Massey Ferguson

Da kucnem u drvo odlicno...
Traktor je cini mi se 96 god,Menjac i hidraulika rade tacno bez problema...ne curi nigde a kad krene da ore ne dimi i ne pije ulje...jedino sad treba da nadjem tegove za njega mada mi nije prioritet i donju poteznicu tj kuku ali ni to nije hitno jer imam onu sto se kaci po visini...elektronika je za sad uredna,ne dimi ni malo i ne lupa nigde.Ove zime smo trebali da angazujemo neke majstore da ga precesljaju detaljno ali smo imali druge obaveze koje smo morali da zavrsimo....sve u svemu ja sam zadovoljan i ako sam bio vise za 577 i brenu A da, ako bi neko bio ljubazan da slika detaljno prednje blatobrane jer ih nemam pa da ih ja odradim rucno...
 
А ша ти обртаји праве него притисак који се удувава у мотор, ради повећања снаге....зато је на спротским аутомобилима притисак турба изражен у барима на барометру који се налази често поред соталих инструмената. Што је притисак турба већи то је и већа снага коју турбо предаје мотору....Није шија него је врат....

Akcenat u prici je bio na (ne)podmazivanju turbine usled gasenja motora tj. gubitka pritiska ulja i temperaturi motora. Za smanjenje pritiska u usisnoj grani turbo motora nije potreban rad na leru minu-dva vec jednostavno oduzimanje gasa.
 
Ljudi jel i vi obavezno praktikujete ovo pre startovanja motora tj kako je ovde receno?

f74ff9620f0d642d39870a1878d90604.jpg


Samo jos jedno pitanje znaci skinem ovaj kabl i startujem motor ali posle kada traktor radi kabl vratim na punjac dok traktor radi ili ga vratim kad ga sledeci put startujem?
 
kolega, ne mogu da vjerujem da ovo citas i razmisljas o ovome.
da ti odgovorim na pitanje.
kad skines ovaj kabal motor ne moze da startuje samo vergla u prazno ko da nema nafte. kad vratis kabal motor ce upalit. u toku rada ako skines ovaj kabel motor ce se ugasit.

ovo uputstvo mozes da bacis cim ovo pise u njemu. vjerujem da ce se jos nekoliko clanova slozit sa mojom konstatacijom. sretno

PS. ti izgleda nisi shvatio nista. ovaj kabal se ne nalazi na punjacu nego na pumpi visokog pritiska, bospumpi. nazovi je kako hoces.
 
Zna li neko gde mogu da nadjem gumeni rukofat od heble menjaca ili palice za 6100seriju moj je pukao pa nebi bas da zbudzim
 
Samo jos jedno pitanje znaci skinem ovaj kabl i startujem motor ali posle kada traktor radi kabl vratim na punjac dok traktor radi ili ga vratim kad ga sledeci put startujem?

Mislim da je ovo objasnjeno da se na ovaj nacin traktor vergla malo duze, posle dugog mirovanja (zimskog sna) i prilikom skidanja ovog kabla sa PVP pumpe, traktor nece upalitii, verglace dignuce ulje, podmazati motor poslije toga vratis kabal na pumupu i upalis. Ja mislim da je to poenta ovog upustva, i i pise skinuti kabal kako se traktor ne bi upalio, sto znaci verglanje da ga zamasti motor. Mozda i nisam u pravu to je neko moje vidjenje :ppozdrav:
 
Da li je imao neko iskustva sa massejom 595? Imam u ponudi sa multi power menjacem, pa nzm nista o njima. Da li mi mozete nesto reci o njima, potrosnja, mane ako ih ima?
 
Ovaj regulator levo je 90% te alfe i omege.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li je imao neko iskustva sa massejom 595? Imam u ponudi sa multi power menjacem, pa nzm nista o njima. Da li mi mozete nesto reci o njima, potrosnja, mane ako ih ima?

Ja imam 175 sa multipowerom nesluzim se sa multipowerom samo u oranju inace koristim ga u drljanju spremanju i sve drugo dobra stvar kad se pametno koristi
Princip je isti sve su ostalo nijanse
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh