Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Kako li izgleda zitna korpa posle ovoga??? :sta: I kako je ovo moguce bez blindi bez icega??? :sta:
 
2rf8qbd.jpg


Kod nas na institutu
 
Kako li izgleda zitna korpa posle ovoga??? :sta: I kako je ovo moguce bez blindi bez icega??? :sta:

Pre koju godinu sam imao zasadjeno 12 reda kukuruza na 50 cm medjuredno . Pojavio se problem kako to skinuti a da nije rucno tako da sam kada se vrsila soja sa tom adaptacijom uterao kombajn u kukuruz. heder 3m i hvatao 6 reda kukuruza . Stanem gledam obilazim i ne verujem sve radi kao doxa jedino nema nista od cokova posto korpu nisam dirao :). Neki iz susednog mesta voze na zitnu korpu u kukuruzu pa im se prosuplji posle par sezona i onda uvlace nove zice ...
 
Poslednja izmena:
Moram sad napraviti poredjenje sa New Hollandom posto sam na biteru menjao lezajeve i na JD i na NH. Na JD sam se napatio kao Isus, ali se ne seam tacnog postupka samo znam da je bilo tesko kao nista do tad. Na NH sam zamenuo lezaj za 15 minuta i to samo zato sto je kuciste gde lezaj sedi ujedno i alat za skidanje. Znam da na Zmajevima mora neki alat da se pravi i onda je moguce, sto kaze Matic, da se mora seci. Na JD kad sam menjao lanac ovrsene mase i njemu pripadajuce lancanike i lezajeve takodje sam se dobro oznojao kao i dva pomocnika.
 
Moram sad napraviti poredjenje sa New Hollandom posto sam na biteru menjao lezajeve i na JD i na NH. Na JD sam se napatio kao Isus, ali se ne seam tacnog postupka samo znam da je bilo tesko kao nista do tad. Na NH sam zamenuo lezaj za 15 minuta i to samo zato sto je kuciste gde lezaj sedi ujedno i alat za skidanje. Znam da na Zmajevima mora neki alat da se pravi i onda je moguce, sto kaze Matic, da se mora seci. Na JD kad sam menjao lanac ovrsene mase i njemu pripadajuce lancanike i lezajeve takodje sam se dobro oznojao kao i dva pomocnika.
Ajd slikaj to kućište kako izgleda
 
ae1k0h.jpg
[/IMG]
15fhw5j.png
[/IMG]

Ovo je dobovski lezaj uzivo i na katalogu.
Sledeca slika je lezaj na separatoru koji se skida za 5 minuta, a evo i zasto.
Prvo se odvrnu sarafi, aonda se na dva suprotna zavrnu deblji u samo kuciste lezaja i onda uvrtanjem ispada i lezaj sa kucistem.
2djrko9.jpg
[/IMG]

Nadam se da se vidi navoj u kucistu gde je odvrnut saraf.
2ynl4l2.jpg
[/IMG]

Mozda slike ne odgovaraju temi, ali mozda i mogu da posluze.
 
Identicno je i na Laverdi...zamena za pola sata bez po muke...pametni neki ljudi-ne prave kao na nasim domacim masinama 30 godina zaredom nesto sto se na prvi pogled vidi da nije kako treba uradjeno i odradjeno.
 
И то по могућности неки добар, јер често се то кућиште, тј. лежај толко залепи да се и са њим једва скине. помогне и грејање са апаратом за варење или аутогеним заваривачем.....
 
Nazad
Vrh