Tanjirače

Cestitam. I mislim da.je bolje sto sii uzeo polovnu stranu, nego novu od privatnika.
 
Када будеш радио у два прохода, други пут ставиш батерије у средњу рупи как оби ишао брже. Тањирача ће ићи мало плиће, а због веће брзине лепо ће ситни земљу. Бар см ја тако радио са мојом.

- - - - - - - - - -

Ове стране се не могу поредити са нашом малом привредом. Ова половна ко нова без мало од мале привреде.....
 
Hteo sam ja da pravim da kopiram olt taru v28 i kada sam stavio sve na papir izadje 4000+ eura,a da ne pricam kod privatnika koliko je takva tanjiraca.
 
Jel ima neko iskustva sa Agro Artovim nosenim tanjiraca ? 24 diska kosta 950 sa prevozom, nesto mi to mnogo jedftino, verovatno je i kvalitet nikakav...

Ima nekoliko takvih tanjiraca kod mene u selu (ako mislimo na iste)... Za sad rade nekako ali su bas lagane gotovo nikakav posao ne urade... Samo da ih opteretis...

- - - - - - - - - -

A da vlasnik jedne tanjirace mi se pozalio da su bas slabi cistaci diskova a i sami nosaci baterija.. I ima deblji i tanji ram ako uzimas uzmi sa debljim ramom kolega... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Danas malo radio neka strnjista,poplavljenu psenicu i sve tako redom sta je poplavljeno da mogu da izprem to!!!!!!

082214193419.jpg


Jedno pitanje za vlasnike iste tanjirace da li vadite onaj klin na rudi sto omogucava da se ruda klati gore dole (na samom vrhu gde se kaci na poteznicu) ili radite tako da je ruda fiksirana???

Neki kazu da treba da se izvadi neki ne ja sam probao i da izvadim i ne i nisam primetio neku razliku.... :sta:

082214193439.jpg
 
Bese imamo istu kombinaciju Belarus 820 i Ferocop???? Samo cini mi se da je tvoja v26??? :sta:
 
Moja tanjiraca je ferokop v 26 ali je kod mene ruda fiksna nema nikakvog klina, kod tebe nema onog jezicka sa rupama u koje stavis klin ako zelis da odredis dubinu tanjiranja ili ja ne vidim dobro.
 
Imam "Tanjiraca Komerc" tanjiracu. Da bi kopirala teren, jel treba na tockovima malko da je odignem ili ima neki drugi sistem? I sada sam primetio da hoce da mi pravi neravnu njivu od ravne njive. Onaj poslednji disk sto pravi razor, kada krenem drugi krug nece da ga zatrpa kako treba. I kao da je sredina gde tanjiraca prodje uvek najvislja. Da li to moze biti razlog zato sto mi nije ravno stojala tanjiraca? To jest, prednja baterija je isla dublje od zadnje.
 
Prvi put kada prelazis,ides kao kada ores na razor,a drugi put kao kada ores na sklad i nista se ne primeti,njiva bude kao tepsija.
 
Nazad
Vrh