Tanjirače

Hvala na preporukama,puno mi znace. E ovako vukao sam Čenejsku 26 diskova,nz kakv je ram bio na njoj delovala je masivno,prvi put kad tanjiram vukla je sedmica 1-vom brzom bez problema sa skroz dignutim tockovima dok vec drugi put je morala malo na tockice da ide oseti se da je traktoru tesko. Zato sam smatrao da bi 24-tvorka bila pun pogodak. Videcu sta mi jos savetuju prodavci is ferocopa pa cu napraviti neki presedan.
 
Već je pisano da kod tanjirače ne važi pravilo kao kod setvospremača tj.uže-brže.Ako tražiš tanjiraču sa kojom bi radio ne paljeno kukuruzovinište mogu ti reći da od toga nema ništa u tvom slučaju.Takvu tanjiraču 577 može da vuče samo po putu i tu je kraj.Uzmi tanjiraču kao što sam ti napisao i bićeš više nego zadovoljan.Kod mene je takva kombinacija radila dosta godina odlično a koliko toliko upoznat si sa našim tipom zemjišta+što takav tip tanjirače radi lepo i sitno,ne izvaljuje džombe.Prva brza mu je radna brzina u tanjiranju a drugom mu je teško,preteško.
 
To sto 577 vuce prvom brzinom, to nije posao. Vise bi uradio kada bi vukao uzu tanjiracu, drugom brzom. Za tanjiracu od 28 diska treba 100ks.
 
U neorano?!? Evo kolega vec trecu godinu s obicnim 577 s uskim gumama vuce tanjuracu 36 diskova SIP i tako ugara strna (ista kao i rumunjka starije proizvodnje). Kad ide drugi trag tanjurati poslije 10-ak dana onda mu namontira siroke tockove i opet odradi posao samo takav. Bez prednje vuce i dodatnih tegova na traktoru...

Kad tanjura u proljece jesensko oranje ipak ju vuce deutzom 120ks ;)
 
Ljudi pričaju gluposti 577 s 24 diska se igra kud god oces u brda ide drugom , ravno trećom .
A moze 28 diskova drugom ce ici nikakav problem za njega .
 
Isti bog drugom mora ici samo tako.
Pogotovo s 24 diska .
Ako ne ide onda su to druge stvari.

 
Ja,da imam 577 dv,ne bih ni pomislio da kupim vucnu tanjiracu sa 28 diskova.Opet,izbor zavisi i od tipa zemlje,a i od coveka kako hoce da sve to izgleda u radu.Ne volim da previse opterecujem masine.Po meni je bolje malo manji zahvat i ucinak,a da traktor to lako nosi,nego obrnuto :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh