Tanjirače

Pozdrav prijatelji jel neko imao iskustva sa Apler tanjiracama turske proizvodnje sto ima u agropanonci sto se prodaju

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
pozdrav drugari. vase misljenje za john deere tanjiracu? od 24 diska. prednosti i mane?
 
Poslednja izmena:
Ne mislio sam na vucene v tanjirace

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Bavim se vocarstom, izbacio bih frezu iz upotrebe i kupio laku nosenu tanjiracu zahvata 2-2.2m. Nemam iskustva sa tanjiracama a nemam koga ni da pitam. Zanima me u cemu je razlika u radu izmedju tanjirace sa vecim i manjim razmakom izmedju diskova i da li veci ili manji razmak bi bio bolji za obradu u vocnjaku s'obzirom da bi radila u malo 'ugazenoj' zemlji i ponekad malo travnoj... Hvala i pozz

- - - - - - - - - -

PS. Da li bi zetor 5245 imao problema da vuce takvu tanjiracu u takvim uslovima?
 
Pitanje je dal ce ona da ide u tvrdo ,ugazeno.A što se tiče razmaka izmedju tanjira,sa manjim razmakom je finiserka a sa većim bolje ide u tvrdo
 
Bolje kupiti neki manji gruber,tanjiraca hoce kada ima mnogo trave da preskace a i hoce da od jedne napravi dve trave kad je presece.
 
Hvala, i meni logika tako nalaze. Dva coveka kod mene rade tanjiracama, jedan prohod vise godisnje imaju nego ja sa frezom ali je i tada isplativije, pogotovo na vecoj povrsini. Ni jedan od njih nije znao za sigurno da mi kaze razliku...
 
pozdrav svima
interesuje me da li neko zna gde mogu da nabavim diskove 560 mm nazubljene , tuljke , i osovine
vidim da ima na internetu koliko hoces ali me zanima da li neko zna ko je prva ruka od koga svi koji prave tanjirace nabavljaju
kao i da li neko zna ko pravi odnosno lije tuljke (npr. za BERKA) posto vidim da ima u ponudi kao rez deo tuljke ali sigurno ih oni ne liju
isto tako osovine kontam da neko pravi za sve proizvodjace tanjiraca.........
hvala
 
Ljudi imam neku leskovacku tanjiracu zadnja serija sa 30 diska,ima drvene lezajeve ali ne kao na ovim starim neko gu duplo siri i veci,kuciste je drugacije,tuljci-odstojnici takodje...Pa me interesuje ako ima jos neko takvu tanjiracu gde narucuje delove,konkretno lezajevi su mi svi haos i jedan tuljak je naprsao?
Evo i slike ...

album.php
 
Da bi na tanjiraci taj rotor nazad imao smisla treba da bude tezak i da se vozi brzo.
 
Beli,taj rotor je negdje oko 2.50 metra širine i ja mislim da je on dovoljno težak jer kad diskovi prvi prodju oni sjeku zemlju a rotor iza njih sitni i ravna i mislim da nije potrebno toliko brzo ići.
 
img upload
Koj bi ste valjak odabrali za kratku tanjiracu, iza koje će ići sejalica za setvu psenice...
Kažu da je paker najbolji, ali me malo plasi tezina.
Pa razmisljam da li uzeti paker ili cevasti???
 
Nazad
Vrh