Nikad ovako !

Šegačite se vi Srbi Vidi kako se Katoici čuvaju...po svaku cenu!!!Za to im skidam kapu u izražavam duboko poštovanje!!!Opet i opet ponavljam zašto se krstite i venčavate u Crkvi ako istu ne pohađate Nedeljom na Liturgiji?Čemu sve to ako ste SUŠTINU i VERU izgubili???Pitam ja vas Gospodo Pravoslavna???https://youtu.be/myx8DhcmOlo
 
Poslednja izmena:
Tebi kao verniku,kako se vec deklarises,ne prilici da tako osudjujes,i da se vatas u kostac..ne znam ko ti drma kavez..ti kao vernik se prekrstis,pomolis bogu i kazes,oprosti im gresnima ne znaju sta rade...nije ovo takmicenje,svak radi onako kako misli da treba dok ga neko eventualno ne posavetuje da gresi ili sta ti ja znam...
Moje pitanje je bilo jasno,odakle nekom pravo da odredjuje u koju crkvu ili manastir ja zelim da odem? I cime su to oni zasluzili da odem bas kod njih,jel time sto se u indjijskoj crkvi pocela naplacivati vrbica deci na lazarevu subotu,ili kod nekih sto se kupuje sveta vodica?
E pa imam i ja svoja moralna nacela i svoje principe..i sto ti sad mene ili bilo kog drugog osudjujes zbog toga?
 
Ne osuđujem ja nikog!Radi se o SUŠTINI koju su svi zanemarili,a ti si trebao videti i pročitati u mom predhodnom postu kako sam prolazio sa sveštenicima,i naravno da rade sve i svašta zarad svojih ličnih interesa!Nas kao vernike to ne treba da zanima ako ćemo da gledamo suštinu naše vere i idemo u crkvu ne da vidimo ko se kako obukao i ko koga gleda nego zbog duše svoje.Idi prijatelju gde hoćeš i radi šta hoćeš niko ti ne brani...Ko tebi može zabraniti da ti odeš i krstiš se ili venčaš u Šišatovac,Kraljevo,Irig itd...
 
Šegačite se vi Srbi Vidi kako se Katoici čuvaju...po svaku cenu!!!Za to im skidam kapu u izražavam duboko poštovanje!!!Opet i opet ponavljam zašto se krstite i venčavate u Crkvi ako istu ne pohađate Nedeljom na Liturgiji?Čemu sve to ako ste SUŠTINU i VERU izgubili???Pitam ja vas Gospodo Pravoslavna???https://youtu.be/myx8DhcmOlo
Druže ako neko ne ide na liturgije ne mora da znači da ne veruje u Boga....
više njegova dela u svojoj kući, u svom komšiluku, u svom selu... govore koliko poštuje Boga, kakav je čovek a samim tim i vernik ma kojoj verskoj zajednici pripadao
Bog nije postavio ni jednog sveštenika u bilo kojoj verskoj zajednci, sve je to čovečije
Bog je jedan za sve nas a sve ostalo su običaji i tradicija
 
Slažem se sa tobom,ali ako si pročitao Sveto Pismo trebao bi da znaš šta znači Liturgija i odlazak na istu.Nekad su naši stari svake Nedelje oblačili naj lepša odela i išli u Crkvu,sve se ručno radilo i sa konjima,volovima a mi sad nemamo vremena...
 
Kod mene je neki seoski (lokalni) obicaj da se vencavaju u onoj crkvi odakle je mlada ako nije iz istog mjesta. A svadbe su ovdje postale unosan biznis , izgradjene sale samo za to , ponekad se mora uplatiti za salu i do pola godine unaprijed(ako se mladenci predomisle ne vracaju novac ;) ) , a placa se po "stolici" i ako imaju neke ekstra prohtjeve onda ide cijena gore. A postalo je vec skoro normalno da se poslije vjencanja u crkvi vozi u koloni 25-30km do sale gdje je "krkanje" i opijanje.
 
Da, krstovi oko vrata, na retrovizorima, tetovirani itd. U pravu si da se mnogi prave da su veliki vernici. A u crkvu idu sam kad se venčavaju.
 
Dosta smo pobožni.U crkvu idemo jedne godine za Božić a druge za Uskrs.Bogu se molimo uveče u krevetu a krstimo se tek kad počne da grmi.

- - - - - - - - - -

Sinjor Rengi opustite se.Nismo na času gramatike a koliko vidim vi ste po zanimanju lektor jer nisam prvi koga ispravljate na ovom forumu.
 
Nazad
Vrh