ishrana zeceva vocem i povrcem

edmon.To si u pravu da se sad nemoze usporedivat ali sve je krenulo pripitomljavanjem divljeg kunica.U prorodi zivi divlji kunic i divlji zec koi nemaju nista zajednicko i nisu u nikakom srodstvu nemogu se ni krizat jer nemaju jednak broj kromosoma i nebi se nista izleglo iz toga.
Dosta ljudi i nezna za kunice nego je u narodu poznato da drzi zeceve, premda ima i zecolikih kunica i ljudi ih uzgajaju.Kunica u Hrvatskoj ima u Varazdinskoj zupaniji i dalmatinskim otocima.
 
Pa zato smo mi kunicari pa znamo sta je kunic a sta je zec a nismo narod koji ne drzi kunice.
 
Nema na čemu. Pošto vidim da si nov preporučujem ti da detaljno pregledaš teme. Naćićeš odgovore na mnoga pitanja.
 
Kunicari danas mi drugarica rece da svoje kunica hrani korom od banane kojih ima u izobilju jer njeni sinovi pojedu i do 2kg dnevno. Interesuje me posto ih i sam dosta jedem da li je neko hranio svoje kunice korom od banane i kakve su reakcije?
 
I ja mojima dajem ali ne dajem im bas sad toliko mnogo kora od 2kg banane inace nije im nista.Veliki pozdrav.
 
Ovo prvi put cujem ali dobro svako ima svoje, sutra kupujem banane ali ima da im dam po celu bananu :haha:
 
Moji su dobili malopre na 4-5 komada po jedna kora, nestalo za par minuta. Ako im ne bude nista eto im nove poslastice. :D :ppozdrav:
 
Pozdrav forumasi imam jedno pitanje ja sam mojim zecevima kao preventivu davao nanu ona od koje se pravi caj naravno. Imalo je mnogo okolo kuce sad me zanima blizu moje kuce na stotinak metara ima mnogo pelima odnosno neki kazu zalfija on je jako zdrav da li bi njega smio davati njima jako je ljekovit mozda kao neka preventiva .Hvala unaprijed
 
Ja mojima dajem sve zivo pocevski od kajsija do jabuka jabuke im iseckam na sitne kockice 0.5 cm x 0.5 cm i nisu se bunili :sreca:
 
Samo netreba preterivati po malo. Posle ako se nedaj boze razbole onda kukanje. Oni ipak vole da glodu nesto cvrsce.
 
Imam jedno pitanje u vezi sargarepe! Ja mojim kunicima dajem sargarepu povremeno (ne stalno) i u manjim kolicinama u toku cele godine cisto kao dezert, a sad sam nabavio malo vecu kolicinu pa me zanima dali moze da stvori kunicu neke probleme sa varenjem ako im dam u vecim kolicinama (ja mislim da nemoze im skoditi sargarepa i u vecim kolicinama)? Posto pocela da mi smrzava voda u poilicama pa kunici ostaju bez vode jedno vreme pogotovo u toku noci mislio sam da tu potrebnu kolicinu tecnosti izvuku iz sargarepe!
Ispravite me ako gresim i Hvala na odgovoru unapred!!

---------- Poruka napisana 01-02-12 u 09:58 ---------- Prethodna poruka je 30-01-12 at 10:18 ----------

Pa zar je moguce da niko nema iskustva sa sargarepom?
 
Ja ih hranim samo granulom pa se ne bi upuso i diskusiju dali valja ili ne, jel nemam bas nikakvog iskustva sa tim.
 
Moji jedu:kore od banana,pomorandje.mandarine,kivi a da ne nabrajam domace.
Zima kolega sangarepa je dobra ali nemoj preterivati tj.nemoj da im ostavljas vise od jedne ili pola ako je veca,da prenici (hoce i ona da zaledi).
 
Nazad
Vrh