Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Utva.Na plavoj tablici iznad rama piše.Prljava je tablica pa se ne vidi jasno.
 
Ovo su opasne prikolice. Osovine i gume kada su dobre nose brdo tereta bez problema. Necu da imenujem, ali ima ljudi koji tovare po 15t na jednu osovinu tog tipa kod nas :osmeh:
 
Moju od 15t punu kukuruza 560 sa uskim točkovima je vuče mnogo lakše nego sa 2 zmajevke fora je u tome što ja kod moje napumpavam gume na 8,5 bara(pričam o 385 r22.5 gumama) a ne kao neki na 6 kamiondžije ih napumpavaju i na 10 ali moj kompresor to ne može da izgura pa ih za sad vozim na 8,5 i ojačane aliminijumske stranice su na njoj planiram da je nadogradim da može da nosi oko 17,5 tona kukuruza!!
 
Verovatno repu. Na kamionske slepe sa takvim gumama tovare 30-40t repe. Doduse nosi nesto i kamion. Nas rekord (sa ovim mucenikom sa avatara) je oko 18-20t na 6 starih guma 11.00R20:haha:
 
Moze 577 da vuce, kad sa 539 vucem 12.5t bruto u 3BH, jedino gde je uspon 2BH i zazmurim:haha:

@Nikola Indjija
Tovare zitarice. Ima nastavke. 2 osovine - sopstvena masa + teret, bude oko 30t, sto ispadsa 15t po osovini.
 
Ovo su opasne prikolice. Osovine i gume kada su dobre nose brdo tereta bez problema. Necu da imenujem, ali ima ljudi koji tovare po 15t na jednu osovinu tog tipa kod nas :osmeh:
10153781_10201660372391103_6008394904966477868_n.jpg
 
Ko je Baja da sad punu kamionku okrene u njivi? Imate li kila za takve poduhvate?
Po cesti idu lepo. Ali kad je malo blato nema tu srece...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ko je Baja da sad punu kamionku okrene u njivi? Imate li kila za takve poduhvate?
Po cesti idu lepo. Ali kad je malo blato nema tu srece...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Sto bi to radio za ime Boga?ako bas ne moram ni ne ulazim u njivu,ni ne okrecem u njoj(osim ako u kukuruzu kipujemo u hodu)a ni to ne radimo vise jer je blato,pa i sam kombajn puno gazi...kada je mokrac bez 100 konja ni ne pokusavati voziti kamionsku,i to u zavisnosti od stanja atara tovariti do 3/4 nosivosti,nista vise...i opet bolje idu od dve zmajevke.U prvu stane 14,u drugu 22 tone.
16lk1a9.jpg
 
Danas 1025 okrenula dve pune zmajevke na njivi. Sa sve repnim listom.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh