Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Po tablici na njoj 92 godište,prva registracija 96 godine.
To je godište jer utva ranije nije ugrađivala al stranice,oličan pazar::super:: a što se tiče vuče kamionske prikolice traktorom ja imam ovakvo iskustvo(nemam ni poznanika u policiji).Itas kiper trostrani kočnice prepravljene hidraulične ostalo perfektno ispravno(ne radi abs zbog prepravke).Posle "ubeđivanja" i "provere" prilikom kontrole SP došlo se do alko testa-prošo,varedni šestomesečni teh. pregled-prošo,ali nisam imao lk kod sebe i eto belaja.Naime po ZOBS traktor je MV namenjeno za ...,teško prključno vozilo je vozilo namenjeno za prevoz tereta KOJE VUČE DRUGO MV!,traktorska prikolica je ...koju vučeISKLJUČIVO TRAKTOR.posle toga me na mom području nisu zaustavljali.Pre neki dan sam sa je traktorom (nemam solo kamion)vukao i prešao teh pregled i produžio reg.Kad bude prilika reg. je kao traktorsku jer pamtim vreme kad je samo putarina za prikolicu bila 500dm.
 
bila je nekad a sad je znacajno jeftinije,čini mi se da je oko 2.000 din registracija kamionske prikolice
 
Pa nije važno da je registrovana ako nije važno što je kazna 30 000+3meseca dozvola i -6 bodova za vozača,a za pravno lice(ako si kupio na račun i iskoristio pdv)od 600 000 do 1 000 000 dinđži:ppozdrav:
 
Da, ja sam se nadovezao samo na pricu o udesima gde nisi ti izazvao nesrecu, ako se neki majmun zalepi u tebe i pogine(nedaj boze) ako imas tehnicki pregled ne odgovaras krivicno samo prekrsajno sto nisi registrovan, a ako nemas tehnicki ides u zatvor!
Ja gledam da mi traktori imaju tehnicki pregled svake god. za nedaj boze, a ne registrujem ih jer nemam problema sa saobracajnom policijom, van opstine ne idem sa njima osim na blokade :ppozdrav:
 
Da, ja sam se nadovezao samo na pricu o udesima gde nisi ti izazvao nesrecu, ako se neki majmun zalepi u tebe i pogine(nedaj boze) ako imas tehnicki pregled ne odgovaras krivicno samo prekrsajno sto nisi registrovan, a ako nemas tehnicki ides u zatvor!
Ja gledam da mi traktori imaju tehnicki pregled svake god. za nedaj boze, a ne registrujem ih jer nemam problema sa saobracajnom policijom, van opstine ne idem sa njima osim na blokade :ppozdrav:

Čuo sam da je u vašoj opštini milina raditi,nema te problema sa policijom uopšte..........zar nemaš trajnu registraciju traktora i prikolica,onda ti je samo tehnički neophodan svake godine i eventualno osiguranje,znam da registracija nije uslov tehničkog ali ako bi imao trajnu onda bi sa tehničkim bio kompletan.......inače kamionka ti je registrovana!
 
Čuo sam da je u vašoj opštini milina raditi,nema te problema sa policijom uopšte..........zar nemaš trajnu registraciju traktora i prikolica,onda ti je samo tehnički neophodan svake godine i eventualno osiguranje,znam da registracija nije uslov tehničkog ali ako bi imao trajnu onda bi sa tehničkim bio kompletan.......inače kamionka ti je registrovana!
Imam traktore sa starim tablicama pa im radim samo tehnicki, jedan je sa novom trajnom reg. i tu samo fali osiguranje :off_topic:
Sto se tice policije dobro si cuo...
 
Dvokružni sistem kočenja je vam je još dodataku traktoru koji se može svagde ugraditi, ventil evropa sa njega ide komanda na kočenje vučnog i vučenog vozila i traktor ima dvokružni sistem kočenja plus može da se doda i vazdušna ručna kao parkirna u kobinaciji sa tristopima koji koče kada gubite vazduh na kočnom sistemu ili kao tranvajka da koči samo prikolica
 
Danas sam se raspitao kod prijatelja iz supa i objasnio mi je da u zakonu nije tacno definisano vučenje traktorom kamionske prikolice.Naravno da prikolica mora biti registrovana i da ima šesto mesečni pregled i da su kočnice skopčane kao i da je signalizacija uredna.Registracija kamionske prikolice je oko 2.000 din. godisnje.Svi noviji traktori imaju i jednokruzni i dvokružni sistem kocenja.
 
Nazad
Vrh