Strništa i rad na njima

Juče sam gledao moju strnjiku sedan dana posle prskanja sa 4 l totala. Sirak i neka sitna trava su otišle. Međutim boca, poponoc, vlasulja, zubača su smo drmnuti po vrhovima. Nemaju neku boju i ne napreduju dalje. Znam da treba visoka temp i još dana da prođe ali mi se ne sviđa. Ako se do sledećeg vikenda stanje ne promeni, odnosno ove ne počnu da se suše idem ponovo sa 4-5 l totala.
 
Juče sam gledao moju strnjiku sedan dana posle prskanja sa 4 l totala. Sirak i neka sitna trava su otišle. Međutim boca, poponoc, vlasulja, zubača su smo drmnuti po vrhovima. Nemaju neku boju i ne napreduju dalje. Znam da treba visoka temp i još dana da prođe ali mi se ne sviđa. Ako se do sledećeg vikenda stanje ne promeni, odnosno ove ne počnu da se suše idem ponovo sa 4-5 l totala.

Trebalo je da stavis matona ili plamena oni bi satrli sirokolisne korove a nisu skupi :ppozdrav:a za zubacu treba jaka doza totala {pise na boci}
 
Evo ja baš sad stigao kući prskao sam međe i uvratnine sa malim od 5litara
Kod mene doza za 5 lit vode: 30 ml Maton ako ima poponac ili palamida plus 120 ml Total sa obavezno okvasivačem za zubaču. Efekat je odličan!
 
Koliko totala stavljate na te male ručne prskalice od 5lit, jel 2deci taman ,puno ili malo? Prskam ambroziju na uvratinama.
 
Imam na nekoj svežoj arendi dosta jagodnjaka a planiram da prskam totalom, kojom dozom da idem ili možda da dodam još nešto uz total?

- - - - - - - - - -

Koliko totala stavljate na te male ručne prskalice od 5lit, jel 2deci taman ,puno ili malo? Prskam ambroziju na uvratinama.
Ja 2 dl stavljam na 10 litara, pa ako je trava veća onda je malo bolje okupam...
 
A kad dodajete Maton jer mora da se radi oranje i jel nema problema za naredni usev? Npr ja hocu na tom strnistu opet da sejem psenicu.
 
Sudarski Bojan znam da treba oranje. Ovo sam za pšenicu pitao zbog dodavanja Maatona. Jedne sam godine isto u avgustu prskao sa totalom i posle kompletne obrade (oranje,spremiranje) posejao sam detelinu u septembru (između gospojina). Nisam imao nikakve probleme i detelina je trajala 10 godina.
 
Ja isao sa 3l Totala + 300ml Matona po kj, imam sirka, suncokreta i nekih manjih sirokolisnih, nisu napredovali ali zato sirak kao iz vode! Sreca nije pustio seme, taman sam stigao
 
Kod mene sirka ima sporadično.Ne znam šta da radim.Samoniklog žita i širokolisnih korova ima ali daleko od alarmantnog stanja.
 
Nazad
Vrh