Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Da li neko zna ukoliko nema nikakvih promena na gazdinstvu (sto se tice obradivih povrsina) da li treba obnavljati registraciju ili ce to kao prosle godine biti reseno (bez predavanja papira za obnovu registracije gazdinstva)
 
Ako je pitanje bilo upuceno meni,da-imam ugovor,ali je dogovor bio da ove god te parcele neregistrujem.
Da vas sam pitao jer sam ja zbog jedne zemlje tuzen i zavrsio sad na sudu,zemlja je otudjena prosle godine a ja imam ugovor do kraja 2014 godine tj jos 2 sezone useva i sad zele novi vlasnici da me preko suda oteraju sa zemljista uz svedoke da nisam placao zakup i da je novi vlasnik ulozio oko 200 kg po jutru u vestacko djubrivo,pa sam ja zaorao ... a bilo mi je napametnije da sam preko suda pokrenuo smetanje poseda mada nisam ocekivao na ovakav nacin da zavrsim na sudu.
 
Da li neko zna ukoliko nema nikakvih promena na gazdinstvu (sto se tice obradivih povrsina) da li treba obnavljati registraciju ili ce to kao prosle godine biti reseno (bez predavanja papira za obnovu registracije gazdinstva)
pa šta ti misliš :sta: što se ovde vodi tolika debata šta i kako ako će sve biti kao prošle godine prošle godine je bilo tako zbog izbora a ove godine druže poneseš užinu flašu vode i stoličicu pa čekaš u red:haha::ppozdrav:
 
pa proveri u mesnoj zajednici jer ove godine je nekima stizalo na kućnu adresu a neki su preuzimali u mesnoj zajednici
 
Drugari,ja sam jesenas otvorila gazdinstvo i ovo mi je prva obnova.nemam nikakvih promena.Da li treba samo da upisem sifru sta cu gajiti ili moram da predam i izvod iz katastra .Zbunili me oni operati koje pominjete.u pitanju je opstina Kovin,pa ako neko zna,napisite .

- - - - - - - - - -

Drugari,ja sam jesenas otvorila gazdinstvo i ovo mi je prva obnova.nemam nikakvih promena.Da li treba samo da upisem sifru sta cu gajiti ili moram da predam i izvod iz katastra .Zbunili me oni operati koje pominjete.u pitanju je opstina Kovin,pa ako neko zna,napisite .
 
Drugari,ja sam jesenas otvorila gazdinstvo i ovo mi je prva obnova.nemam nikakvih promena.Da li treba samo da upisem sifru sta cu gajiti ili moram da predam i izvod iz katastra .Zbunili me oni operati koje pominjete.u pitanju je opstina Kovin,pa ako neko zna,napisite .

.

Ako nemaš nikakvi promena onda samo u onu tabelu u kojoj je ispisano tvoje stanje od prošle godine dopišeš, šifru kulture,naziv kulture (ali baš naziv,znači merkatilna pšenica,merkatilni kukuruz itd, ne uopšteno kulturu), i površinu ,onoga što ćeš sejati ove godine ili je već posejano prošle godine.


Ja sam danas obnovio registracij, i imao sam dopunu jednu parcelu u zakup,sve ukupno je trajalo jedan minut,nigde nikoga, kod nas su u Somboru odradili tako da u prizemlju idu poljoprivrednici iz Sombora,a na sprat ,sela i to na dva šaltera jedna polovina sela na jedan šalter ,druga na drugi šalter,i odmah su smanjene gužve,nešto pameno i oni da urade.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas bio do trezora i guzve nema, samo nekolicina, ceka se oko 10 - 15 min. Dobru stvar su napravili sa dodelom brojeva tako da svako dolazi otprilike u koliko sati ima zakazano!
Brojevi se dobijaju dan ranije a vec sutra dan se predaje dokumentacija.
 
Sef trezota u Alibunaru je vrlo organizovan covek, sta bi mi bez njega :ppozdrav:
Peet, ja kad sam predavao pre neki dan sedeo je dole za klupom i pustao je po redu gore u trezor, kao pozarni mi izgledao-a sef trezora :haha:


Na drugom listu u koverti NOSIOCIMA POLJOPRIVREDNIH GAZDINSTAVA, sve je lepo objasnjeno kako se popunjava i sta treba od dokumentacije, samo treba srazumevanjem procitati od pocetka do kraja, a nema mnogo 2 strane.
i tamo pise, Upisivanje pojedinacnih kultura je obavezno i nece se prihvatati konstatacija ''nema promena''
 
ja sam obnovio registraciju ali mi treba informacija za komšiju
dali je neko izvršio spajanje dva poljoprivredna gazdinstva ( muž i žena u pitanju ) i koi se formular tada popunjava
 
Ja sam prveravao zbog toga sto to i mene interesuje.Trebali bi njih dvoje da naprave ugovor o zakupu tako da ne ostane nista od povrsina na jednom od njih dvoje pa se automatski gazdinstva spajaju a ono koje ostaje bez zemlje se gasi.
 
E to vec ne znam.Mislim da je kod nas bilo u mesnoj kancelariji ugovora o zakupu zemljista ali to su obicni ugovori,nisu neki posebni za bracne drugove.
 
Postovane kolege,

Treba da promenim nosioca poljoprivrednog gazdinstva sa zene na mene, pa me interesuje da li treba da otvorim novi tekuci racun na moje ime jer je predhodni bio na zenino ime i da li postoji obrazac izjava clanova poljoprivrednog gazdinstva o promeni nosioca.
 
Da vas sam pitao jer sam ja zbog jedne zemlje tuzen i zavrsio sad na sudu,zemlja je otudjena prosle godine a ja imam ugovor do kraja 2014 godine tj jos 2 sezone useva i sad zele novi vlasnici da me preko suda oteraju sa zemljista uz svedoke da nisam placao zakup i da je novi vlasnik ulozio oko 200 kg po jutru u vestacko djubrivo,pa sam ja zaorao ... a bilo mi je napametnije da sam preko suda pokrenuo smetanje poseda mada nisam ocekivao na ovakav nacin da zavrsim na sudu.
trebao si pokrenuti tuzbu za ometanje poseda...ti si u posedu dokle ugovor vazi a nakon isteka ugovora u posed stupa novi vlasnik..imam slicnu situaciju,vlasnik je umro prosle jeseni a ja imam ugovor do kraja 2016,advokat mi je rekao da u slucaju da naslednici udju u posed odmah podnesem tuzbu(clan 599 zakona o obligacionim odnosima sve pojasnjava).
 
Nazad
Vrh