Tanjirače

Ne mogu da verujem,to je najmanja tanjiraca koju sam vido a da je vucena,pa koliko tek onda one vece traze snagu.....A pogledaj za ovu sledecu i kazi nesto.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
I ova je junacka za 577,al nece ici u zemlju kao vucena i ici ce lakse sa njom,e sad pitanje dal ce je nositi,jel taj daje da se proba,to bi ti bilo najmerodavnije.
 
A kako u radu,jel se on podize?
Kako se pokazao takav model tanjirace,misljenje.Meni nekako ne daje utisak.

- - - - - - - - - -

Daleko sam prilicno i nemam nacina da probam nijednu od njih ali ako ona prva trazi preko 100ks onda neke koje sam tek gledao traze preko 500ks cini mi se.I ne razumem kome ce se to prodati po Krusevcu.....
 
Koliko se secam @dragan82 je postavljao neku sliku tanjirace slicne ovoj.Mozes njega pitati nesto vise o utiscima.
 
Trazi po Krusevcu i oklini vucnu sa 22 diska. Vidjao sam takve po oglasima. A video i uzivo kod Mileta Ljubina, verovatno znas o kome pricam.
Tqkvu tanjiracu ce moci 577 dv da vuce.
 
Bio sam kod njega i nema ni jednu jedinu.Na ostalim mestima sam vido milion njih i na svima su diskovi gotovi i sve su velike osim ovih sto sam postavio.Meni one nimalo nisu velike u odmosu na traktor i kako da on to ne moze da vuce to ne mogu da verujem.Ova zuta je sa 22 diska.I diskovi nisu tako losi.Jedino kod nje.
 
Ja nisam strucan pa bih zamolio sve koji poznaju materiju da pogledaju slike i daju savet.
Naime gledao sam neke tanjirace pre neki dan pa me zanima da li bi mogla ova tanjiraca da bude za 577dv.Trenutno me zanima da orem i posle toga tanjiram kako bi usitnio za setvu zitarica.Zemlja je jako teska i nabijena.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Moje je mišljenje da je za tebe tanjirača sa malim razmakom između tanjira (finišerka) i ne teža puno od 1.000kg
 
U poljoprivrednoj skoli u Aleksincu vuku neku tanjiracu koja je teska 1600kg sa 577 i moracu da idem da vidim sta je to.
 
Mozes kupiti novu Ferocoop vucnu, 24 diska, imas od 1350 kg i 1550 kg. To sigurno moze vuci. A ima primera gde ljudi vuku 28 diska, domace tanjirace, sa 577dv, ali to nije bas posao.
 
24 diska ce vuci sigurno. Mozda su mu parcele u ravnici.:osmeh: Moje je misljenje je da se vucna tanjiraca jednako vuce i u teskoj i lakoj zemlji. Zato sto u laksoj zemlji dosta vise tone, ima vise zemlje, a u tezoj zemlji ne tone bas toliko pa se samim tim lakse vuce. Ovo pisem iz iskustva, posto imam jedan deo atara gde mi je teza zemlja, a imam i deo atara gde je laksa zemlja.
 
Ima i ravnih a ima i navaljenih i svakakvih a ko bi ga znao sta ce jos biti za par godina.Cini mi se da cu ponovo da kupujem traktor.
 
Verovatno malo sale nije na odmet ali ja bih ipak za realan savet jer kao sto sam i rekao nisam kompetentan pa trazim od vas koji znate pomoc.Ako nekad i kazem nesto sto mozda nije adekvatno to nije zbog mog isticanja vec nepoznavanja materije.Kod nas se takva mehanizacija do sad nije trazila.Zato i ne znam.
 
Nazad
Vrh