Radovi u malinjaku

Prosle nedelje sam tretitao malinu quadris + nurell d. Mozda sam trebao da ubacim i switch. Bio je pocetak cveta. Sta vi mislite kada je najbolje za tretiranje Switchom? Otvaranje cveta je 15-20%.

Zašto sad Swich, bolje je sada ići nekim preparatom sa dužom karencom npr Pirus a tamo pred berbu ići Swich.
 
20ksqcx.jpg


Malinjak posađen krajem Marta prošle godine.
Ovih dana ide Yara Nitrabor 60 gr + Sulfamo 20 gr po dužnom / kvadratnom metru, zatim sve zafrezerovati.
Prskanje kod maksimalno otvorena 2 cveta po dužnom metru sa: Signum 0,15 % + Fobos 0,05 % + Fertilider Vital 0,3%.
Sledeće prskanje sredinom cvetanja: Quadris 0,075% + Switch 0,08% + Fertilider Elit 0,3%.
 
Malinjak posađen krajem Marta prošle godine.
Ovih dana ide Yara Nitrabor 60 gr + Sulfamo 20 gr po dužnom / kvadratnom metru, zatim sve zafrezerovati.
Prskanje kod maksimalno otvorena 2 cveta po dužnom metru sa: Signum 0,15 % + Fobos 0,05 % + Fertilider Vital 0,3%.
Sledeće prskanje sredinom cvetanja: Quadris 0,075% + Switch 0,08% + Fertilider Elit 0,3%.


Sulfamo se izuzetno sporo otapa pa je preporuka koristiti ga u prvom prolećnom bacanju zajedno sa osnovnim djubrenjem i obavezno zafrezirati. On se u jednom navratu baca i obezbedjuje Azot za celu sezonu. Preporučujem ga.



Pred samu berbu večita dilema Swich ili Signum. Koristio sam i jedan i drugi preparat više godina. Prošle godine pred berbu Signum ali tako što sam ujedno natopio preparatom i mlade lastare koji su tad bili oko 15-20cm. Komšija pored mene išao sa Swichom. Meni u berbi lastari zdravi i bez tamnih pega po stablu a kod komšije skroz suprotno. Njemu je ove godine malina dosta obolela od didimele i malinjak dosta loše izgleda. Ostala prskanja smo maltene išli slično. Da napomenem da su nam redovi jedan do drugog. Po ovome zaključujem da je Signum odličan lek protiv didimele. Pokušaću da to i slikam ako stignem.

Sledeće zapažanje što sam imao kod prijatelja kome je ponestalo Swicha pred berbu pa je par reda poprskao sa Signumom. Ti redovi tretirani sa Signumom su mu usled obilnih kiša u berbi propali jer je bilo dosta trule. Njega više niko neće ubediti u Signum.

Signum15 dana pred berbu i Swič 7 dana pred berbu najbolja preporuka po meni.


Za gore navedeni malinjak svaka čast. Otprilike sam imao isto stanje u jednom mom zasadu od pre 8 godina kad mi je prva berba na 20ari dala rod od 3600kg.
 
Isto i ovde, sve stagnira, malina nejednako radi da ne poveruje čovek. Na mestima ima plod veličine nokta dok opet na drugoj strani cvet ne misli da krene.
Pre par danaje dobila amiksol , dok će posle kiše ići promesa + pehar + fobos ili kozak.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Pyurs, tonus, promesa murtonik prskano pre nepune dve nedelje do 5% cvetova, naravno pred sam mrak.sledece promesa, swic, kristal berry
 
Po prvi puta...pokus.. nema vezanja spagom...uglavno skupi pokus pola nasada 500€

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Kakvi malinari, svaka čast ovo je za medalju.
Da li je ovo posledica didmele od prošle godine?
cc51e2c0cb2d96925394ce31a9eeb02d.jpg
 
Nazad
Vrh