Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Ja sam moju PH sam odradio, jedino sam imao pomoc pri savijanju poluga i pravljenju zakljucavanja (hvala clanu lovac luka za to) i sve me je izaslo 40e jer sam imao sav materijal, osim klipa (1000 dinara u Temerinu), poluge (isekli mi ih od grede od pluga u Temerinu, 600 dinara + 100 dinara da mi isece), dva muska zavrsetka na hidraulicnim crevima i nekoliko holendera (1860 dinara), kilogram osnovne boje 300 dinara, 1/4 kile crne boje (100 dinara)








 
Tu je gotova namontirana, koristio sam drljacu malo napred za sad, ništa se nekrije


1z1cqz6.jpg
 
ako ces mene poslusati nemoj krila stavljati naprijed, ja sam godinama prsko tako i mogu ti reci da nimalo nije pametno, prvo zbog zdravlja a drugo zbog maglice koja se ljepi na traktor i na sajbe koji poslije nemozes oprati a smrdi barem mijesec dana da ga operes sa neznam cime, moj savjet prijateljski NESTAVLJAJ KRILA OD PRSKALICE NA PREDNJU HIDRAULIKU....
 
@miroslavk

Svaka čast, lepo odrađeno. Nešto si mi ovo prećutao...
Jel se to spremamo za zimu 2012/2013 ? :osmeh:
 
@miroslav Ova tvoja je profi. ;) Koliko je kostala? Jesi li redovno kacio drljacu i zamenio mesta lancima ili si pravio kontra nosace?

@tomybrzic Videcemo jos dok ne dodje do toga. U svakom slucaju sutra cu napred kaciti valjak a nazad setvospremac i idem da isprobam kako ce funkcionisati.

Ako nista drugo, bar sam prvi u selu koji ima PH. :haha:
 
odlicno odradjeno miroslave, koliko kilograma moze da podigne?
@batonsi : ovo mi deluje nekako slabo,trebao si to malo jace napraviti,ne deluje mi bas jako,i koji je to traktor?nevidim oznaku?
 
batonsi sto ovo nije moglo ko svet da lici na nesto napravio si ringispil dodji da isecemo sve breneron i uradimo kako treba zabrljo si ga batonsi da sam znao da ce biti ovako nebi ti savijao poluge gde si zurio batonsi sto je brzo to je kuso
 
ma rijesiti ce on to samo polako, da slazem se sa lovcem lukom, malo si to trebo to uljepšati i dati si truda, nisi trebo letiti sa postavljanjem bemu:sta:
 
Napravi neki nosač koji će se zavrtnjima vezati za originalni nosač tegova i vezivati na poluge. Na sredini tog poprečnog nosača napraviš piramidu na čijem vrhi napravih kačanje za toplink i tako si sasvim siguran, teg je vezan u tri tačke, ne klati se, lako ga montiraš i demontiraš. Originalni nosač tegova sigurno ima na sebi neke rupe, mogao bi da iskoristiš parče kakvoj jačeg U-profila u koji bi izbušio odgovarajuće rupe i vezao sve to zavrtnjima. Na krajeve profila zavariš kakve bolcne pomoću kojih bi ga kačao na poluge PH i to je to, samo još piramida od kakve cijevi, sve ofarbaš u crno da fino paše uz ostatak traktora. U principu, nešto kao trokutasti mehanizam za brzo kačanje koje neki traktori nose na prednjoj hidraulici.

Ovako nešto

Schwig_Heber01.JPG
 
005.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:52 ---------- Prethodna poruka je at 21:51 ----------

ja sam imao ovu polugu koja je stajala i nije bila ni za k... pa et iskoristio sam ju... ovo sam nabrzinu sklepeso ali sluzi svrsi....
 
Nazad
Vrh