Al' ne zarađujem na tome...:haha:
 
Neki poljski.... fabrička ugradnja. Lako bi ja zamenio ležaj da je kao ovo što si postavio sliku, ali kod mene je ležaj između kolektora i rotora?!?!?! :sta:
 
Neki poljski.... fabrička ugradnja. Lako bi ja zamenio ležaj da je kao ovo što si postavio sliku, ali kod mene je ležaj između kolektora i rotora?!?!?! :sta:

Kod vecine novijih alternatora ovako je izvedeno i svi rotori koji se prodaju za ovakve alternatore imaju na sebi vec montiran lezaj ali ovo nije problem izmedju lezaja i kolektora nalazi se crna plastika koja je satavni deo kolektora i na nju si zalemljene dve zice jedna naspram druge koje idu iz namotaja ako ovde nisu sppjene sa kolektorom onda su iza lezaja odmah na izlazu iz rotora nadjes gde su spojene i trebas ih odlemiti polako i malim radapcigerom, ja sam koristio onaj za skidanje brisaca, svuci kolektor.Posle je sve lako.bar je tako bilo na alternatoru koji sam ja rasklapao a slican je ovom. Ako ne zelis da se upustas u ovu avanturu odnesi elektricaru samo rotor zamenoce ti ocas posla.
 
Poslednja izmena:
Odnesi elektricaru,okrnjićeš deo kolektora ako nemas odgovarajuci svlakač i onda ces opet odneti elektricaru da stavi novi kolektor i ležaj.
 
Hvala na savetima..... ide kod električara.
Mislio sam da je jednostavnije ali neću se upuštati u ovu popravku.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da li neko mozda ima led rasvetu i navigaciju na traktoru? Palo mi je na pamet da li mozda ovi Led farovi sto se nude mozsa ometaju rad navigacije. Sa radio prijemnicoma je poznato da ometaju. Da nemoze u isto vreme da se slusa muzika i da svetla rade. Pa me zanima da li je to slucaj i sa navigacijama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Xenon ometa rad radija, led nema razloga. Jedino ako su one sijalice sa ventilatorima pa ventilatori utiču na FM. Ovih dana biram neke Led sijalice, sad si me pokolebao :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Xenon ometa rad radija, led nema razloga. Jedino ako su one sijalice sa ventilatorima pa ventilatori utiču na FM. Ovih dana biram neke Led sijalice, sad si me pokolebao :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bas naprotiv sa xenonima nemam nikakav problem. Imam ih na kombajnu za vadjenje repe. A sa ovim Led radnim svetlima imam. Ometaju rad.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li ima neko dobrog majstora za remont anlasera u mojoj okolini (da kazem u reonu od 20 km). I da li neko ima iskustva sa Kuzet Mitrom -Dalmatinac- koji dolazi na vasar u Rumu (neki stari plavi kombi,pun anlasera u njemu),sa kvalitetom njegovog remonta?
 
Da li neko mozda ima led rasvetu i navigaciju na traktoru? Palo mi je na pamet da li mozda ovi Led farovi sto se nude mozsa ometaju rad navigacije. Sa radio prijemnicoma je poznato da ometaju. Da nemoze u isto vreme da se slusa muzika i da svetla rade. Pa me zanima da li je to slucaj i sa navigacijama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Imam na dva traktora ledove 27 i 48w,i za divno cudo posle citanja vasih komentara-nemam nikakvih smetnji na radiu pri njihovom radu?jedan radio je panasonic,drugi blaupunkt ako ima ikakve veze...da li ima veze gde su svetla postavljena,tj da li je u visini sa radiom ili slicno?
 
Imam na dva traktora ledove 27 i 48w,i za divno cudo posle citanja vasih komentara-nemam nikakvih smetnji na radiu pri njihovom radu?jedan radio je panasonic,drugi blaupunkt ako ima ikakve veze...da li ima veze gde su svetla postavljena,tj da li je u visini sa radiom ili slicno?
Neznam. Mozda ipak si kupio kvalitetniju robu. Ima i do toga.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh