Claas

Super se vide slike! Fala lepo!

Znaci to je fakticki prethonik Ariona serije 500 sa CIS opremom ali bez multifunkcionalnog naslona za ruku. Steta je sto Arion 400 sada vec stari model koji ima istu kabinu kao tvoj, nema taj menjac 24x24 vec 16x16.

Tako nekako, po kilazi i gabaritima je kao serija 500, samo bez multifunkcionalnog naslona, i razlika je u kontrolnoj tabli gde kod ariona 4/500 pokazuje sve na njoj, a kod mene brzine/polja pokazuje na ekranu na prednjem desnom stubu, ne vidi se na slikama. Kabina na seriji arion 400 ne poprilicno manja, ima u selu par komada, i mnogo su pregledniji, bas su udešeni za sve poslove. Da, nema više tih menjača, samo 16x16.

@putin radimo samo naše, pa i ne moze da ima više sati, kasnije je uzeta državna zemlja u zakup(po forumu ko god je uzeo državnu zemlju proglašen je za tajkuna) koje od ove godine verovatno više nećemo raditi, jer su sve dobili matijevic i stočari... Skupa sve radimo 200 k.j.
Imamo traktora koji su stekli,(tj otac) sve što imamo, mada oni više stoje pod šupom, za ne daj Bože.
Claas od kad je kupljen odrađuje teže poslove, dok Kubota koja je kupljena pre 3 god. obavlja lakše operacije.
Nigde nisam pisao koliko obradujemo, ali eto kad si pitao, nema sta da krijem.
 
Evo jedne fotke od pre 5 godina da vidis koliko je recimo tvoj traktor glomazniji od Axosa:

1z4varl.jpg
 
Ne isplativo je menjati skoro nov traktor, mada ni nemam potrebe, a i u slučaju kad bi menjao, jedino za nesto vece od 120ks, ove manje vise nikad ne bih ni gledao.
Hidraulika je po meni srazmerna težini traktora,sposobna je dovoljno, jedina je mana što nema EHR, što je na strani axosa. Nosio je bez problema obrtac 3 brazde, tupunjac tešku drjaču 4,4m, i spremac od 5,5m. Menjac, bas i ne znam dal je bolji u axosa, to će vreme pokazati. Kabina je na strani axosa, bez pogovora.
 
Poslednja izmena:
Pomozite.kupio sam Claas ares 557 atx.Pre godinu dana smo ga uvozili iz Nemacke na zalost bez vazdusne kocnice.Da li neko zna neko resenje.Gledao sam u Madjarsku oko 25000evra set.U Almexu ni necu da kazem...preskupo.Ima li tu neko resenje?Prva petoletka ne radi...da li postoji neki servis ili majstor ko moze to da mi resi sto bezbolnije na dzep.ili dali postoji polovan?
 
Pomozite.kupio sam Claas ares 557 atx.Pre godinu dana smo ga uvozili iz Nemacke na zalost bez vazdusne kocnice.Da li neko zna neko resenje.Gledao sam u Madjarsku oko 25000evra set.U Almexu ni necu da kazem...preskupo.Ima li tu neko resenje?Prva petoletka ne radi...da li postoji neki servis ili majstor ko moze to da mi resi sto bezbolnije na dzep.ili dali postoji polovan?

Da li si siguran da nisi zeznuo cenu za jednu nulu?
 
Pomozite.kupio sam Claas ares 557 atx.Pre godinu dana smo ga uvozili iz Nemacke na zalost bez vazdusne kocnice.Da li neko zna neko resenje.Gledao sam u Madjarsku oko 25000evra set.U Almexu ni necu da kazem...preskupo.Ima li tu neko resenje?Prva petoletka ne radi...da li postoji neki servis ili majstor ko moze to da mi resi sto bezbolnije na dzep.ili dali postoji polovan?
Ja mislim da ti je jeftinije da na prikolici preradis na hidraulicne.
 
Kod komšije je na Arionu 410 bilo prestalo da radi prebacivanje sa transportnog moda u radni i obrnuto. Pregledali smo odgovarajući prekidač (prvi od dole na desnom stubu) i videli da je sam prekidač dobar, a da je sijalica u njemu pregorela (koja je inače nezavisna od prekidača). Kad smo zamenili tu sijalicu funkcija je povraćena. Eto, ako neko slučajno bude imao sličan problem...

Uzgred, žali mi se komšija da traktor dosta troši u oranju. Sad to dosta je malo diskutabilno (14-15 l po kj) jer traktor ima kompjuter, klimu i sl. što sigurno traži malo više potrošnje nego "golišavi" traktori kao npr. Rus koji mu troši bar 2-3 l/kj manje u oranju. Da li možda neko može da kaže u kom režimu se vozi taj traktor da bude minimalna potrošnja? Nešto sam ja ranije na ovom forumu čitao o vožnji pred davljenje traktora, mislim na te moderne traktore, ali sam to zaboravio jer me nije interesovalo pošto ja takav traktor verovatno nikad neću imati.
 
Hehe,na zalost nismo. Nisam ja bio,bio je moj drugar,inace clan foruma,ali retko ga posecuje,vec spomenuti Pidjan. :osmeh:
 
Treba mi pomoc oko claas traktora nektis 227 vl, za vocarstvo.Imam ponudu da ga kupim pa me interesuje kakvi su claas traktori,koji motori su u njima,kvalitet,odrzavanje...Ovde kom mene ih nesto nema puno pa ne znam koga da pitam.Traktor ima 70 ks,2008 godiste,puna oprema...
 
Traktori se sklapaju u Italiji u tvornici Carraro gdje se sklapaju voćarsko vinogradarski i manji standardni modeli za: JD, Claas, MF i Agricube (vlastita marka). Motor je NEF (Iveco), mjenjači Carraro (12x12, 24x12, 24x24, ovisno jel reverzer el. ili meh. i jel polovi brzine meh. ili el. putem) ko i prednja vuča. Hidraulika ne znam čija je. Kabine su mi se činile prostrane i udobne. Kod nas ih ima jako malo. Po meni dobar traktor.
 
Da, nema ih pa nikakih iskustava nema.Uglavnom se ovde dovoze landini,same i new holand vocarski traktori.Meni je bitno da je uska kabina i manja visina zbog vocnjaka.Sve sto kupujes polovno je macka u dzaku.Moze biti super a moze biti i da ti glava pukne od muke.
 
Nazad
Vrh