Savet oko kompa!

Pozdrav svima,imam problem na laptopu nece da pusti svaki klip sa Youtube,ima zvuka ali slike nema.Takodje ne moze da se gledaju filmovi sa sajtova,ista prica zvuk i titlovi su tu ali slike nema.Probao sam nesto da uradim(proverio driver za graficku kaze da je najnoviji,instalirao Javu,dodao html5 u Chrome,CCCP pack,Microsoft c++ 2015) i dalje isto_Operativni sistem je win 10 ,Chrome pretrazivac.Radilo sve normalno dok je bio win7.
 
Pozdrav svima,imam problem na laptopu nece da pusti svaki klip sa Youtube,ima zvuka ali slike nema.Takodje ne moze da se gledaju filmovi sa sajtova,ista prica zvuk i titlovi su tu ali slike nema.Probao sam nesto da uradim(proverio driver za graficku kaze da je najnoviji,instalirao Javu,dodao html5 u Chrome,CCCP pack,Microsoft c++ 2015) i dalje isto_Operativni sistem je win 10 ,Chrome pretrazivac.Radilo sve normalno dok je bio win7.

Instaliraj neki drugi paket codeca npr "K-light codec pack"
 
Jel ima neko od članova da koristi štampač Samsung scx-3200 trebalo bi mi orginalni cd da se prekopira ili nekako da pošalje programe sa cd-a jer bilo koji da skinem sa neta neće da skenira kako radi na drugom računaru. Negde se zagubilo cd i sad bilo koji sam skinuo nema iste funkcije ako nešto skeniram neće u pdf nego u jpg a nema opcije da se prebaci u pdf.
 
Imam ga ja ali ko zna gde je cd.Već koji put sam skidao sa neta i sve radi pa i pdf.
w1g2mw.jpg
 
Probao sam oba i na prvom ne može skinuti 100% uvek se zaustavi na 99% a drugi sve normalno skine instalira ali posle uvek postavlja reklame i piše da se to ne može ukloniti dok se ne kupi ključ za ovaj program.
 
Ne mogu nikako da nađem gde se u Windowsu 7 nalazi stavka sa programima koji se startuju sa windowsom. Tj. hoću da neke programe isključim da se sami startuju sa windowsom, odnosno da ih startujem ja kad hoću ako mi uopšte trebaju.
 
gde se u Windowsu 7 nalazi stavka sa programima koji se startuju sa windowsom. Tj. hoću da neke programe isključim da se sami startuju sa windowsom

stisnes Start

skroz dole gde pise search programs and files, ukucaj msconfig

skroz gore ce ti se pojaviti msconfig, klikni na njega

pojavice se tabela System Configuration

klikni na tab Startup

tu odcekiraj (da bude prazna kocka) ono za sta smatras da ne treba da se dize kada sistem startuje

stisni Appply i OK
 
Opet ja... :osmeh:

Sinoć sam normalno ugasio komp. radio je bez greške, a od jutros u Mozili neki sajtovi ne rade normalno. Jedan od njih je i ovaj forum. Naime, Mozila ne prikaže celu sliku već samo delove stranice, tj. bude kao neki mozaik praznih i ispunjenih delova na ekranu, a kad mišem prelazim preko praznih delova ekrana oni se pojavljuju i kako mišem odem dalje odmah nestaju čim se miš skloni sa njih. Onda posle nekog vremena se sve vrati na normalno pa se potom opet pojavi ista greška. Ovo sad pišem iz Opere i tu je sve ok. Je l' ima neko pojma o čemu se radi?
 
Mozila mi je uvek bila kocila,koristim Operu i nemam problema.Laka je za rukovanje i ima one kocke da zapamtis sajtove
 
Ubih se sad da nađem kako da izvezem (sačuvam u kompu) bookmarks i lozinke iz Mozile, kako bih preinstalirao Mozilu ili u krajnjem slučaju ceo Windows, pa da potom vratim te sačuvane bookmarkse i lozinke u ponovo instaliranu Mozilu. Jel zna neko kako se to radi?
 
Slab sam sa engleskim, negde je na nivou (ustvari i ispod tog nivoa) "Ja Tarzan, ti Džejn! " :haha: Kroz celo školovanje sam učio ruski.

