Radovi u malinjaku

cc51e2c0cb2d96925394ce31a9eeb02d.jpg
[/QUOTE] ocigledno da jeste.
 
Promene boje na listu

Promene na listovima su u vidu svetlo zelene boje na nekim listovima po ivici lista a neki listovi su celi svetlo zelene boje dok ostatak listova na istoj biljci ima lepu boju. Mallina posadjena pocetkom Marta, iglavnom je prijem dobar.

- - - - - - - - - -

http://tinypic.com/view.php?pic=2i6yph3&s=9

- - - - - - - - - -

2i6yph3.jpg


- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

2ag5enk.jpg
 
Poslednja izmena:
Postovani forumasi. Ja sam nov malinar. Posadio sam prosle godine Vilamet u aprilu i ove godine dolazi na rod. Malina je po recima starih malimara Ok. Vec ima formiranog roda na njoj i interesuje me sa cime bi sad bilo potrebno tretirati. Zadnji put je tretirana preko lista sa20:20:20 60 gr, pehar 10 ml, galofungin 10 ml, mankosav 20 gr, armada 10 ml, cipkord 3ml, azaka 7ml, technokel aminomiks 30 ml na 10 litara vode. Potom sam radio preko sistema 20:20:20, galofungin i pinto. Pa prehrana prkeo lista prvo sa Wuxak calcium pa Yara boron. Bacio sam u subotu KAN u red. Sta bi sada trebao da uradim. Ja razmisljam da ponovim tretman sa ovim prskanjem plus da dodam Switch ili tako nesto jer se plodovi vec formiraju. Unapred hvala i izvinite na ovkao opsirnom postu. Slike cu postaviti pa da vidite kako izlega sve.
 
Pravo da kazem da nisam ni radio analizu. Generalno na.ovom nasem podneblju je koliko znam kisela zemlja sa manjkom fosfora. A kod ovog sto mi je preporucio ovo ide pola Macve i svi se kunu u njega. Kako mogu da postavim slike gde ima objasnjenje? Pozdrav
 
Pravo da kazem da nisam ni radio analizu. Generalno na.ovom nasem podneblju je koliko znam kisela zemlja sa manjkom fosfora. A kod ovog sto mi je preporucio ovo ide pola Macve i svi se kunu u njega. Kako mogu da postavim slike gde ima objasnjenje? Pozdrav

Predlozi i kritike,upustvo za poljoinfo,postavljanje slike u poruci,pozdrav
 
Ph je 7.35 moguće da je on razlog blokiranja nekih elemenata magnezijuma ili gvožđa, a moguće je i da je u pitanju stres od lošeg vremena iz prethodnih dana...
 
Vlajko ceo život sam u malinama i isto kao i ti sam nekad slušao stručnjake i sastavljao u prskalicu sve i svašta ali od ove tvoje kombinacije nisam video goru. Ja sastavljam maksimalno 3 preparata zajedno u izuzetnim situacijama 4. Razmisli i sam, to je hemija, ko ti garantuje kakvo se hemijsko jedinjenje dobija mešanjem svega i svačega. Neki od tih preparata blokiraju drugi , neki pravi kiselinu u kombinaciji sa drugim. Ovo je vrh što si napisao da sam se slatko nasmejao. Menjaj zaštitara obavezno.
 
I ja sam totalni pocetnik ali radim po galenikinom programu gdje naj vise 4 preparata se mijesaju, mozda samo ubacim nesto tipa quadris mjesto promese mada rijetko, a cini mi se da sam nabrojao 9 preparata + prihrana

Послато са HUAWEI G510-0200 уз помоћ Тапатока
 
Vlajko
Ovaj tvoj nacin zastite maline nema ni pete ni glave. Ako ne razumes principe i preparate, to nije strasno niti treba da te brine puno ali OBAVEZNO promeni zastitara, mada sumnjam da bi ti ovo preporucio iko ko se makar ijednom uhvatio kvake na poljo fakultetu.
Kako ti je reko i vilamet2012, i ja i mnogi koji su videli tvoj program...samo promeni zastitara jer ce ceo tvoj kraj najebati sa otkupom maline kad vam vrate iz inostranstva. Detaljno nek ti objasni i doze.

- - - - - - - - - -

Zoransm
Jeste ph zemlje ali malina mora i da se zaliva. Ne vidim trake kod tebe. Idi preko lista kad stane kisa: fitotert berry 0,3% a sledeći dan fostonic 30 g/10 litara a 3. dan Akord 10 ml./10 litara vode
Najverovatnije jeste nedostatak mikroelemenata, ali moze biti i cink i bakar na visokom pH zemljista, osim ako nije plamenjaca korena ili nesto trece jer dok utvrdis malina pocrka. Zato se raspali preventivno i onda spavas mirno. (Zvuci kao reklama zar ne?):ppozdrav:
 
@vladimir kisač.Koliko je efikasan akord sa plamenjačom tj. fitoftorom kod maline,preko lista sa koncentracijom 10ml/10l vode?Šta je bolje akord ili alijansa?Alijansa 65g u 10l vode na deset metara dužnih kroz sistem.To je galenika a i ridomil je mala razlika u odnosu na alijansu što se cene tiče.Ove kiše su idealne za fitoftoru i tu bi trebalo obratiti veliku pažnju pogotovo na nižim terenima.
 
Za ridomil/alijansu zalivanje zemlje je potreban dobar izdatak u novcu jer to nisu male kolicine koje idu po jutru. Iz agromarketa na jednom predavanju su nam objasnili da fostonik moze odraditi taj posao ali kada su lastari niski do recimo 30-40 cm i odnosi se na remontantne sorte. Jednorode sorte mozda i nemaju izbora nego da se ide sa ridomilom. Jer strucnjaci kazu da ne postoji takav sistemik koji bi iz lastara i lista na visini od metar i po dospeo do korena u odgovarajućoj koncentraciji.
Akord je iz galenikinog programa zastite maline i koliko sam ja razumeo namenjen je sprecavanju bolesti susenja lastara a ne fitoftori.
 
I mene brine ova kiša koja pada nenormalno. Imam tri reda koji su kritični i njih cu morati da zalijem posle ovog potopa. Jedino se dvoumim da li da idem i ovu što je tek posadjena čisto preventive radi.
 
Islo je 5 preparata plus prehrana 20:20:20 a azaka sa aminokiselinom, nisam dobro napisao. Mada je i tako mnogo kako ste mi rekli. Nego koji je vas savet cime sad da se tretira pri sledecem prskanju.Hvala na savetima
 
Nazad
Vrh