Laverda

Uspesno zavrsena sezona 2013...
10fowg2.jpg
 
Danas je ovaj kombajn stigao u selo
photo0297.jpg

photo0298.jpg


- - - - - - - - - -

Da li neko zna kako se na ovoj laverdi l 517 mcs vrsi podesavanje podbubnja za psenicu i za kukuruz (u koji polozaj se postavljaju one dve rucice u kabini za stelovanje ulaza i izlaza kad se namesta korpa)?
 
Pozdrav svima. Imam neke varijante da uzmem Laverdu M305, 2007. godiste, a o njima ne znam nista. Da li neko ima bilo kakva iskustva, koji su motori, kako se ponasa (pretpostavljam da je svaki noviji kombajn dobar), koja joj je realna vrednost, koje su im prednosti, a koje mane...
 
Ovakvu Laverdu kao na predhodnoj slici je kupio moj teca iz Surduka sa sve kuruznim adapterom,neizgleda lose,msm da ga je platio 27 komada,'96god.
 
Pozdrav svima. Imam neke varijante da uzmem Laverdu M305, 2007. godiste, a o njima ne znam nista. Da li neko ima bilo kakva iskustva, koji su motori, kako se ponasa (pretpostavljam da je svaki noviji kombajn dobar), koja joj je realna vrednost, koje su im prednosti, a koje mane...
Azdaja od kombajna,veliki kombajn sa velikim ucinkom.Koja je cena i sta ima od adaptera?Koliko radnih sati ima motora a koliko vrsalice?Koliko ima uradjenih ha?
 
Mark3 ...
Mca se koristi sa rižom, sojom, pšenicom. Korisnici kažu da je odvajanje zrna dobro i bez mcs-a i da ga ne koriste kod berbe kukuruza.
 
Sa sajma u Solunu...
15ridl3.jpg


- - - - - - - - - -

Ovakvu Laverdu kao na predhodnoj slici je kupio moj teca iz Surduka sa sve kuruznim adapterom,neizgleda lose,msm da ga je platio 27 komada,'96god.
To je izuzetno povoljno onda bilo...ni Laverde vise nisu povoljne kako su nekada bile...proculo se za njih valjda.
 
srdjan7...
kao na slici...'96 godište...
pa ova na slici ne izgleda kao '96 godište.
Zamoli bih članove foruma da ako mogu, budu precizniji kod navođenje modela, godišta, itd. Hvala!

Laverdu su preuzeli Ameri, nova poslovna politika. 2012. g. su rasprodali proizvodnju za 1,5 godinu (Laverda, Fendt, Celenger). Ali plata radnika je ostala ista. Imaju neke premije na kraju godina ako poboljšaju kvalitet i produktivnost.
 
srdjan7...
kao na slici...'96 godište...
pa ova na slici ne izgleda kao '96 godište.
Zamoli bih članove foruma da ako mogu, budu precizniji kod navođenje modela, godišta, itd. Hvala!

Laverdu su preuzeli Ameri, nova poslovna politika. 2012. g. su rasprodali proizvodnju za 1,5 godinu (Laverda, Fendt, Celenger). Ali plata radnika je ostala ista. Imaju neke premije na kraju godina ako poboljšaju kvalitet i produktivnost.
Nisam ja napisao da je 96 godiste taj kombajn,ako ste na to mislili...znam da se serija 3000,a specificno model 3890 pravio do 92-93 godine...mada ovaj oglas kaze drugacije,ista maska,a godina...vidite sami.
http://www.market-book.ru/listingsdetail/detail.aspx?OHID=8090703&LP=TH
 
Jedno pitanje a sve upucene na Laverdi L517 MCS iza poslednjeg bubnja postoji neki cesalj da li se on skida u zitnoj varijanti
 
Pomagao sam u adaptaciji Laverde M410 pa evo koja fotka.

2mdl05x.jpg

15yx06q.jpg

16llqhk.jpg

333iq8w.jpg


Fizički težak poso ali se lako radi, ima dosta prostora.Ovo je bila priprema kombajna za pšenicu, menja se korpa skidaju se blinde sa bubnja i stavljaju se loparice na biter.
 
@sremac88

pa ti si to bio u komšiluku kod mene :) ja sam u istoj ulici s kontra strane malo prema šajkašu ... dobro je da je laverda spremna, treba od nedelje da startujemo sa ječmom
 
Nazad
Vrh