Skontao sam da iz Mozille izvezem bookmarkse preko neke sinhronizacije. To valda sve te lične postavke iz mozille prebaci na moj mail, a kod ponovne instalacije povuče to automatski nazad sa maila. I to je uspelo ali ne potpuno, naime imao sam otvoreno desetak tabova sa YouTube klipovima koje nisam odgledao i kod ponovne reinstalacije Mozile i te sinhronizacije nije mi vratio te otvorene tabove i sad sam izgubio te adrese... Ajd' to i nije neka šteta, ali glavni problem je ostao, tj. ono da nemam pola stranice i praktično ne mogu da koristim forum. Interesantno, npr. imam u dva taba dva foruma, ovaj naš poljoinfo i u drugom tabu neki drugi. Taj drugi radi ok, a poljoinfo neće. Onda restartujem komp i situacija bude obrnuta, poljinfo radi bez problema a onaj drugi forum ne radi uopšte (svi simptomi isti). Kod sledećeg restarta kompa ne radi ni jedan forum, i tako nikad ne znaš šta ćeš ubosti kad upališ komp. Forume u dva taba sam naveo samo kao primer, nije uopšte to vezano za forume, isto se ponaša i sa drugim sajtovima, npr onaj sajt Geodetskog zavoda isto neće da radi... Pošto ne koristim nikakve antivirus programe i sl., pretpostavljam da sam nešto pokupio sa neta i da je to prouzrokovalo problem...

Onda mi je palo na pamet da probam u Windowsu da vratim sistem na zadnju neku tačku kad je komp radio dobro. Jedva to nekako iskopam gde je, tamo mi nađe samo jednu tačku 15.03.2018., obradujem se jer je problem počeo juče, pustim mu da se vrati na 15. ali ne vredi. Pre toga sam reinstalirao mozillu i sad je opet više nemam. Onda ponovo instaliram Mozillu (prethodno prebrišem sve fajlove gde piše Mozilla (i hidden fajlove)), međutim problem je ostao isti.

Na kompu imam još instaliranu i Operu, neku još staru verziju koja je izvorna Operina (posle neke verzije Opera je postala kao Chrome koga ne volim), ona radi ok ali neke stvari ne prikazuje (npr. neke slike sa poljoinfo ne prikazuje dok mozilla prikazuje) pa sam zato i prešao na mozillu. Operu sam držao još uvek pošto sam nju koristio od početka korišćenja kompa i zbog ogromnog bookmarksa, pa kad mi nekad nešto zatreba iz tog bookmarksa ja to otvorim u operi, iskopiram adresu i onda je otvorim u mozilli a operu ugasim. Nije baš neko komforno korišćenje ali meni to nije problem jer se retko kad desi takva situacija...

Uglavnom, sad mi sleduje reinstal Windowsa. Koristio sam Win7 , forumaši su mi pomogli da pronađem na netu neku free instalaciju (krekovanu, nekrekovanu, sa updejtovima, što microsoft ne može da proveri i sl. - pojma nemam, ja se u to ič ne razumem). Taj Win sam instalirao pre 2 god i naravno sve sam do sad zaboravio, a ne mogu da ni nađem gde sam snimio tu instalaciju ako nije otišla u večna lovišta sa starim hdd.

Sad bi mi ponovo trebala pomoć gde da nađem neku takvu "slobodnu" verziju Win 10 pa da polako proučim kako se to instalira, kao da sačuvam lične podatke iz opere i programa za mail i sl. pa da dok ne krenu poslovi i to pokušam da odradim...

Hvala unapred! :ppozdrav:
 
Нађи Revo Uninstaller. С њим деинсталирај Мозилу . Кад заврши у истом програму кад те пита да избрише фолдере и очисти реџистри базу обележи све квадратиће и на Delete. У мозили нађи.Bookmark manager. Pa Export bookmarks . Изабери фолдер у коме ћеш да сачуваш. И сачувај . Ово друго уради прво па деинсталирај . Кад поново инсталираш Мозилу идеш у Bookmrk manger pa Import bookmarks. Изабереш где си сачувао то би било то. Windows 10 скини са Мајкрософтовог сајта Мајкрософтовим програмом. Имаш оба на истом сајту на истом месту. Нађи на интернету KMS Pico . Инсталираш виндоуз без серијског броја па активираш са KMS Pico-ом. Аутор каже да тај алат није за злоупотебу.
Исто чуваш и букмаркове у Опери.
 
A zasto koristis razlicite lozinke?
Koristi 1-2,pisi ih na nekom folderu na desktopu ili ih drzi na mail i povremeno ih menjaj.
 
Nazad
Vrh