Arenda- pravila, obicaji....

Ovde gde smo bili ima,još i menjaju i njive sa njima zbog bolesti na duvanu.:ppozdrav:
 
Jbg skupa psenica, skup suncokret i kukuruz, zasto ne dati?!!! Dali vi znate da taj ko plati 400 evra arendu ima arende i po 300 e pa covek gleda prosek!:haha: Nije to sve po 400! :osmeh:
 
А ја се држим друге пароле, да ту није чиста работа...ал нема везе, битно је да има оних који толко плаћају и да ми други не можемо да узмемо ту земљу....можда чак и има земљу по 24 000/ха па му то ондак дође имањи просек....
 
Kod nas opet trgovina ide sa astronomskim cenama,juce sedimo drugar i ja i zove ga zena od koje radi u zakup 2kj bukvalno prva njiva pored sela i kaze treba joj pare za 2 godine u napred okruglo 1000e i ovaj ce da joj da,kao probace da skine nesto ali tesko...Sad samo kad cuju da je prodato po toj ceni i ostali odma traze toliko,poneki i vise. Pre par dana trgovano sa 220e/kj.Kud ovo vodi nije mi jasno vise.
 
Pa nije žena kriva, tj. zakupodavac, ko god da je. Sad čak štaviše, ne moraju više ni prodavati dedovinu kad nešto iskrsne i zatrebaju pare, jer imaju darovite zakupce koji plaćaju po 2 god. unapred. Samo što tvoj drugar izgleda nije dobio najznačajniju alatku kad je preuzeo posao- plajvaz i 'artiju.
 
Radi 25ha duvana,i na toj parceli je duvan a bukvalno je u selu na 100m od njegove kuce,tako da zna gde je i staje sa tom cenom ali je problem kad ostali cuju koliko je platio onda sledi nadvlacenje sa cenom skoro do nove godine.Ja sam mu rekao da da 800e najvise jer bolju ponudu niko nece da da.
 
Ako radi 25ha duvana onda može da se sprda sa cenom arende, tj. uklapa se bez problema. Suncokretari i ljudi koji rade pšenicu se nikako ne uklapaju ove godine.
 
Dobro, to menja stvari, ali bez obzira što on zna da mu je isplativo, mnogo je 250 i to avansno na 2 god.
 
Ma ne mnogo nego previse....za cisto ratarstvo tu nema price nikakve.Jbg ta cena je bila kad je kukuruz bio 27 i suncokret 55 a sad bolje raditi samo svoje nego placati samo da se zove da radis i gubitke sa zakupa nadoknadjivati sa svoje zemlje.
 
Kod nas neki trazili 300 eura po kj i cujem da je prodato po 280! Subvencije trazili pola, ali ne znam da li su sta dobili!
 
Meni jutros nudi covek za cetiri jutra 1600 evra , vec sam dao u arendu jednu tablu po 350 evra po jutru a za ovu se dvoumim jer sam je vec uzorao i sredio za sebe.
 
Kako moze da se raskine ugovor o zakupu? Moj drugar kaze da je napravio ugovor bez vremena trajanja, pa hoce da sada da zemlju nekom drugom u zakup. Pri tome mu prvi (aktuelni) zakupac najavljuje probleme, a uopste nisu u ugovor stavili do kada vazi.
 
Kakav je to ugovor ako nema datuma do kad vazi,cini mi se da tvoj drugar malo laze i ima vazeci ugovor koji bi da raskine.Kako su mogli u trezoru da predaju ugovor bez datuma?
 
Kako moze da se raskine ugovor o zakupu? Moj drugar kaze da je napravio ugovor bez vremena trajanja, pa hoce da sada da zemlju nekom drugom u zakup. Pri tome mu prvi (aktuelni) zakupac najavljuje probleme, a uopste nisu u ugovor stavili do kada vazi.

Kada je ugovor bez vremena trajanja onda obe strane mogu da prekinu kad god to pozele. Licno imam dosta takvih ugovora, na njima pise da je vreme trajanja do daljnjeg. To se radi u situacijama kada zakupodavci nece da prave visegodisnje ugovore, a svake godine izdaju zemlju, pa da nebi svake godine morali da vadimo nove izvode i overavamo nove ugovore lepo se napise do daljnjeg i to je to.
 
Nazad
Vrh