Kajsija

Negde sam pročitao da ako se preteruje u zalivanju pravi plitak koren,logično.Po meni je nepotrebno zalivanje osim kada je suša pa po mogućstvu.
Slikao sam 39ku kod mene pre dva dana,inače kao za čudo najbolje rodila.........

url=https://postimg.org/image/artn6xdv9/]
20170605_140835-1.jpg
[/url]
 
Pozdrav zao mi je sada da prekracujem grane na nekim stablima imaju mnogo ploda na krajevima,jel mogu posle berbe odmah da ih prekratim.pozdrav??????



- - - - - - - - - -

Evo je još jedna lepa
 
Kod mene jos uvek nista, zelene i dalje, nema boju da hvataju.
Po nekim procenama tek zadnja nedelja jula ce biti za branje, nadam se da gresim al videcemo.
 
Kod mene jos uvek nista, zelene i dalje, nema boju da hvataju.
Po nekim procenama tek zadnja nedelja jula ce biti za branje, nadam se da gresim al videcemo.

Verovatno mislis zadnje nedelje juna. Ako je kraj jula u pitanju onda su to neke sorte koje su malo zastupljene na ovom podneblju.

Kod mene rana pocela da menja boju, dobija zuto crvene tonove. Bas sam se obradovao a onda odem na pijac kad tamo kajsije po 130 din na malo. Pa posto su onda otkupljivane i odakle su kad su vec zrele. U marketima sam jos pre 10 dana video spansku po 290 ali ovo sada ne znam da li je nase. Ako tako bude onda cena ne obecava.
 
Verovatno mislis zadnje nedelje juna. Ako je kraj jula u pitanju onda su to neke sorte koje su malo zastupljene na ovom podneblju.

Kod mene rana pocela da menja boju, dobija zuto crvene tonove. Bas sam se obradovao a onda odem na pijac kad tamo kajsije po 130 din na malo. Pa posto su onda otkupljivane i odakle su kad su vec zrele. U marketima sam jos pre 10 dana video spansku po 290 ali ovo sada ne znam da li je nase. Ako tako bude onda cena ne obecava.
Verovatno jun.Nema krajem jula nista kod nas,retko ko da ima te sorte.Nemoj se zavaravati,sada kada grane sunce eto nje za 15 dana.

- - - - - - - - - -

Kod mene jos uvek nista, zelene i dalje, nema boju da hvataju.
Po nekim procenama tek zadnja nedelja jula ce biti za branje, nadam se da gresim al videcemo.
Mislis jun!A sto se tice cene ja za rakiju prodajem po 50 a konzum ne dam ispod 70 na veliko.
 
Ja sam imao nesto plodova od te rane, nikad sitniji i neugledniji nisu bili a nije prerodila, mozda je svima tako pa zato?
 
Po tebi zasto je tako niska cena. Da li je prerodila ili je to uobicajeno za rane sorte s obzirom da niko od njih ne pravi dzem, sok ili da pece rakiju.

Pre 3 godine kod nas je rana na veliko placana 150 din i to polovinom juna.
Nisam siguran. Moje mišljenje je da je rodila mnogo sa Srbiju, a opet, premala je to količina za Rusiju.
 
Moje su kajsije jos zelene.
Zbog cega ovolika pegavost, sta mogu da cinim?
Ovaj oziljak sto ima to je od grada, a od cega tolika pegavost ?
IMG-20170609-WA0012_zpsblamdhdh.jpg
 
Pegavost-rupičavost lišća koštičavog voća.... pređe kasnije na plod.... al važno je da je organski proizvod. Tako si siguran da nije prskano. I meni su plodovi isto tako tačkasti.... Meni ne smetaju kad jedem a kad se sprema džem malo se to očisti.....

Ako je to... ta bolest....


Domaća rana.... broji poslednje dane... 'savila' se od roda - obratite pažnju na kojoj je visini kalem - tako se ranije kalemilo:

2uypr9d.jpg


Plod još uvek nije zreo, mada sam probao par plodova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh