Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Nafta za poljoprivredu je kod nas 0.8 eur
Urea 530 eur /tona
Npk 460 eur/tona
Sjeme 50 eur 25000 zrna
Spricivo isto kao i kod vas

Moj ulog ove god je oko 300 eur po jutru, tu sam uracunao i naftu koju cu potrositi za branje, al tu je ova niska cijena od 85 lipa/kg, iliti u dinarima 13 dinara i kakva je to mizerna zarada..

Kako bi se reklo premecemo iz supljega u prazno, i na kraju dode da smo samo robovi svojoj zemlji..
 
Kaurin ne daje 20, bar to nije bio slucaj juce jer sam sa covekom sedeo bas juce, a takodje ni Djilas, sa kojim sam takodje sedeo juce prepodne. Svi se vrte oko 19, ali su raspolozeni da daju koju paru vise, ali samo koji paru. Danas je mozda drugacija situacija, ali juce je bilo ovako.
Ako si varkali mene i ja lazem vas :osmeh:
 
Gebi jul25:
Kukuruz rod 2014 19,44 RSD sa PDV;
Stočni ječam rod 2015 - 15,50 RSD sa PDV;
Pšenica rod 2015 17,20 RSD sa PDV;
Sojino zrno rod 2014 NE OTKUPLJUJEMO;

svaki dan po 50 para gore.....nepise nam se dobro.....
:sta:
 
ne pise nam se dobro na njivama,kakva je situacija i ta cena je mala jako puno njiva do klipa vec izgorelo.....ko nije prodao tek sad nek ne prodaje....
 
Pobegosmo Budimpesti i idemo ka Parizu.Jos samo da nije susa razlog.:osmeh:
2707-cene-zitarica.jpg
 
Samo čekam dan, kada će "pronaći" neki toksin da obore cenu :ideja:

To je isto kao da mi svi složno kažemo:
- Gospodo. u vašoj nafti ima 15 puta više sumpora,od dozvoljenog! Za ovo ne možemo platiti više od 55 dinara po litri :haha:

Biće sigurno ali sa novim kuruzom stari im treba za lek,ali cenim i rani novi kuruz će imati cenu kolko tolko jer i prošle god. dok sam skidao sunju ljudi su donosili kuruz sa 26% vlage i cena je bila oko 11.5 din. To je bilo u farmcomercu
 
Biće sigurno ali sa novim kuruzom stari im treba za lek,ali cenim i rani novi kuruz će imati cenu kolko tolko jer i prošle god. dok sam skidao sunju ljudi su donosili kuruz sa 26% vlage i cena je bila oko 11.5 din. To je bilo u farmcomercu
manimo poredjenje sa 2014 godinom....poredimo sa 2012 god koja je bila vise susna pa je bilo toxina pa su ipak u zetvi placali 27-28 din i nisu pitali za toxin a tek sledece godine 2013god nas presvetli Goran izmislio i napravio halabuku od koje je on samo profitirao a unistio mnoge od nas poljoprivrednika
Tako,da ako bude manjka kukuruza nece oni bas puno pitati a ako hoce i nadje se opet neki lik "spasilac nacije " crno nam se pise.....
 
Nazad
Vrh