Lucerka

Ne sejem Banat.Ovu smo zapatili pre skoro 20 godina i uvek nju sejemo i ostavljamo za seme.
 
Ne znam stvarno.Jedina razlika je ta što je sitnije građe odnosno stablo nije debelo i šuplje kao kod Banata.Neki šverceri kojima sam prodavao su baš takvu tražili a naveden razlog je navodno da goveda bolje jedu i da je takva bolja za konje.
 
Kod mene je išlo po 400 rsd/kg a moglo je komotno po 500 jer je malo semena bilo u opticaju+institut digao na 700+ dinara za kg.
 
I mene interesuje sta suzbija Vilinu kosu, kupilo je nekoliko nas seme Lucerke od nekog lika iz Macve i bukvalno ima vise Viline kose nego Lucerke, oprskao bih, ako ne uspe da preoravam pa na institut po seme...
 
I institut kupuje seme od privatnika i dorađuje kad nema svog, ja sam isto imao viline kosice pre par godina a seme institutovo.
 
Kazu, ako si nekad imao viline kose (svilicu) na toj parceli, hoce opet da se pojavi kada posadis lucerku(detelinu).
 
Al da prođe neko kao ja E to je posao! Kupio po 400din od nekog iz Banata pa trč trč pa lucerka a između vilina kosica i zelje. Plavi se parcela.
 
Nazad
Vrh