Tomo Vinkovic

Odgovara od bmw 320 benzinac šestak.Oni motori 90 tih godina.brzi je jači itd.od originala.Opet proveri kod mene je pasovao na 418.
 
"marko"bio sam juče kod čoveka ima alnaser za tomu za prodaju,e sad paseli ti kakav trazis ovaj je zeleni kao od 4-orke?
 
Na mom je motor lda100,al trebalo bi da je alnaser isti kao na 4xx,5xx,bar je na izgled isti:sta:
Ja bi pre da nabudzim od nekog drugog vozila,jer sam tanak sa ::novac::,tj ovog toma ssredjujem iz ciste dosade
 
Ja sam čuo da od nekog mercedesa paše alanser na tomu serije 7xx.
Zna li možda neko od kojeg?
Ili od kojeg vozila odgovara na tv 730?
 
Poslednja izmena:
Malo slika kako se sa puno truda može napravit da je gumenjak opet vračen u radno stanje.Vuč če ga tomo i poslužit če za prevoz dužih stvari koje se sa prikolicom ne može zbog dužine.
how to screen capture
upload pics
image hosting over 5mbmage.org/]
030820151283.jpg
[/url]
post images
image search[/url[url=http://postimage.org/]
how to do a screen shot
image upload no compression
pic hosting
post images
image hosting
 
Koja bi freza bila bolja za tv 730 njegova original ili ovako nešto kao na videu?
Čuo sam da njegova original ne može duboko ići.
Jeli za ovu na videu potrebna inverzija?
 
Ja dok sam imao toma vinkovica imao sam onu fabricku(metarska)i mogu ti reci da nisam bio zadovoljan sa njom,plitko radi,nekih 10-15 cm,nikad nije moglo dublje,ali to izfrezira stvarno kako treba.Neznam sad za ovu od 120cm,za seriju7xx,ali pretpostavljam da je ista prica,nek me ispave vlasnici vecih ako gresim.
Ova sa videa je pravljena freza,sa diferencijalom od pretpostavljam lade(riva 1/2redukcija)ovakvoj nije potrebna inverzija,jer dif se okrene tako da se uskladi sa smerom kardana,a naprimer ako se kaci od serije 8xx ili od velikih traktora,onda je inverzija obavezna,jer je kontra smer kardana.
 
Zamrla je tema o TV,pa malo da je ozivim:osmeh:
Napokon sam uspeo da upalim svog :veseljak::
20151026144437.jpg

Skinuo pumpu i diznu i da nebi jos nesto unistio odneo bosisti,promenjen element pumpe i ulozak dizne,popravka 4000din
Kao i sto sam napiso na predhodnoj str uspeo sam da slomim cev visokog pritiska,ali sreca pa je majstor imao slicnu,ali malo duzu pa sa uspeo da je upasem
20151026163959.jpg

20151026162406.jpg

Sipao sveze gorivo,dobar kanap i upali tomo it prve:sjasi:
E al sad me menjac muci,nece u brzinu,tj oce menjac al reduktornece,cim sam ga upalio krenuo je drugom 2-3 m i ja presaltao i otad nece ni u jednu brzinu,a sve sam ih isprobao,sta mi je ciniti,samo da napomenem nisam neki majstor sto se mehanike tice,a traktor mi je trenutno u gradu,i nijedan majstor nece da ga pogleda,pa sve moram sam
 
Da li "krči" ili jednostavno neće da uklopi, pogledaj sajlu od kvačila i probaj da je našpanuješ još (zategneš), proveri polugu koja gura druk lager kako ide.
 
Onda je ispala (polomila) viljuška koja pomera snop, mora se otvoriti...
Upeo sam da osposobim zadnji menjac danas,zaglavio bio izmedju brzina,takodje i prednji sam osposobio,al reduktor nema sanse,rucica reduktora okrece pun krug,ponekad uzubi u brzinu al retko i to iskljucivo za napred,krene traktor 5m i ispadne iz brzine,takodje i kvacilo muci,kad se pritegne kvacilo uopste nereaguje

- - - - - - - - - -

Šta je sa sedištem, jel nemaš na njemu orginalno?
Ovako sam ga kupio,ima neku debelu gumu umesto sedista,ma to cu lako srediti najlakse je sediste napakovati,treba prvo traktor osposobiti

- - - - - - - - - -

Danas nesto malo cackao oko prednjeg menjaca i nekako ubacih reduktor u brzinu,malo sam ga provozao,inace motor je vrhunski odlicno prima gas,pogotovo na mom je nozni,ali kvacilo nereaguje uopste,prva i druga odlicno rade trecu nisam smeo da probavam zbog kvacila,pretpostavljam da je visljuska(kljuc),to se da lako da srediti ali neznam sta li je oko kvacila:sta:
Samo da napomenem,ja imam17 god i idem u skolu koja nema veze sa poljoprivredom ili mehanikom,ali znam ono osnovno oko mehanike,sve radim potpuno sam i nemam koga da pitam,tako da mi je ovaj forum jedina pomoc:osmeh:
 
Treba mi savet...Danas orao i rucica mi ostala u brzohodnom polozaju,ne mogu da je pomerim.Kada pustam kvacilo hoce da krene ali ne moze,gasi se.Rucica menjaca radi normalno i traktor nije u brzini,doslepao sam ga normalno?Da li je samo gornji snop menjaca ili ko zna sta?
 
Da , može biti mnogo toga, ono što je sigurno je da moraš da ga otvoriš i pogledaš..Meni liči da je zaribao neki od lagera koji drže snop ili ležaj spojničke osovine, razlog: nisi imao dovoljno ulja + oranje (traktor je pod konst. nagibom i nivo je u nekim delovima kućišta još manji), traktor ide relativno sporo, snopovi zupčanika se okreću sporije i ne bacaju ulje dovoljno visoko, kako bi podmazale legere u gornjoj zoni menjačkog kućišta. Opet kažem, samo nagadjam, možda je nešto bezazlenije.
 
Poslednja izmena:
Popravio_Otvorio jutros i evo celi dan radio_Otisao lezaj kod snopa menjaca,totalno se raspao pa sve zaglavio.Imao sam ulja,jednostavno mu dosao kraj.Zamenio jos neke stvari kada sam ga vec otvorio.Uglavnom ,sve stalo u 3000 dinara:osmeh:
 
Nikad nisam otvorio tomicu a da me je koštao samo 3000, dobro je, a taman si malko i stanje unutra proverio.
 
Pitanje za poznavaoce Tome Vinkovica i ostalih traktora.
Za par dana idem u Slo po TV 821. Nikakva iskustva sto se tice bilo kojih traktora.
Da li za TV 821 odgovaraju prikljucne masine od nekog drugog modela ili mora samo od tog modela i da li mozda odgovaraju prikljucne masine od recimo 533?
Gde se mogu kupiti dobre prikljucne masine za isti? Konkretno me zanima tarum i freza.
 
Mali je on da koristis masine od 533 ili bilo kog veceg traktora. Masine imas na oglasima polovne, neke su dobre, neke i ne, ali svasta se nadje. Za nove vec ne znam gde ima.
 
Nazad
Vrh