Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Vest od pre neki dan ,,Poslanici: OČEKUJE SE I PAD CENE KUKURUZA''
http://agrovizija.rs/index.php?id=3826
Rod kukuruza u Srbiji procenjuje se ove godine na oko šest miliona tona, jer su bili dobri vremenski uslovi, izjavio je danas državni sekretar Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine Zoran Rajić.
On je na Odboru za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Skupštine Srbije kazao da je pod kukuruzom ove godine zasejano 1,027 miliona hektara ili oko 10.000 hektara više nego 2015.

Rajić je dodao da se procenjuje da će proizvodnja suncokreta koji je posejan na 202.000 hektara ili na oko 166 hektara više nego prošle godine biti oko pola miliona tona, dok se rod soje koja je posejana na istoj površini kao i 2015. procenjuje na oko 480.000 hektara.

Ovogodišnja proizvodnja šećerne repe, koja je posejana na oko 50.000 hektara ili na oko 7.000 hektara više nego prošle godine, prema rečima Rajića, procenjuje se na oko 2,4 miliona tona.
I pšenica je bila posejana na istoj površini kao prošle godine... 17.166 hektara u plusu...

Danas čuo ne proverenu informaciju da je Victoria grupa navodno ponudila cenu od 8 do 10 din. za kukuruz, a 24din. za suncokret.
 
Poslednja izmena:
Vest od pre neki dan ,,Poslanici: OČEKUJE SE I PAD CENE KUKURUZA''
http://agrovizija.rs/index.php?id=3826

I pšenica je bila posejana na istoj površini kao prošle godine... 17.166 hektara u plusu...

Danas čuo ne proverenu informaciju da je Victoria grupa navodno ponudila cenu od 8 do 10 din. za kukuruz, a 24din. za suncokret.
Što mu dođe da se odjednom stvorilo nešto mnogo hektara, oko 17 166 hektara . Jer je posejano 10 000 više kukuruza, 166 hektara više suncokreta, soja ostaje ista a šećerna repa za 7000 više nego prošle godine. Pod čime su ti hektari ranije bili zasejani? Plavi patlidžan možda ili se možda po običaju gađaju ciframa i najavljuju postepeno da će cena kukuruza na jesen biti loša a još će pride i prošlogodišnji rod da obore. Sad nema više berze i stanja na stranim tržištima. Odjednom jedna kiša u Srbiji određuje cenu.
Kakav šljam...
 
Danas čuo ne proverenu informaciju da je Victoria grupa navodno ponudila cenu od 8 do 10 din. za kukuruz, a 24din. za suncokret.

I treba debile koji znaju samo da rintaju da nasamare skroz! Nismo mi vredni boljih cena! Bitno je da drzava zivi od nas a mi nek svi crknemo!
Vec 3 god. pisem o tome da ce nas ova banda unistiti!
Ali jbg! Trazili ste gledajte!
 
Ja sam prodao na zeleno sto bi se reklo,po 14.5 sa pdv, 3 vagona,znaci pare su bile moje jednu noc.Citam sta se sve pise ovde, trebao sam prodati vise

- - - - - - - - - -

I treba debile koji znaju samo da rintaju da nasamare skroz! Nismo mi vredni boljih cena! Bitno je da drzava zivi od nas a mi nek svi crknemo!
Vec 3 god. pisem o tome da ce nas ova banda unistiti!
Ali jbg! Trazili ste gledajte!
Samo sto taj film gledamo svi,koji mozda i nismo trazili:sjasi:
 
Kukuruz izgleda odlicno bice robe ali ne znaci bas da ce biti 8 din.Jedino ako se ne obestine slutnje jednog clana.Kakva je situacija i ko nam kroji kapu svasta mozemo ocekivati.
 
I 2014 je bilo kisa vise nego sada pa je cena bila 15 dinara.
Licno mislim da ce biti 12-15 dinara za jus, sto je malo problem zato sto deru ako je preko 14% vlage.
 
Što mu dođe da se odjednom stvorilo nešto mnogo hektara, oko 17 166 hektara . Jer je posejano 10 000 više kukuruza, 166 hektara više suncokreta, soja ostaje ista a šećerna repa za 7000 više nego prošle godine. Pod čime su ti hektari ranije bili zasejani? Plavi patlidžan možda ili se možda po običaju gađaju ciframa i najavljuju postepeno da će cena kukuruza na jesen biti loša a još će pride i prošlogodišnji rod da obore. Sad nema više berze i stanja na stranim tržištima. Odjednom jedna kiša u Srbiji određuje cenu.
Kakav šljam...

Sa jedne strane imamo izjave političara (čitaj bagre), a sa druge strane izjavu struke ,,Zabrinjavajuće velike površine poljoprivrednog zemljišta su napuštene pokazuje studija prof. dr Miladina M. Ševarlića''
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1304222


 
Dobijam 17.05 sa 10 %pdv srps kvaliteta za rod 2016

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Kad sam ja jos napiso da daju na zeleno 16,20 mnogi su mislili da zezam.Zaboravio sam samo u kojoj temi sam piso.
 
Odvde se vode price kao da mi imamo kolicine kukuruza da poremetimo svetsko trziste.
Rodilo u Malom Idjosu (primer) pa sad misle bice 10 din, a isto tako bude susa pa isti ti paori misle bice 30.
 
Nazad
Vrh