Massey Ferguson

Košta , košta ...govorim iz iskustva . Bićete obavešteni kad bude gotovo kod nas na 3120
 
Ma mjenjac je toliko jednostavan da ne moze biti jednostavniji, samo se to sve preuvelicava.
Kris80 prije 3-4 godine kolegi na 3215 zariba mjenjac u voznji, jedva ostao u kabini da ne izleti kroz prvu sajbu. Rasklopi sve, na dodjem snopu rascijepilo osovinu, ona se sastoji iz dva dijela. Odnese, ljudi naprave osovinu cifra 100€, sinhron i Sinhron spojnica 100€. Traktor je jedini u domacinstvu kod kolege, napravio preko 2000 rs, nikakvih problema..
 
Ma mjenjac je toliko jednostavan da ne moze biti jednostavniji, samo se to sve preuvelicava.
Kris80 prije 3-4 godine kolegi na 3215 zariba mjenjac u voznji, jedva ostao u kabini da ne izleti kroz prvu sajbu. Rasklopi sve, na dodjem snopu rascijepilo osovinu, ona se sastoji iz dva dijela. Odnese, ljudi naprave osovinu cifra 100€, sinhron i Sinhron spojnica 100€. Traktor je jedini u domacinstvu kod kolege, napravio preko 2000 rs, nikakvih problema..
Mislim da si dodao jednu o vise :ppozdrav:
 
Kod nas u okruzenju je bio MF isto 3xxx i secam se da prvo sto je jedva nasao majstora koji se primio posla, drugo sto cim je opravljen traktor je prodat u zamenu za mtz 1025. Sa vlasnikom sa dobar, ali mi nikada nije rekao koliko je pukao $ u toj avanturi sa MF. Uglavnom covek mi je rekao da gledam iskljucivo nov zapadni i da ga do 6000rs prodam dalje:osmeh:

Komsija verovatno je sa toliko rs kupio traktor i misli da su 6000 pravih. Smatram da.takvi traktori moraju gurati preko 10 000, mada plastikaneri koji se.sada prave mozda imaju takav limit.
 
Realno, guma iste dimenzije i proizvodjaca kosta isto i za Imt i za MF. A npr kosta li isto zupcanik prve brzine za Imt i zupcanik prve brzine za MF-a?
 
Kod nas nema ni jednog Masseya da teraju pa čak ni one starije.Bio pre par godina jedan od 200+ ks ali ga se gazda nešto brzo rešio.Šta to govori ne znam nisam pametan, ali te priče oko remonta menjača sa malom privredom da ne koštaju puno i da traju to su bajke,jeftiniji jesu ali trajati sigurno neće dugo.
 
Ima li neko šemu kontakata sa ECU za mf 6180? Konkretno mi treba koja žica ide prema solenoidu za prednju vuču.
Problem ju u tome što ne dobijam napon na pomenuti solenoid. Taster u kabini radi i lampicu regularno upali ali prednji točkovi ne vuku. Solenoid namagnetiše kad mu dam napon sa nekog drugog kontakta. Jedino ovaj kontakt za prednju vuču ne daje napon.
 
Kod nas nema ni jednog Masseya da teraju pa čak ni one starije.Bio pre par godina jedan od 200+ ks ali ga se gazda nešto brzo rešio.Šta to govori ne znam nisam pametan, ali te priče oko remonta menjača sa malom privredom da ne koštaju puno i da traju to su bajke,jeftiniji jesu ali trajati sigurno neće dugo.

Ma sve to zavisi,ovde kod nas se baš teraju a i kupuju.Svaki je priča za sebe,koliko je napravio sati u inostranstvu,kako je održavan.Ovde ima njih dosta koji nisu imali problema a opet ima i ljudi koji su morali raditi svašta na njima.Takođe već ima i dobrih majstora koji su ih savladali tako da sve to nije neki bauk.Imam već 6-7g MF 3060,nisam imao problema,a imam još uvek i stari MF178 koji je kod mene preko 25g i to su bili traktori u svoje vreme za svaku pohvalu.
 
Ima li neko šemu kontakata sa ECU za mf 6180? Konkretno mi treba koja žica ide prema solenoidu za prednju vuču.
Problem ju u tome što ne dobijam napon na pomenuti solenoid. Taster u kabini radi i lampicu regularno upali ali prednji točkovi ne vuku. Solenoid namagnetiše kad mu dam napon sa nekog drugog kontakta. Jedino ovaj kontakt za prednju vuču ne daje napon.
da ti nije negde kabal u prekidu od autotronika sto vodi do solenoida ,kakva ti je instalacija na spojevima
 
Upravo sam saznao da autotronik uopšte ne da napon na solenoid dok traktor stoji u mestu, a to što prednji točkovi ne vuku to je mehanički kvar tj. izlizana osovina gde se spaja kardan na prednji most
3b9961e1e37f89d31a0d55ced6060f17.jpg


Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
 
Kad struja dodje do solenoida, tad je prva vuca ugasena, a kad struje nemam na solenoidu tad je upaljena..
 
Upravo tako. Kada je traktor ugašen prednja vuča je uključena. Kada upališ traktor iako lampica ne svetli traktor neće isključiti prenju vuču, tj. neće dati napon na solenoid dok traktor ne krene. To je mene zbunilo kada sam proveravao da li solenoid radi.
 
Nazad
Vrh