Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

pa kolega, to je protiv zakona. kao moderator dajes los primer :sta:

Sta je tu protiv zakona, to sto ne lakiram nokte i ne brijem noge? Ili mozda treba da se hvalim tudjim ulovima kao neki:

http://poljoinfo.com/showthread.php...oždanih-vijuga&p=694117&viewfull=1#post694117

Ako je mozda jedna-dve manja od mere to je zato sto sam trokraku morao da iscupam na zalost. Takve ostaju da se bace mrtve nazad u vodu ili da se stave u cuvarku. Ako Lazare mislis na broj stuka onda si se prevario. Tamo se ne broji i na zalost nose i po desetak kila stuke kuci. Mozda se treba uvesti kontrola iznosa ribe sa Jame ali dok se to ne uvede ponovo ribe nece biti pa je daj sto das.:osmeh: Na zalost sada se stuka sa Jame nosi kao babuska, mislim na broj. Cuvar kontrolise samo dozvole i retko kome pogleda ulov da bi ga naterao da vrati ribu ispod mere. Medjutim i drustvo se izvestilo pa kada upecaju manju onda je pokidaju kada vade trokraku i kao mrtvu je stavljaju u cuvarku. Da sam sve stavio u cuvarku veruj da bi bilo blizu 30 stuka.

E da, umalo da zaboravim. Posto sam silnu stuku prodao, danas posetim Formax u Cara Dusana i castim sebe sa: http://www.formaxstore.com/proizvod/7502 :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ti se Dusko stalno ponovljujes sa nekim priborom,ili nisi imao opreme ili sakupljas eksta kolekciju.Mora da je ovo drugo.

Nisam imao pravu masinicu za varalicarenje. Imam stapove prave varalicarce ali ne i odgovarajucu masinicu koja bi mogla da se upari sa jednim od tih stapova. Stapovi za varalicarenje su:http://www.formaxstore.com/proizvod/373

Imam tri komada tih stapova i sluzili su mi za pecanje babuske na hranilicu. Medjutim sada sam jedan upario sa ovom novom masinicom a jedan bih ostavio kao rezervu a treci prodao. To sve vazi ako nadjem dvodelne karbonce od 3,3 m 2,50-2,75 lib. koje bih koristio za pecanje babuske sa hranilicom. Jako ih je tesko naci pa cu i dalje dva michela koristiti za babusku i dodacu im jedan stari teleskopski od 2,70 m.

MOLIM sve koji mogu da mi pomognu u pronalazenju tih dvodelnih karbonaca da ako ih negde u nekom prodajnom objektu vide da mi jave.:ppozdrav:

@Milos D.T.

Milose na ovu varalicu sam varalicario:


Nadam se da se vidi dobro posto je sa mob. slikano.
 
broj riba se svuda broji ;)

Jeste Lazare i u pravu si, ali ljudi koji pecaju na Jami vec dve godine nisu odneli ukupno vise od 5 kg babuski a moraju pored redovne dozvole (5.000,00 din.)da vade i doplatnu za Jamu od 1.700,0 din. Tamo ljudi imaju camce i nigde vise ne pecaju nego na jami pa ti sada vidi. Da kazes nekome Begecanu da je izneo vise ribe nego sto to zakon propisuje dobio bi po ocima tako da ti nikada vise ne bi palo na pamet da tako nesto kazes. Drugi zakoni i pravila vladaju na Jami. Ja isto sem na Jami i privatnim revirima nigde vise ne pecam niti fizicki mogu a redovno vadim dozvole kako redovne tako i za Jamu na kojoj sam prosle godine bio mozda 2-3 puta posto nije bilo ribe.
 
