Arenda- pravila, obicaji....

Tu privilegiju su imali samo podobni i odabrani , obican seljak nije mogao ni da omirise te zelene planove.

- - - - - - - - - -



1977 sam za pet jutara zemlje u komadu sto izlazi na jezero dao 68000 maraka.
Mnogo para. Da li znas kolike su bile cene polj. proizvoda. Tamo negde oko 1990god kada se vracala oduzeta zemlja posle drugog svetskog rata moglo se jutro zemlje kupiti od 600 do 800 maraka.
 
Jeste bilo mnogo novaca al sam uvek verovao da je pametnije kupiti zemlju neg novce drzati i banci.Tu parcelu sam merkao godinama i spremao sam se da je otkupim jer sam znao da ce je naslednici prodati cim se dogovore ili posle ostavinske rasprave.
Na moje veliko iznenadjenje parcelu mi je prodao sam vlasnik presavsi time sve svoje nestrpljive naslednike .
 
Danas kupio 70kj po ceni od 230e/kj,veceras idem na dogovor za jos 17kj gde ce verovatno biti ista cena.Inace zemlja je koju radim duzi niz godina.
 
Sad me zvao Zeljko i kaze da nemoze da radi traktor koliko mu zvoni tel.zbog mog posta, kaze to je dezinformacija, daje 230e...
Pa me zamolio da izbrisem post...
 
Poslednja izmena:
To je totalna dezinformacija, Nemanja priča gluposti, Željko je i moj drugar i razgovarao sam sa njim ta cena nije tačna, inače znam dobro i čika Nemanju jasam od njega kupio pre par godina zemlju što je prodavao na večito a posle ovu drugu što mije ponudi u arendu preporučio sam Želju.
Veruj mi Dragane imaš u Padini trenutno koliko hoćeš zemlje po 250 eura, ti znaš da je naša zemlja iste klase kao i vaša ali neće niko bar po meniići da radi zemlju u drugi atar po istoj ceni. Mada ja pored svoje zemlje radim 40 kj u arendu i neisplati mi se nešto ni po 250 eura a ostvarujem dobre prinose i imam svu mehanizaciji i svoje skladišne prostore . Više volim svake godine par jutara da kupim na večito nego na desetine u arendu. Volim zemlju da radim ali bez zarade nisam raspoložen :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh