Massey Ferguson

dA TAKO JE KOD PV. aKO DOVEDES STRUJU NA EL. M. V. ona je stalno iskljucena .Kod spere potpuno drugacije .Kada dovedes onda blokira.
 
Poštovanje, danas kolegi massey 3070 kad ga je upalio vise nije htio prebaciti iz radnih u trasportne brzine. Znaci kad ga upali i kad prebacuje dugme on njemu pokazuje da je prebacio u trasportne ali u stvarnosti mjenjac je jos uvijek u radnim. Zna tko o cemu je rijec? Neki kazu lamela a neki elektroventil. Sta je od toga i kako to rijesiti?
 
Najvjerovatnije elektroventil ili neodradjuje ili je spao sa viljuške . Tu u stvari nije elektroventil nego "elektromagnetni aktuator" da ga tako nazovem . Nalazi se na okruglom deklu gdje ulaze i ručice mjenjača . Probati prvo malo svana , provjeriti džek koji dolazi na njega i lupkati ga nečim , ako je zaglavio oće da popusti . Češće treba skinuti dekl . Tu izadje odredjena količina ulja . Čini mi se da može da se izbjegne izlazak ulja ako se traktor nakrene na kontra stranu al nisam siguran. Dekl bude namazan silikonom . Pažljivo ga skidati i biće jasno gdje taj elektromagnet treba da ulazi i dal je ispao . Kažem prvo čačkati malo oko džeka i lupkati i pokušavati prebaciti.
 
309rj3c.jpg
 
I ja sam zagledao ovog lepotana ne svišaju mi se dve stvari na njemu cena i boce od kompresora spakovane kod desnog zadnjek točka ima par cm od 11točka prvo blato bilo bi problema.
 
Ово је нека грешка у тежини...кажу тежак је 5500 либри...па то му у килограмима дође онда око 2500кг...он мора имати више ту негде око 3500-3900кг

1кг=2,2лбс
 
poz .Pa te ploce u dynasif menjacu nije mi jsno kako su pukle mozda iskivile ili sprzile jedino da centrala nije zakazala pa da su mu ostale dve brzine ukljucene recimo A i D ali i onda bi sprzio lamele pokrivio ili slicno ne znam remontovao sam moj menjac nedavo na MF6180 menjane su gumice lamele i jedna ploca u dynasiftu i srdjen reduktor pa mi je poznato kako to funkcionise mada nikad se ne zna A sto se tuce voznje pa taj traktor je predvidjen da funkcionise tako sa tim dynasiftom nevidim razlog ne koristiti ga to je ekstra stvar po meni a sto se tice D rezima pa on je i predvidjen za teze radove lamele od C i D su vece od lamela A i B ja u oranju koristim D rezim u trecoj sorohodnoj jedino sto je malo sporiji ali su zupcanici u trcoj naj siri i naj jaci pogotovo sto je moj menjac HEVU DUTY to jest ojacan pa trpi dosta toga

Ja šaltam u radu bez a na asfaltu obavezno sa kvačilom (a,b,c,d). Manje trza i ne trpi kućušte powera. U oranju ili nesto slično idem power na "a" ili na "b" dok su "c" i "d" samo za trasport. Bilo je slučajeva da orem na "c" ili tanjiranje. Sve teže poslove izbjegavam sa powerom na "c", tako su mi rekli serviseri dok sam kupio traktor i eto fala bogu nemam s tim nikakvi problema. Rekli su i da izbjegavam kretati sa visokim powerom (c ili d), znači krenuti sa nižim pa onda povećavati.
Nisam nikad rastavljo i nadam se da necu tako skoro ali mislim da su lamele od "a" i "b" powera jače tj veće jer su one za teže poslove. Možda grešim al mislim da ne. najbolje bi bilo pitati nekog kome je to struka i ko to radi.
 
ok to za kretanje iz nizeg ranga tako i ja vozim ali cini mi se da su a , b lamele manje c , d vece mozda gresim sto kazes ali znam da su mu zupcanici trece i pve predvidjeni za rad a cetvre nikako barem kod mene tako. Barem mi je jedan majstor koji mi je radio dyna sift tako pokazao i objasnio kako sve to funkcionise posto sam ja sve skinuo i rasklopio menjac ,dyna sift i kvacilo a on je samo remontovao pa ja to opet vratio sve nazad usput i kvacilo sredio prednji trap i izvod kardana prednje vuce i radi bez greske sada
 
Pitam za prijatelja koji je kupio 2680. Kako se menja brzina kardana i dali ima dve brzine?????
 
Zna li ko kako se na MF 3080 luftaju kočnice? Mjenjali su gumice cilindra i sad pedale propadaju... a treba na tehnički, ja to nisam nikad radio na svom pa neznam.
 
Nazad
Vrh