Sad moram i ja nesto ovde da kazem.Ako je ta Jama ribolovno mesto koje je obuhvaceno zakonom o ribolovu,tj. nije privatni revir ili necija njiva onda se moraju postovati propisi svake vrste.Znaci ako doje kontrolor i ovaj ga lupi po ocima kao sto ti rece i cuvar si ode kuci ili svaki posteni ribolovac tako prodje od onog nesavesnog onda ce ta jama brzo da postane mesto gde vise nece biti riba jer i tih stuka nema na milione.Tako nesto se desava i u svim delovima nase zemlje pa ribolovci muku muce da nesto i upecaju.Znaci zakon se mora postovati i sve u meri nazad u vodu a preko 5kg nista da se ne nosi kuci sem ako je pojedinacni primerak.Sve to ako nije drugacije kod vas propisano.Kod mene je bar tako.To ja mogu reci kao strastveni ribolovac.
 
covek je sve lepo rekao ;) a za depilaciju i nokte odluci sam, ima nas raznih ako ti prija sto da ne :riba:

Meni to Lazare ne prija niti pase, kao tebi. Ja imam dvoje dece, a ako si ti nastran pa lakiras nokte i depiliras noge trebao si danas ici u Budvu tamo ti je drustvo. Ovu tvoju fotografiju sa ulovom si sam postavio ili si ukrao sa drugog foruma pa se hvalis kao da je tvoja a na tvoju nesrecu nisi video depilirane noge i lakirane nokte:



I daj jednom vise nam pojasni ovu sliku da znamo sa kim imamo posla. I da... nemoj vise da ti padne na pamet da me nazoves kolegom.

Sto se tice Begecke jame ne mogu vam sve ovako opisati nego treba da dodjete na jamu i licno se uverite.

Mislim da je dovoljno price na tu temu. Neka svako na svoju savest radi, po meni je moja cista. Da svako nosi ribu sa jame i pazi je kao ja ona bi bila drugi Ebro.
 
Poslednja izmena:
a hranu kupujemo jer nismo iz kamenog doba. treba odluciti sta je hobi a sta prehranjivanje porodice i svinja u oboru sitnom ribom!

Pa nisu svi imucni kao ti pa moraju da se hrane sa jame. Mislim da sam pisao ali ponovo cu. 70% pecarosa na jami samo tu peca posto su im camci na jami. Od tih 70% 50% nema veca primanja od 15.000,0 din. mesecno. da bi pecao na jami moras prvo da imas redovnu dozvolu (5.000,0din.) da bi mogao da izvadis doplatnu (1.700,0 din) plus clanske karte sve zajedno oko 7.000,0 din pa ti vidi. E takvi ljudi nisu u nazad 2-3 god. odneli vise od 5 kg babuske godisnje posto nije bilo visoke vode da napuni jamu. E sada je i njima zetva i tesko je tome stati na put. Ne ljutim se sto si i mene prozvao ali i mene je ponelo jel bi ostali mislili da nisam kako treba.
 
i posle opet par godina kao u bunaru.... izvini sto sam tebe prozvao ali me to bas boli. varalicarenje mi je iskljucivo hobi.

Pa sto ja idem u Glozan na revir i placam 1.000,0 din dnevno pecanje? Necemo vise na tu temu posto ce se prica ponavljati. Mislim da sam dobro upario stap i masinicu? Stavio sam Daiwinu strunu 0,18 mm
 
To je samo gospodja pecala, a gde si ti sa ulovom? Ti izgleda samo nosis stapove.:osmeh: Jel to sa Joce?
 
climax koristim godinama i nikada me nije izdao ali sam i za te daiwine cuo samo reci hvale

- - - - - - - - - -

nemam nekih friskih slika za hvalu. vise veslam i slikam :osmeh:

- - - - - - - - - -

a i pribor joj je sada bolji od mog. kaze da joj stelica najbolje lezi u ruci :)
 
climax koristim godinama i nikada me nije izdao ali sam i za te daiwine cuo samo reci hvale

- - - - - - - - - -

nemam nekih friskih slika za hvalu. vise veslam i slikam

Pa jbg i cena mu je ...za 135 m daiwine strune 1900,0 i nesto din. pa ako ne valja j...m li ga. Tvoja gospodja kao i Sandra sa carp foruma voli da se slika sa ulovima. JJel konkurise za naj fotografiju?

Nisi mi odgovorio dal su slike sa Joce ako nije tajna.
 
Jos mi nisi napisao dal su slike sa Joce. Evo ispisasmo dve strane....bar se nesto desava u ove vrele dane u ribarstvu.:osmeh: Trebao sam danas ici na jamu da krstim novu masinicu ali mi se ne da po ovoj vrucini, mozda sutra poranim ali se moram vratiti do 8 sati da otvorim radnju.
 
Nazad
Vrh