Massey Ferguson

Popustaju ti se srafovi,cim popusti krug,gotov je.

- - - - - - - - - -

Prednja vuca radi uvek...tj ukljucena je uvek.problem moze biti samo da ne mozes da je iskljucis.
Kako mislis da ne mogu da je iskljucim? Trenutno oremo,traktor je juce orao do podne normalno sa prednjom i posle pauze vise nije radila..znaci svetli a ne vuce u brazdi.

Послато са Tab2A7-10F
 
To sto normalno podize plug ne mora nista da znaci...on sa nekih 90tak bari pritiska dize plug bez problema...ali problem je kada treba u relativno kratkom vremenskom periodu(sekundi) obezbediti veliku kolicinu protoka i pritiska...i jos dva pitanja:da li ti je bucna pumpa,tj cuje se zujanje?da li traktor hoce da cimne pri pustanju kvacila?
Neko posebno zujanje se necuje a da cima prilikom pustanja kvacila to oce ali samo kad krecem napred.
 
Kako mislis da ne mogu da je iskljucim? Trenutno oremo,traktor je juce orao do podne normalno sa prednjom i posle pauze vise nije radila..znaci svetli a ne vuce u brazdi.

Послато са Tab2A7-10F

Da ti nije obrijala nuteve na onim spojnickim caurama na mostu.................da ustvari vrti osovinu a neprenosi na prednji most.Meni se desilo pre desetak dana i reseno za par sati.................
 
Neko posebno zujanje se necuje a da cima prilikom pustanja kvacila to oce ali samo kad krecem napred.

Ja tipujem na ono sto sam naveo,stim da ti je verovatno otisao i hidraulicni akumulator.

- - - - - - - - - -

Da ti nije obrijala nuteve na onim spojnickim caurama na mostu.................da ustvari vrti osovinu a neprenosi na prednji most.Meni se desilo pre desetak dana i reseno za par sati.................

I to je moguce,ali da ima i srece da je na spojnici,a ne na mostu...ako je na mostu,onda je u problemu...povelikom.
 
Voleo bih da je nesto tako bezazleno..koji el.ventil je od p. vuce? i da li bih mogao da ga zamenim sa nekim drugim cist radi probe? Citao sam na Hr forumu o tome da svetli lampica a ne ukljucuje,sledece su lamelice na p.vuci.
 
Poznavaoci i vlasnici Maseja. Nesto mi se desava sa traktorom.Primetio sam to jos u transportu kukuruza mada ne tako cesto. Sada u oranju jednostavno traktor stane, kao da izbaci iz brzine a ne izbaci jer nediram opste rucicu menjaca samo stisnem kvacilo ikada pustam kvacilo traktor normalno krene. Abeceda radi normalno.Nekad to uradi 3-4 puta na jedne duzi a nekad obidem par krugova pa nista. Dali neko zna o cemu se radi ? MF 6270 2001 g.
Pozdrav. Da li samo zastane i nastavi dalje i da li ponekad nece da krene po par minuta? Ja imam isto 6270 "99
 
Cim stane oduzmem gas pritisnem kvacilo, pustam kvacilo dodajem gas i on krece ko da nista nije bilo .[par sekundi] Kako tebe sluzi?

Odlicno me sluzi osim problema sa kvacilom. Zna da zastaje povremeno a kad koristim pedalu onda nece da krene za sada nisam uspeo resiti ali se nadam da cu ove zime resiti problem.
 
06068701684041445777.jpg
[/URL][/IMG]
47966584524538384343.jpg
[/URL][/IMG]
 
Jucer ujutro tast isao prevesti prikolicu na drugo mjesto na dvoristu i odmah se upalila lampica niskog pritiska ulja,ali se nije ugasila kao obicno.
Ostala je upaljena ali sve funkcije rade,prednja vuca,kardan,spera,volan..u pitanju je mf3060.
da li postoji mogucnost da je ulje gusce zbog niske temperature (-8 stupnjeva) ,te se nije uspjelo zagrijati pa je lampica ostala upaljena..
traktorom smo vozili kukuruz na susaru i nije bilo nikakvih lampica upaljenih dok smo radili,a ja sam zadnji vozio i ugasio sam traktor bez ikakvih upaljenih lampica.Traktor je 4 dana stajao bez paljenja i to je to.
Ulje promijenjeno prije 100 sati,kao i filteri.
 
Poslednja izmena:
Lampica za pritisak ulja u menjacu se pali ako pritisak padne ispod 9bari ili predje 22 bara...probaj da ocistis kontakt na senzoru pritska,ima dve zice na sebi i nalazi se sa desne strane iznad elektroventila ili proveri kontakte na compu,crni veliki dzek .

Послато са Tab2A7-10F
 
Posto sam na poslu tast me zvao da je isprobao traktor i danas nakon sto je upaljen traktor,lampica se ugasila..vani je oko +6 stupnjeva.
 
sta znaci ova lampica u toku rada kad stisnem kvacilo upali se i traktor stoji nekad stoji minut nekad pola sata i takodje mi trepti po nekad lampica od filtera hidrulike,ulje i filteri su novi i hidrulika radi bez greske. u pitanju je onaj sa gornje slike 8250
tyNv7T2.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh