Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Tu si u pravu, treba ipak prvo na kaskade korpe staviti lenjir i videti da li su samo potrošene ili je plus još i korpa kriva.
O kom kombajnu se radi?
Koji tip korpe? Žitna, kukuruzna ili univerzalna?

Послато са BV6000 уз помоћ Тапатока
 
Žitna korpa. Dominator96. Mislim da su samo potrošene. Prilikom kačenja kukuruzne korpe netrebam dotegnuti jednu stranu više a da je usukana to bi bio slučaj. Nisam mjerio debljinu šina na krajevima i na sredini a to bi sigurno pokazalo dali su samo potrošene ili je sredina kriva. Osim toga ima ona dosta radnih sati pa i to vuče na istrošenost. Letve na bubnju sam mjenjao i osjeti se razlika u uzvršavanju. Zbog toga pomišljam da sredim i korpu.
 
milos.jovic.140 ako je pitanje meni upuceno nisam siguran mislim da su spominjali nesto preko 100000 e ali kazem to treba proveriti.Meni je bilo cudno da se na prezentaciji kombajn gasio sa ukljucenom vrsalicom a rukovaoci nisu znali zasto,mi vicemo motor a oni vicu njet a izgleda da se posvadjo sa strujom nekom
 
posto sam do sad radio samo sa zmaj 142 imam namjeru da tom svom kombajcicu pomognem i uzmem jos jedan dvoumim se izmedju claas 106 i 96 dominator sta vi mislite po tom pitanju
 
Mislim da ti je 106-ica velik kombajn.... Ako dobro znam ima 6 slamotresa i tu je učinak ogroman. Imaš ti parcele za takav kombajn? Po meni uzmi manji.
 
Meni se kod 106 ne svidja,ako je Mercedes motor,onda je uglavnom V6 i oko motora bukvalno nema mesta iglu da stavis,a druga opcija je Raba-Man motor,koji mi se opet ne svidja. 96 je bolji izbor po meni,ali je mana sto retko koja 96 ima silan blokove na ladji,moze da se ugradi,ali to fino kosta.
 
u ovoj 106ici je raba motor a u 96 je perkins 120ks jos sam uvijek u razmisljanju a i ovo sto vi napisete mi znaci mnogo
 
Znam ja da je mercedes bog, imam ga u silaznom kombajnu ali mi je malo puno::novac::. Volio bih vasa iskustva, tipa kvarovi odrzavanje jednog drugog i to:ppozdrav:
 
Meni je akcenat na Mercedes motoru zbog niske potrošnje goriva što je u današnje vreme jako skupa stavka kod nas.Održavanje iz dosadašnjen iskustva je isto kao i kod ostalih motora jer su delovi dostupni skoro pa na trafikama.
 
Batoni ako kupiš 106-icu na Zmaja ćeš zaboraviti.... A ako kupiš 96-icu,opet ćeš zaboraviti na Zmajka. :osmeh:
Druže koje veličine njiva su u tvom okruženju?
Moje mišljenje je da ako imaš manje parcele uzmeš 96-icu a ako imaš velike onda 106-icu. A još bolje bi bilo što napisa Milovan. Uzmi 88-icu.
 
88-ca sa Mercedesom je retka zverka i kao takva poprilično skup kombajn pa ne znam da li mu se uklapa u budžet.Koliko pratim oglase nisu ni 108-ce nešto preterano skuplje od 106-ca.
 
Meni je akcenat na Mercedes motoru zbog niske potrošnje goriva što je u današnje vreme jako skupa stavka kod nas.Održavanje iz dosadašnjen iskustva je isto kao i kod ostalih motora jer su delovi dostupni skoro pa na trafikama.

u ovoj 106ici je raba motor a u 96 je perkins 120ks jos sam uvijek u razmisljanju a i ovo sto vi napisete mi znaci mnogo

Jel ta 96 nema hidropogon?
 
Ljudi,da li znate nekog Toplajnera 4060 do 4080 na prodaju? Eventualno 3580 i njemu slični modeli. Drugar bi da se ponovi pa istražujem u njegovo ime. Listam oglase i kao da je bio neki prodavac-uvoznik iz Silbaša ali ne bih sad našao oglas a nisam zapisao broj telefona....
 
Nazad
Vrh