Radovi u malinjaku

Nova malina kod mene;

uYD8J3B.jpg


zAOmZFp.jpg
 
nesicue

user-offline.png
Mozes li mi reci nesto u vezi ove crne folije kojom je prekriven bazen...proizvodjac,cena,debljina,dimenzije....

hvala...

Foliju sam kupio u firmi Zeleni Hit (oni što su distributeri Haifa đubriva). Foliju koju sam ja kupio zove se "Folija za skladišta" po iskustvu drugih ljudi koji su koristili za slične potrebe. Foliju se prodaje u širini 14 m po dužnom metru. Mislim da je cena 1400-1500 dinara po dužnom metru (14m2).

http://zelenihit.rs/proizvodi/folije-agrotekstil-mreze/

Debljinu tačno ne znam, ali znam da je ispod moralo da ide nešto (kod prijatelja je išao agro tekstil a ja sam prvo stavio stare tepihe, pa agro tekstil, pa onda foliju).
 
Kod mene vilamet za 10 dana berba sigurno,miker za 20.tak. a tulamin tek cveta...

slike na par strana prethodnih ...
 
Kod mene ima i par zrelih ali još dosta ima cveta. Šareno.

Da li je ovo nedostatak gvožđa?

d5c5ed640753608cced460cc6b2efc87.jpg
 
Ako moze malo pomoc, malinjak je posadjen jesenas, ispostovano sve sto se tice zastite,djubrenja folijarno i fergitacijom, situacija je takva da imam lastare oko 30 posto koji su vec dostigli metar visine, juce kad je duvao jak vetar plasio sam se da ih ne polomi, razmisljam se da postavim prvu zicu i da ih osiguram ili nema potrebe jos za tim, sorta je vilamet.
 
Ako moze malo pomoc, malinjak je posadjen jesenas, ispostovano sve sto se tice zastite,djubrenja folijarno i fergitacijom, situacija je takva da imam lastare oko 30 posto koji su vec dostigli metar visine, juce kad je duvao jak vetar plasio sam se da ih ne polomi, razmisljam se da postavim prvu zicu i da ih osiguram ili nema potrebe jos za tim, sorta je vilamet.

Koje djubrivo koristite folijarno a koje fertigacijom?
 
Ljudi,uzeo sam juce timorex gold protiv trulezi. Na pakovanju pise od 50-100 ml na 10l vode ili na 100m2. Pa mi sad nepojmljivo jer meni treba za 10 ari. To jest 100l vode. Ja malinu okupam kad je prskam i potrosim 35l vode 100 l vode je nenormalna kolicina. Dal ne misle na povrsinu samo pod malinom? Da se ne racuna medjuredni prostor :ideja:
 
Ivane,ti se drzi preporuke kolicine na 10 l vode,nije ista potrosnja vode rucnom prskalicom,atomizerom ili traktorskom.
 
Ljudi,uzeo sam juce timorex gold protiv trulezi. Na pakovanju pise od 50-100 ml na 10l vode ili na 100m2. Pa mi sad nepojmljivo jer meni treba za 10 ari. To jest 100l vode. Ja malinu okupam kad je prskam i potrosim 35l vode 100 l vode je nenormalna kolicina. Dal ne misle na povrsinu samo pod malinom? Da se ne racuna medjuredni prostor :ideja:

Za 35 litara vode dodaj 250 mililitara Timorex-a i dobro ih okupaj. Ja imam ali ga još nisam koristio. Za organsku proizvodnju nema ništa jače protiv truleži, bukvalno pojede sve patogene. Jedina zamerka je što uništi i korisne bakterije, ali njih možeš naknadno da dodaš.
 
Nazad
Vrh