Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

I meni se ovo desilo pre 10-tak dana ali samo na nekoliko sadnica,skroz su se posusile kad su ovako liske popadale.Pojma nemam sta je.
 
jbt...da ne verujes i kod mene isto ovako! Jagode u trecoj godini, cak sam i pomislio ko mi je slikao jagode, prskao sam tog dana neku prihranu aminokiseline i switch i quadris, danas sam bas gledao, bolje su ali su mi nesto zaostale. Pomislio sam da mi nije puklo tu crevo za kpk pa je jurnulo vise djubriva tj previse. Pomislio sam i da je krtica...doslo mi je da iscupam jednu da vidim kakav je koren ali nisam...bilo mi zao :)
 
jbt...da ne verujes i kod mene isto ovako! Jagode u trecoj godini, cak sam i pomislio ko mi je slikao jagode, prskao sam tog dana neku prihranu aminokiseline i switch i quadris, danas sam bas gledao, bolje su ali su mi nesto zaostale. Pomislio sam da mi nije puklo tu crevo za kpk pa je jurnulo vise djubriva tj previse. Pomislio sam i da je krtica...doslo mi je da iscupam jednu da vidim kakav je koren ali nisam...bilo mi zao :)
sve isto i quadris i switch do duse ne ovih dana nego pre 10ak i sve isto mislio te djubre te krtica :D
 
MEni se to desilo prosle godine u oktobru i oprskao sam aliet flash i jagoda se vecim delom povratila ali jedno 10% od napadnutih se osusilo[/QUOTE

Boome, da li sme Aliet flash u cvetu? Ja sam imao nesto Ridomola gold,ali mi rekose da ne valja u cvetu ni prskati,niti pustati kroz sistem,a hteo sam protiv Truleži korenovog vrata?
 
Uff to ipak pitaj nekog jaceg zastitara, mislim da ne smeta za cvet, samo je bitna karenca
 
Dugacka je karenca da bi se prskalo u ovoj fazi. Posto od ovih bolesnih biljaka i tako neces imati upotrebljiv plod probaj rucnom prskalicom da poprskas samo te biljke, a zdrave za sad da ne diras dok ne prodje berba pa onda roknes sve da se ne siri dalje. Mozda malo sasavo, ali dobices na vremenu
 
Dragana,i meni mravi prave stetu,glodju jagode i prave rupe,ni ja ne znam kako da ih se resim.
 
Bas svaku mi nagrizle,ne znam sta je ovo,taman rijesim jedan problem a drugi se pojavi.Dodje mi da ih preorem::samo bes::.Ima li lijeka ovoj stetocini?
 
Bas svaku mi nagrizle,ne znam sta je ovo,taman rijesim jedan problem a drugi se pojavi.Dodje mi da ih preorem::samo bes::.Ima li lijeka ovoj stetocini?

Mislim da ce ti prije biti od puzeva a mrav samo dodje na tako ostecenu jagodu , i kod mene ih ove godine ima dosta ostecenih , bude kao da je nesto pojelo iznutra a ostane samo vanjska kozica , ako jeste onda je puz 100% , imas puzomor u granulama koji je vodootporan pa ga sipa medju redove .
 
Uzmes plasticnu flasu izbusis poklopac sipes soli unutra naravno i solis gde ima mrava a mozes i nekom drugom metodom svejedno,bitno je da ima efekta i da mravi crkavaju.
 
Pronasla sam puza kako gricka jednu super crvenu jagodu...znaci majalova je u pravu.Edward kakvo je stanje kod tebe?
 
Ljudi evo moje Queen Elise,prva godina,ekstra krupne.
Na zalost ove sto su druga godina danas sam cistio od trulezi,iako sma prskao,ubi me trulez,oko 500 jagoda sam pocupao,sigurno 4-5 kg.Zadnja slika.**greška ti kisu.Mravi su mi sad najmanji problem.Ne znam dal da prskam teldorom,mozda on jedini sprecava dalje sirenje?

 
Probaj druze teldorom, on ima najmanju karencu, spasavaj sta se da spasiti, to nisu 5kg jagoda nego mnogo vise jer su veci deo truli mali zeleni plodovi::lose::
 
Nazad
Vrh