Tomo Vinkovic

Tacno posle 2 godine ponovo otisao kljuc menjaca.Da li je moguce da ga prave od tako loseg materijala.Ima li neko podatke o dimenzijama kljuca pa da dam nekom alatnicaru da ga uradi od pravog materijala da ne rastavljam tomu svake druge godine?
Materijal i jeste kljucna rec,dakle ne sme biti ni mnogo tvrd (lako puca i ostecuje unutrasnje nokte zupcanike brzina) niti mek (brzo se potrosi),licno sam promenio 3 kljuca,1 pravljen i 2 fabricka (mala privreda) i mogu ti reci da ovaj sto mi je prijatelj pravio na strugu nije trajao ni godinu dana.Ne kazem da je lose resenje praviti ga,ali eto,mi nismo "uboli" materijal.
 
Pa ako nije uradjena ispravna termicka obrada ili uopste nije uradjena termicka obrada, naravno da ce otici.
Materijal treba da je C.4732, nabaviti fi20, L50mm. Od toga moze izici, nesecam se tacnih dimenzija u obradjenom stanju.
Termicka obrada treba da bude: poboljsanje 1200N/mm2.
 
Ako je samo toliko,onda odustani od prednje ralice,jer ona bez hidraulike gotono ne znaci nista,a napraviti tako nesto nije bas jeftino.Ako vec imas volje napravi dasku i zakaci je na 4 srafa pozadi,mozda je primitivno,ali je svakako bolje od lopate.
 
Evo ralica se blizi kraju ostalo jos da ofarbam stvaim lim preko daske i da napravim da ne prebaca snijeg evo koja slika:osmeh:
imag0616.jpg

imag0617.jpg

imag0614.jpg
 
Ak bi tomo imo hidraulični volan to se ne bi tak savilo.Kad ima TV hidro volan ga prikolica ne može savit tak jer mu hid cil. i orbitrol to ne omoguče.Kod mene prva briga kad idem sa prikolicom je provjera da mi prikolica zakoči nju i traktorče bez da kočim sa TVom.Kod mene je brdovito i kočnice prikolice su na prvom mestu-tak mora bit ak nije ne idem na furu.
 
Драги моји домаћини,
Прошле недеље сам на мом томици заменио корпу, ламелу, друг лежај, мали лежај замајца, сајлу квачила, кључ мењача и зупчаник треће брзине. Делове сам купио у Александровцу код Драгана за 19.000 дин. мајстор Горан ми узео за руке 8.000 дин. заменио сам уље хидраулике и мењача па и ту отишло пар црвених новчаница. Остало ми да решим луфтове и миран сам до уласка у ЕУ.
Велики поздрав
 
Lepo si ga castio,lamela,korpa,sajla,hoce,samo ne verujem da ce kljuc izdrzati do ulaska u EU :haha:,ustvari zavisi koliko ga koristis,neki prosek je 2-3 godine,a mi cemo tamo jedno dve godine posto se sve raspadne u 3 pm-e,cak i zemlje koje su usle 2007.nemaju nikakve benefite od toga,cak sta vise.
 
Nazad
Vrh