Radovi u malinjaku

wilamet2012@
Kolega na kojoj visini vam je gornja zica,izvinjavam se ako je vec receno?
 
UH, pa ovo je raj za oci u ovo doba :)

@Vilamet2012
Otklonili ste mi veliku dilemu. Druga dilema mi je pravac pruzanja redova. Svi savetuju sever-jug. Meni je njiva na Jugozapadnoj strani. Sa istoka i severa zatvorena brezuljcima, bas je ukutkana. Siroka je 22-23m a dugacka 130-140. I bas po duzini ide u pravcu istok-zapad pa bi mi redovi sever-jug bili bas kratki i bilo bi ih bas puuuuuno :)
Moracu to jos da iscackam u toku zime, da vidim kako ljudi rade. Svaki predlog je dobrodosao

Koliko sam razumeo malina ti treba biti u strani. Redove uvek postaviti nizbrdo tako da redovi ne budu nimalo iskrenuti zbog kasnijeg freziranja. Kod ljudi gde radim freziranje a iskrenuti su redovi traktor uvek klizi u stranu i nije moguće pravilno odraditi. Ako je cela njiva podvrnuta ja bih redove postavio po dijagonali tako da traktor uvek ide nizbrdo u uspravnom položaju. Ako ti je malina u ravnom onda gledaj iz kog ti pravca najjači vetar duva. Postavi tako da taj vetar duva kroz redove a ne bočno u njega.

Malinar86; 1,9m
 
vilamet2012

Svaka čast za malinjak, svaka čast za znanje i iskustvo ...
Svaka čast i za to što to iskustvo i znanje nesebično deliš na forumu sa kolegama koji tek počinju i koji ga nemaju, a potrebno im je i žele da nauče. Malo je malinara (čast izuzetcima), koji i van sezone budu tu za druge.
Od mene veliki "RESPECT" ...
 
@ vilamet2012

Najlepse hvala na savetu i uputstvu na sta da obratim paznju. Nadam se vetru ovih dana :D
 
Pažljivo sam tražio ali nisam video da se diskusija o ovome otvorila:

Da li ima neko mišljenje ili iskustvo sa PVC naslonima? Proizvodi firma iz Osečine i košta oko 500 dinara 2.5 m.

Koliko je stabilno'
 
Danas u obilasku malinjaka primetim da mi nesto jede vrhove maline i list.Nasao sam nesto nalik na gusenicu.Sta je to,sta je lek? Vec je napravila veliku stetu...
 
pozdrav kolege znam da ova tema nije za to ali imam problem sa slanjem privatnih poruka tj nemogu da ih posaljem a neznam zasto pokusao sam i adminu da prijavim problem ali neće da prođe poruka ako admin vidi poruku neka mis e javi jer meni stizu privatne poruke.....
 
Pozdrav, mene zanima koliko se iz dužnog metra starog malinjaka može izvaditi sadnica? znači, otprilike?

Malinjak 2 godine star, izvađeno 8150 sadnica iz 700 metara dužnih. Nije trimerisan niti freziran nakon berbe, da je to urađeno sigurno bi imalo manje. Ova fotografija je od 15.10.2015. godine

mS3r9hq.jpg


- - - - - - - - - -

Visina gornje žice 165 cm, redovi okrenuti nizbrdo (jedino logično rešenje zbog međuredne obrade), razmak između redova 3 metra, pravac redova ISTOK-ZAPAD.
 
Dali je moguce da su ove sadnice zelene,meni dosle bez ijednog lista.
Ujedno dali je moguce da iz 700 metara moze izvaditi 8000 sadnica.
Ja sam ove godine zasejao nesto vise od 3000 sadnica ili oko 650 m koliko mogu po Vama naravno da mi se dobar deo sadnica primi ,koliko mogu ocekivati u jesen 2017 sadnica.
 
Nazad
Vrh